1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полесна диета за помлади девојки

Дискусија во 'Диети' започната од milosheskaa, 22 мај 2013.

  1. milosheskaa

    milosheskaa Активен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Ве молам кажете ми полесна диета со која можам да ослабам само 1 килограм (толку ми е потребно) за околу 1 или 2 недели. ВЕ МОЛАМ кажете ми. Поздрав :)
     
  2. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    А зошто ти е "полесна" диета за само 1 килограм?
    Нели знаеш дека тој еден кг можеш да го симнеш со скратување на оброкот и со исфрлање на леб и благо + физичка активност по можност кардио вежби(трчање или вежби од јутјуб)?
    Темава немаше потреба да биде отворена, затоа што на сите помлади, а и постари девојки им треба само ЗДРАВ ПЛАН-начин на исхрана, а не диети + физизчка активност = ЗДРАВ ЖИВОТ, тоа е целата филозофија.
    Нема магични начини ни за слабеење, ни за дебелеење, се е тоа процес со различно трање(подолготрајно, пократкотрајно) кај секого различно.
     
  3. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    ^^
    Скрати си ја косата, исечи ги ноктите на нозете и рацете, издепилирај се, и од старт ќе исфрлиш дел од тој килограм вишок. За останатото не знам, тешко.
     
    На K.Karanfillova, erzebet.00 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  4. Cakica

    Cakica Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    7.664
    Пол:
    Женски
    Е ова кога ќе го слушнам ,,МИ ТРЕБА ДА ОСЛАБНАМ 1 КИЛОГРА,, - ми се лоши ама најозбилно.
    Аман бе луѓе што голема работа ви игра тој килограм.
    Баш сакам да ми објасните ги демотивирате луѓето што сакаат да ослабат 10-тина килограми
    Аман
     
    На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ang246

    ang246 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    145

    MSkorpionka ме изнасмеа :lol: :lol: :lol: