1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поле на лалињата (Lale devri) [Пинк 15, Канал 5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од eli25, 19 август 2011.

  1. Beena

    Beena Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    8
    Јас гледав на Пинк плус и уживав во филмов, прекрасен е. Судир на едно конзервативно семејство со потекло од Кајсери со модерно и префинето семејство од Истанбул. Башка во филмов убаво може да се примети дека колку некои големи и ценети семејства можат да глумат чеснот и поштеност а со секакви мрачни работи се занимаваат. Го мразам господинот Неџип, се замислува најпаметен и најпоштен а не е. И плус има образ да го навредува семејството Ташкиран.
    Серијава ми се допаѓа зашто е многу модерна. Омилени ликови ми се Јешим и Зумрут анам :clap:
    Секоја и чест на Зумрут, вистинска госпоѓа. Уживам да ја гледам, прекрасно глуми.
    Јешим не е баш сјајна, ама ми е многу слатка и симпатична. Докторчето ми е најзоден во серијава.
    Серијава прекинаа да ја даваат на Пинк зашто ја немаа дооткупено а кога почнаа да даваат нови епизоди ја тргнаа програмата од нашата кабловска и ја заменија со некоја друга. На Канал 5 немам време никако да се погодам и да почнам да ја следам.
    Е сега сакам да ве прашам ако може некој да ми одговори, до кај стигнале епизодите на Канал 5 пошто коgа ја тргнаа Пинк Плус беа до таму кога Чинар со Топрак се преселија. Фала однапред.
    И ако некој можел некако да ја најде музиката што ја даваат кога Јешим плаче по Чинар ќе му бидам многууууууу благодарна. :*
     
  2. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Во вчерашната епизода Јешим беше со докторчето на вежби за трудници, Чинар на Топрак и подари прстен која она како гордата и наивна девојка не го прифати па Чинар и рече дека ќе ја чека колку е тоа потребно, и ништо посебно вчера не се случи.
     
  3. Beena

    Beena Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    8
    Јас до тука некаде ги имам гледано епизодите на Пинк. Значи тамам ќе ми дојдат сега, многу ми е мило. Само се надевам на Канал 5 ќе ја дадат цела до крај серијава. :hai:
     
  4. Beena

    Beena Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    8
    Се сеќавам кога Лале и Чинар беа во Бодрум и кога тајно се венчаа. Па тоа колку беше убаво, романтично, се блескаше. Креветчето во водата... Феноменалнооо :clap: Таа епизода си ја гледав неколку пати.
     
  5. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    не ми се свига мене баш оваа серија мн мн,оваа умира он после со сестра и висе ми лици на шпанска одколку на турска :)
     
  6. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Серијава не сум ја гледала од почеток т.е. баш оној дел кога глумела Емина Јаховиќ. Но сега ја гледам и убава ми се чини.Иако, некои работи не ми беа баш јасни,сега малку по малку почнаа да ми се разјаснуваат. Сите во иста куќа живеат,аууууу, не се знае кој со кого е,аман! Смешно ми е што мајка му на Чинар и онаа другата не знам како се викаше за старец се караат, ко деца некои :lol:
    Инаку јас сакам Чинар и Топрак на крај да бидат заедно. Баш ми се убав пар, мада нема да е лошо Топрак малку да си го смени стилот на облекување :$ И Јешим ми е убавка и тоа многу,ама многуууу ме нервирааааа :@ Од толку мажи,од толкав град,таа се залепила баш за мажот на сестра и. Па мислам со кој памет?! :^) И оваа мајка и па уште ја подржува, ништо не и вели. Ме нервираат они две. Досадни се,ко пијавици некои :^)
     
    На dragan4eDR и tace73 им се допаѓа ова.
  7. Belieber163

    Belieber163 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    373
    Допаѓања:
    444
    Чинар: Откога умре Лале тој ми стана антипатичен. Незнам зошто но веќе воопшто не ми се допаѓа. Јешим наместо да си го фати докторчето, она уште по овој трча. |(
    Јешим: Не е многу позитивна, но не е ни негативна. Ми се свиѓа нејзината улога...Но ме нервира што не го приметува Џансел. Со бебето супер постапи && најбитното многу убаво пее :)
    Топрак: НЕМОЖАМ ДА ЈА СМИСЛАМ!!! Како се преправа, тоа чудо невидено!!! Многу мрзам такви луѓе и во вистинскиот живот... :@
    Икбал: Не ми се допаѓа, однесумањето и е лошо. Сите ги сака само за себе. Почнувајќи од Неџип, Чинар па дури и малата Лале.
    Зумрут: Мојот идол во серијава, добро се облекува, добро постапува, права госпоѓа.Кралица е!!
    Џансел:Од машките ми е омилен лик, добар е со Јешим , се гледа дека му се свиѓа. Навивам за он да биде со Јешим. :$
    Неџип: Не го сакам, дволичен е, лош и сака на се да има контрола... :^)
    Се на се помеѓу Ташкирановци и Илгазовци навивам за Ташкирановци и + по фенси се ;)
     
