1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Политичко секојдневие

Дискусија во 'Канта' започната од fighter, 15 април 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.476
  Самото име кажува се!
  Да ги коментираме секојдневните,неделните политички настани кои сметаме дека заслужуваат да се најдат како предмет на дискусија!
  http://www.plusinfo.mk/vest/133410/GALE ... od-Vladata
  Првата коцка од Владата добила Барок изглед!
   
  На bubamara12345 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. bubamara12345

  bubamara12345 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  608
  Ова е чиста вистина. После имаме желби за Европска Унија, Нато. Ах, пуста желба :D
  Како што тргнала работава уште долго време ќе си почекаме за да конечно почне некаков прогрес и напредок во нашата државичка.
  http://brif.mk/?p=146142
   
  На fighter му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  16.897
  Пол:
  Женски
  Па ваква тема има, само со поинаку дефиниран наслов, инаку смислата е таа-актуелни политички настани.
  Уште една ваква политичка тема фалеше, како другите да се малку за меѓусебни препукувања и префрлања.
   
 4. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.476
  актуелни политички настани е заклучена, а се осеќа потреба да се дискутира за секојдневните политички настани. За меѓусебните препукувања и префрлања не се криви темите туку самите форумџии.

  Сепак можеме да гледаме и глобално, за проблемите во околината а кои нас не тангираат.
  http://www.vecer.com.mk/?itemID=15FA021 ... 4AB80F7155
  Киев започна офанзива во Доњецката област!
  Ова е страшно, за туѓи вжештени глави, гине народ!
   
  На bubamara12345 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  16.897
  Пол:
  Женски
  Актуелни политички настани ќе ја отклучат, ја заклучија со причина а истата причина може да се пренесе и тука.
  Значи не за џабе се заклучува некоја тема.
   
 6. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.212
  Допаѓања:
  22.461
  Јас искрено се плашам да кажам мое лично мислење за секојдневието овде на форум. После што се нема да ми изнакажат одредени членови ако истото не им се допаѓа.
  Овде веќе никој не пишува за конкретени политички настани, овде сите пишуваат свои анализи за членовите (како се вакви такви никакви), од политика абер да се немало.
   
  На feminium и Abeja им се допаѓа ова.
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.043
  Допаѓања:
  55.884
  Пол:
  Женски
  Ќе се отклучи Актуелни политички настани подоцна.
  Инаку, кога веќе сите сте дошле до истиот заклучок за дискусијата во подфорумот Политика може треба да размислите за начинот на којшто дискутирате (мислам на сите, ама баш сите што сте вклучени во дискусиите).
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.