Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полирање на мермер

Дискусија во 'Дом' започната од magic.girl, 29 јули 2014.

 1. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  525
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Женски
  Дали некој до сега има полирањо мермер (мислам дали некој човек полирал дома кај вас), дали полирањето ќе ги покрие пукнинатите, црнилото што се створило со тек на годините и колку пари ќе чини ??

  ако ремата е дупла или не е на содветно место слободно префрлете
   
 2. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.634
  Допаѓања:
  4.738
  Фирмите за мермер или по огласи има што полираат.Проверував и јас за брзо ќе ми треба и за скалите и за бањата,па мислам 7евра е квадрат.
  За црнилото мислам се чисти а за пукнатините ги пополнуваат со кит исто како фуга за паркетот кога го стружат па лакират.
  Упс,сеа видов дека темата е од пред 5години:rofl: