1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полихроно (Грција)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од 5star, 26 мај 2011.

  1. malecko5

    malecko5 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    1.467
    Допаѓања:
    1.087
    Ќе можеш ли да ми пишеш како се двиеа цените на плажа? Лежалки и пијачки? И секако храната? Идам недела па да знам отприлика што како е ;) И дали имаше некои вили што изнајмуваа соби за 2 вечери?
     
  2. Sorry Fish

    Sorry Fish Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    11


    Јас уште не сум замината одам на 5 Јули. Но како што ми кажуваа другарки кои се вратија не било многу скапо (можеби за нивниот буџет), а за вили незнам. Па кога ќе се вратиш пиши што како. :*
     
  3. Angel.girl

    Angel.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    667
    Девојки, незнам веќе кај да го побарам бројот па да пробам и тука. Дали некоја случајно го има бројот оф Џоле или од Гордана, посредуваат низ Полихроно за сместување, Доколку некоја го има ве молам да го споделе или овде или во лп.
     
  4. malecko5

    malecko5 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    1.467
    Допаѓања:
    1.087
    аа оки..фала ;*
     
  5. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Лежалка со пијачка или кафе ти оди. Нефели бар ти нуди после прва пијачка 50 % попуст на се што ке нарачаш. Коктелите се зависи кај ке седнеш. Од 4 еу нагоре. Преку ден има и хели аур за 1.50 моеш да начекаш. Во маркетите е скоро како кај нас, или ситна разлика што не се приметува. Имаш прекрасна пекара на почетокот на Полихроно. Лебот се движи од евро нагоре (ама е 100 пати бољи од нашиов шуплив леб нормално). Дискотеки нема, едино да идеш у Калитеа 4-5 км назад во Прл, каде влезот е 10 еу. Прл е дискотека позната секаде по светот (повеќе ги има под тоа име) нема да зажалиш ако отидеш. Плажата е најголема во Полихроно од било кое друго место на прв крак (ако не го рачунаш Паљури). Мирно местенце. За брачни парови и луѓе што сакаат да одморат од се буквално.
     
    На SimonaTino и Sorry Fish им се допаѓа ова.
  6. Sorry Fish

    Sorry Fish Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    11
    Извинете што не пишав порано. Значи се вратив од Полихроно и со еден збор да го опишам местото е преубаво. Како што прочитав погоре девојките ме исплашија дека било многу неубаво токму спротивното го мислам. Значи има место кај да се шета ние правевме големи кругови тука последаната плажа кај што е има портокалови и зелени чадори десно по патчето нагоре има раскрсница од раскрсницата пак десно па се до кај ресторнтот докторс па пак надолу десно и излаваше долку на главната улица, тоа за да го заобиколиш онака полека да одиш е потребно некаде околу пола саат. Ако купиш нешто од таверните покрај плажа (било што) добиваш колку лежалки ти требаат.Е сега да плажата беше малку потесна,но сепак имаше место. Плажата поточно водата спроти Вила Пепи беше плитка и многу топла и без морски ежови на останатите плажи имаше морски ежови, овде се наплаќаат лежалки,но има простор и за своја да ставиш ако несакаш да платиш. Вака за дискотеки немаше, но имаше ресторанти така големи во кои музика ечеше до 3 часот, (дали жива свирка или д-џеј). Цените се слични како кај нас 2:1 значи само разлика имаше во лебот кој во денари беше 90, овошјето им беше мнооооогу евтино.2 гира и 2 кокаколи им беа 5 евра, а онака само гиро имаше од 1 евро и 2 евра. Тоа е што имам да кажам.И кој планира да оди таму да не се двоуми и убаво да си помине. Поздрав :P
     
    На Marie.m и SimonaTino им се допаѓа ова.
  7. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Mozes li da mi kazes dali bevte preku agencija ili privatno se smestuvavte? I kolku plakjavte od den? Fala ti odnapred :)
     
  8. Sorry Fish

    Sorry Fish Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    11

    Бевме преку агенција Скаут 315 евра за 8 дена, но сега е поскапо. Инаку сместувањето меше многу неубаво. Немаше одговорни лица, во собата тесно, климата течеше во соба поточно во плакар.Никад повеќе преку агенција. А приватен смештај тешко дека ќе најдеш, никаде немаше слободно место. Поздрав.
     
