1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полимерна глина

Дискусија во 'Слободно време' започната од Sckarlet90, 25 октомври 2011.

 1. Sckarlet90

  Sckarlet90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  7
  Здраво !!! Не знаев каде да ја ставам оваа тема, па ајде во слободно време. Да ве прашам да не знае некој каде може да се купи полимерна глина. Слушнав имало некој што продава во растор, ама веќе не бил таму.Па ако знае некој нека пише !!!!! ;)
   
 2. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.014
  Пол:
  Женски
  Полимерна глина (фимо) има во книжарницата на Staedtler, се наоѓа спроти слаткарницата Апче. Јас во Скопје само таму имам видено.
   
  На Crvche му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.564
  Допаѓања:
  2.863
  Пол:
  Женски
  А зошто се користи??
   
 4. Sckarlet90

  Sckarlet90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  7
 5. Sckarlet90

  Sckarlet90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  7
  Mayyya а да не знаеш отприлика колку пари се ?
   
 6. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.014
  Пол:
  Женски
  Едно парче во една боја беше околу 150 ден, не знам точно. Вака нешто:
  [​IMG]

  А има и пакувања со повеќе бои и со алатки за моделирање, тие беа околу 500 ден.
   
 7. Sckarlet90

  Sckarlet90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  7
 8. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  128
  А одкако ке го направиш треба да се пече или???
   
 9. Sckarlet90

  Sckarlet90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  7
  Да, треба да се пече.
   
 10. Mameha

  Mameha Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  489
  Женски видете ја типкава какви изработки има од ова полимерната многу е креативна
  Браво за неа само погледнете какви се не работи има напраено :) :)
  http://www.facebook.com/media/albums/?id=100000563822271
   
 11. Sckarlet90

  Sckarlet90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  7
 12. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Леле останав без зборови :o
  Колку е ова добро!
  Ќе си купам во лето ваква глина и ќе изработувам накит, сега за време на школска немам време :worried:
  Погледнете http://www.youtube.com/watch?v=JbTsfzOIBc8
   
  На Mameha му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Mameha

  Mameha Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  489
 14. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Јас планирам, иначe каква е оваа течност?
  Ставаат и сув пастел со течноста и ја мешаат :)
   

  Прикачени фајлови:

  • Capture.JPG
   Capture.JPG
   Големина на фајлот:
   31,9 KB
   Прегледи:
   356
 15. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 16. jewellerygirl

  jewellerygirl Активен член

  Се зачлени на:
  21 март 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Top tema definitivno :D mene mnogu me interesira izrabotka na nakit od vakov materijal. Dali nekoj slusnal za Cernit? i dali znae kade mozam da najdam polimerna glina od ovoj brend,kade se prodava kaj nas? mislam deka negde mora da se prodava...
   
 17. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  За недела дена најкасно, ќе купам ваква глина и ќе почнам да изработувам, па кој е заинтересиран да му направам нешто, бујрум. Но прво јас да усовршам па после лични желби :)
   
  На LittlePinky и Talita им се допаѓа ова.
 18. EVA19

  EVA19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  37
  Каде наоѓате полимерна глина -фимо ???
   
 19. Sckarlet90

  Sckarlet90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  7
  На Madam-A и RedWine им се допаѓа ова.
 20. RedWine

  RedWine Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  59
  Одлично!