Полесниот или потешкиот пат?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од prominent, 8 ноември 2017.

 1. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.357
  Пол:
  Женски
  Со авион, над било кој пат :D
   
  На popeto и Emy867 им се допаѓа ова.
 2. popeto

  popeto Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2019
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  1.517
  Пол:
  Машки
  Незнам зошто, секогаш одам свесно по потешкиот.
   
  На Cinnamon Bun му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  4.671
  Пол:
  Женски
  Секогаш потешкиот, без исклучок.
  Не знам, но како да ме задоволува тешкото и комплицираното и како да обожавам работи до кои тешко се доаѓа. Мазохист.
   
  На g8lQQk му/ѝ се допаѓа ова.
 4. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.622
  Допаѓања:
  13.945
  Пол:
  Женски
  Искрено, не сакам воопшто да одам низ потешкиот пат. Сакам сѐ што ќе наумам и сѐ за кое ќе се нафатам да се одвива лесно и брзо. Ако веќе мора, не може поинаку, го применувам потешкиот начин, ама само доколку плодовите се загарантирани и доколку е вклучен некаков аванс исто така. Зашто сум гледала луѓе со труд и со мака кај завршувале, додека оние најсреќните се всушност истите на кои убавите нешта им дошле лесно, а и рано во животот.
   
 5. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  1.719
  Пол:
  Женски
  Секогаш коцките ми се редат да одам по потешкиот пат. Во меѓувреме барам скратен пат 8-|
   
 6. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.752
  Допаѓања:
  19.799
  Пол:
  Женски
  По потешкиот пат. Вложениот труд и маката ќе те натераат да го цениш и чуваш тоа што си го постигнал. :)
   
  На Herrera и Alishan30 им се допаѓа ова.
 7. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  56.869
  Пол:
  Женски
  Секогаш ПОТЕШКИОТ!!!
  без исклучок...
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. nightingale

  nightingale Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  2.763
  Пол:
  Женски
  Ме замисли со прашањево. Сфатив дека не можеш да знаеш дали си тргнал по потешкиот или полесниот. Си избрал еден и само за него можеш да кажеш дали ти бил лесен/тежок. Оној другиот не си го изодил. Може изгледал лесно, ама секоја планина своја тежина си има. Дури не го изодиш и тој не можеш да судиш дали бил полесен или потежок :)
   
  На Virago11, Ambitious и L.i.n.a.a им се допаѓа ова.
 9. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  2.985
  Пол:
  Женски
  Јас ипак мислам дека зависи до интелигенцијата на човекот некој може се тешко да му оде и се по потежок пат па на крајо пак ништо и се да изгубе а некој и по лесен пат може многу да добие
   
 10. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  2.641
  Допаѓања:
  22.958
  Пол:
  Женски
  По потешкиот пат.Треба многу труд.
   
 11. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.287
  Допаѓања:
  122.212
  По ,,оној пат-мојот пат " од кој нема да зависам од друг или да морам да барам помош за да го реализирам зацртаното