  9. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Еве и јас да кажам дека во Полихроно е супер, баш како што кажа феминката погоре
    Јас фатив ласт минут преку Сара травел, тоа што гледав на слика тоа и добив
    Апартман топ за евтини пари + нивен превоз
    Таму не пречекаа од агенцијата ханиоти травел, Србска мислам беше
    Секој втор ден ни доаѓаше нивни агент со програм за посета на метеори, плажа Ксенија, Закинтос... Ако имаш множност (финансии) организираат тури и крстарења
    Газдарицата не ја ни видовме, ни на доаѓање, ни на одење
    Има маркет керфур доста ефтин, некои производи ги има преку еден ден зошто брзо се трошат
    Ова ви го кажувам бидејки за последните два дена снемав масло за сончање, се опрчив 11е а наредниот ден во керфур стигна 1 за 6е, 2 за 10
     
  10. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Umbrella плажата во пилихроно се наога или грешка иам слушнато ?
     
  11. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.509
    Допаѓања:
    144.213
    Не, кај Пефкохори е. Малку по доле.
     
  12. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    @duffi На кај иде тоа...После елефан ?
     
  13. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.457
    Допаѓања:
    22.794
    Пол:
    Женски
    @Leo-nora, после Elephant, да.
    Инаку денес бев на Umbrella, не наплаќаат лежалки, само пијачка да нарачаш.
    Мохито 9 евра, нескафе 3 евра.
    Вода не следува, едно евро е мала.
    Немаше мени друго да видам за цени.
    Многу фин и услужлив персонал, тивка музика, релакс атмосфера и убаво уредено, ама самата вода, мене не ми се свиѓаше.
    Многу карпи, камења и нечисто.
    Извинете за офф.
     
    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  14. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
    Дали некој престојувал во Вила Спанос во Полихроно? Може да ми каже какви се собите и дали е чисто?
    Thanks!!
     
  15. Тина Фрутина

    Тина Фрутина Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2016
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    од сите што сте биле ме интересира како е плажата и длабочината на водата дали е одма длабоко и дали е погодно за деца, ќитав дека е добар за семеен одмор е сега дали полихроно, пефкохори, ханиоти или неа потидеа, каде е најдобро морето за децата?
     
  16. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Јас лани бев септември месец има убав смештај,продавници,аптеки,маркети и сл.
    Плажата е цела песок милина,многу дечиња имаше,фамили.Морето чисто топло солено .Навечер има каде да се прошета ти препорачувам ако одиш палачинките да им ги пробаш.
    Во ханиоти отидов само еден ден исто многу убаво место и водата супер али плажата ич не ми се свиѓаше мн мала беше.
     
  17. Lola.Bunny

    Lola.Bunny Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Дали има некој престојувано во вилите Константин 1 или 2 во Полихроно?
     
  18. flower30

    flower30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    7.304
    Допаѓања:
    132.019
    Devojki, daj kazete kontakt za apartmani vo Polihrono.Sakame da ideme od 18 ili 20.08 ama nemozeme da najdeme smestaj(osven vo eden hotel/apartmani - 90e od vecer).
     
  19. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Полихроно - србија во мало, мало гратче 2 улици и таа на кеј. 1 пијачка - фрапе 3,5 еур, 1 кока кола 4 еур на плажа....
    Гиро - 3 или 4 еур
     
  20. Dadusicka

    Dadusicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    54.342
    Пол:
    Женски
    Само водата што е чиста. Ништо друго нема. Ни плажа, ни шеталиште. Просто се чудам што го форсираат толку.