  8. antilla

    antilla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    381
    Не ја пратам серијава ама сега видов дека овој Чинар се заљубил во Топрак од Сестри и мило ми е зашто онаа Јешин ќе си пукне од мака :rofl: Топрак кај е поарна како човек, и поубава е од неа :) , само облеката... :^)

    Инаку не гледам зашто многу ми цепат нерв и Јешин и онаа бабана Зумрут |(
     
  9. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Само што помислив дека ќе ја даваат и втората сезона, ете ги: „Не пропуштајте ги последните епизоди од серијата...“ :@
    Теееее што телевизии ќе беа нашиве бре, абре кога ќе даваш нешто, давај до крај !!!
    И што сега, почнато-недовршено. ]:)



    За љубителите на филмов, ако сакаат да ја гледаат 2рата сезона, што на Канал 5 нема да ја даваат очигледно најдов страна кај што може да се гледаат, и се израдував ко да сум открила нов континент. :)

    http://www.viki.com/channels/6100-lale-devr-i-sesong-2
     
    На Danilela му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Аааааааааааа а да знаеш само мене колку ме израдува сега, ти благодарам најмногу :* Утре веднаш ќе вклучам да видам што како е, има ли превод... Ииииии ке се надавем дека во втората сезона Чинар и Топрак ќе си се заедно :inlove:
     
    На LilBaby му/ѝ се допаѓа ова.
  11. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.113
    Допаѓања:
    100.251
    Пол:
    Женски
    Странава е феноменлана. Ја знам од поодамна. И јас тука си гледам некои серии, бидејки ми се :puke: буквално од синхронизацијата. Инаку страната функционирата така што ги земаат од youtube сериите на турски, па то што знае добро на турски преведува на наглиски, па друг на српски, па друг на бугарски така натака. Инаку секој може да се логира и да преведува, лесно е, па можеме и да ставиме некој превод на македонски, хм?? :wasntme: Инаку
    Јешим и Чинар се заедно во новата сезона, Зумрут и Неџип се заедно исто, барем до таму до кај што се турциве, зашто даваат по една неделно.
    .
     
    На LilBaby му/ѝ се допаѓа ова.
  12. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    како бе нова сезона на канал 5 кажаа дека ќе ги даваат последните епизоди?
     
  13. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.113
    Допаѓања:
    100.251
    Пол:
    Женски
    И Џанан има уште епизоди само нашиве не ги дадоа. Има уште една сезона.
     
  14. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Ај бе па овие од Канал5 више преку такво!Да не фатиш серија на нивна програма!
    Дај боже на главниот уредник жена му да му се тргне таман пред да сврши!Е така! :swear:
     
    На Chocoholic, nena2010 и JuLleE им се допаѓа ова.
  15. antilla

    antilla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    381
    Абе оваа чачкалицава шо се нафрлила по мажот од сестра и ко крлеж, Јешим била со М, јас пак ЈешиН ја викав :rofl: :rofl:
     
  16. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Се убаво, ама преводот не е целосен, на пр. англиски 11%, српски 4% :(
    Ништо не правиме со толку, јас ништо не разбирам.
     
  17. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.113
    Допаѓања:
    100.251
    Пол:
    Женски
    Почекај некој ден ќе има целосно. Сега почнаа да ја преведуваат. :D
     
  18. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    охооо, супер ко така, ќе си почекам :)
    А оваа 2рава сезона е последна или не?
     
  19. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.113
    Допаѓања:
    100.251
    Пол:
    Женски
    Е не знам. Се уште игра во турција.
     
  20. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Ај ако некој најде преводи за 2та сезона освен на оваа вики странава што е, со проценти, нека пушти овде линк, пребарав све живо и диво, нигде нема бре. :tmi:


    А таман едина турска серија што толку се имам задлабочено во неа е оваа. Ти се плукнам телевизиите, никад ништо до крај не оставаат. И каков крај жити мене, со недоречени муабети, со недовршени работи. Не ги лажи луѓето, откупи 2ра сезона. :devil: