1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полесна диета за помлади девојки

Дискусија во 'Диети' започната од milosheskaa, 22 мај 2013.

 1. milosheskaa

  milosheskaa Активен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Ве молам кажете ми полесна диета со која можам да ослабам само 1 килограм (толку ми е потребно) за околу 1 или 2 недели. ВЕ МОЛАМ кажете ми. Поздрав :)
   
 2. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  А зошто ти е "полесна" диета за само 1 килограм?
  Нели знаеш дека тој еден кг можеш да го симнеш со скратување на оброкот и со исфрлање на леб и благо + физичка активност по можност кардио вежби(трчање или вежби од јутјуб)?
  Темава немаше потреба да биде отворена, затоа што на сите помлади, а и постари девојки им треба само ЗДРАВ ПЛАН-начин на исхрана, а не диети + физизчка активност = ЗДРАВ ЖИВОТ, тоа е целата филозофија.
  Нема магични начини ни за слабеење, ни за дебелеење, се е тоа процес со различно трање(подолготрајно, пократкотрајно) кај секого различно.
   
 3. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.096
  ^^
  Скрати си ја косата, исечи ги ноктите на нозете и рацете, издепилирај се, и од старт ќе исфрлиш дел од тој килограм вишок. За останатото не знам, тешко.
   
  На K.Karanfillova, erzebet.00 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 4. Cakica

  Cakica Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  7.664
  Пол:
  Женски
  Е ова кога ќе го слушнам ,,МИ ТРЕБА ДА ОСЛАБНАМ 1 КИЛОГРА,, - ми се лоши ама најозбилно.
  Аман бе луѓе што голема работа ви игра тој килограм.
  Баш сакам да ми објасните ги демотивирате луѓето што сакаат да ослабат 10-тина килограми
  Аман
   
  На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ang246

  ang246 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  145

  MSkorpionka ме изнасмеа :lol: :lol: :lol: