1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Половна облека (Second Hand Shop)

Дискусија во 'Мода и стил' започната од OrdinaryGirl, 10 јануари 2011.

  1. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Често одам, купувам претежно предмети, ташни, брошеви, книги, меѓутоа ако некое парче гардероба ми е неодоливо не размислувам..
     
  2. nenuska

    nenuska Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    461
    Iskreno nikogas ne sum bila vo second hand shop neznam zosto????
    Ama ne vikam deka ne bi otisla i bi kupila nesto znaci,nemam takov stav mrtvi luge i bla bla pa tie gi nosele koga bile zivi,znaci se soglasuvam voda i prasok se perat,pa ovie kineskive alista sto se novi ne vi se gadni??i tie smrdat trujat pa nikomu nisto gi pereme i gi nosime.Pa po buticive zar mislite deka nikoj ne zemal da oblece nesto i da vrati eve jas ke vi kazam primer posto imam raboteno vo butici i doaga sestra i na gazdaricava so prijatelaka da odberat fustani ne im se kupuvalo sveceni za edna prilika pa da ''pozajmat za edna upotreba i normalno ke gi vratat taka i bese ispereni vo vodicka za da ne mirisaat na prasok gi vratia i posle si gi prodadovme nikoj nisto ni videl ni slusnal :lol: ili voditelkive kako zimaat i vrakaat.Taka da ako nesto mi se dopaga bi si kupila bez problem
     
  3. Elena-97

    Elena-97 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.107
    Од каде ги купуваш? Сите продавници ја што ги знам продаваат само облека ...
     
  4. Elena-97

    Elena-97 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.107
    Јас обожавам да купувам облека од вакви продавници, посебно сега кога на 15 мин. од кај мене има нова продавница со екстра ниски цени со гардероба од Данска. Секоја недела имаат нова облека така да баш мислам дека тоа е супер. Не знам зошто, но кога видов дека некои марки како H&M ги има за само 120 ден... :o Од таму си купив две маички и една слатка сукњичка. Сите беа 120! Пред некој ден влегов и видов едно супер слатко џемперче во риги за 120 ден, повторно, а јас не носев пари!!! А кога видов дека е од H&M .... ;( Ама ќе одам да го купам утре дај боже! Само некој да не ми го купил... :doh:
     
  5. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    И јас ја знам информацијата дека дел од облеката во овие продавници е од починати луѓе :worried: :x

    Досега не сум купувала облека од ваков вид, а и не ни планирам да купам во блиско време.
    Сум влегла во некои вакви second hand shop, и се' што видов беше кич блузи, што се носеле во времето на дедо Ное... Дури некои парчиња беа ептен уникатни. :D
    Броеви неможеш да најдеш.. Излитено, старо.. Тоа е тоа...

    Во Англија, Америка луѓето редовно си одат во вакви шопови.
    Само :!: , таму освен облека има и разни други ствари потребни за домот, по многу поволна цена..
    Можеби некогаш би купила некој предмет или слично ама облека не!
    Несакам бре секој пат кога ќе ја облечам да размислувам кој мртов ја носел пред мене.. |(
     
  6. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Незнам :?:
    Ако ми се допадне нешто би го купила.Но јас немам налетано на ваква продавница :|
     
  7. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303

    има во Прилеп иди некаде накрши меџик .. али нема кизнеј што, сето е излитено
     
  8. evelyn993

    evelyn993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2011
    Пораки:
    488
    Допаѓања:
    314
    каде е оваа продавница? супер звучи ова што го кажуваш, би сакала да идам и јас да видам. :)
     
  9. ELT-S

    ELT-S Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2011
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    12
    Каде е таа продавница? :)
     
  10. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497

    Mене ме интересира, ако е во Скопје продавничкава да ми кажеш каде е :D
    Штом освен облека има и други ствари, би можела да ја посетам :D
     
  11. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    во бисер, доле во подрумот :)
     
  12. Elena-97

    Elena-97 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.107
    За тие што прашаа каде се наоѓа продавницата од мојот предходен одговор.
    -Уште една феминка ме праша преку лична порака и ке ви одговорам како што и одговорив и на неа. Продавницата се наоѓа веднаш до Принц. Принц е голем дисконт како Веро или Рамстор и се наоѓа во Скопје Север. Всушност има еден Рамстор подоле од Принц. Продавницата е прилично мала, но има супер работи.Увозникот е Sun&Stars и тоа и го пишува на излогот. Веднаш ке ја препознаете продавницата! Не се сите марки, и некои алишта можеби за некои ќе бидат излезени од мода, но ако побарате повнимателно можете да најдете супер работи од секакви марки! Мојата цел е најдам некое парче облека од Forever21 , ама за сега не сум пронашла нешто такво! Ама H&M дефинитивно има!!! 8) :rofl:
     
  13. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ^ во бисер, немаше нешто најнај работи, од данска се, ама рекоа дека секој ден носат! јас си земав едно да ви кажам џемперче, ма сосема најобично, за по дома да ме топли по 150 денари ;)
     
  14. Mama90

    Mama90 Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    9
    Јас дефинитивно би купила ако нешто ми се допадне, но дали знае некој дали има во Струмица вакви продавници и каде поточно се наоѓаат?
     
  15. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303
    Инаку за информација алиштата од second hand се донација би требало да одат во црвен крст, за луѓе кои немаат пари .. али кај нас и од тоа бизниси се прават
     
  16. Elenna-N

    Elenna-N Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Каде во бисер? Како се вика продавницата?
     
  17. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Доле кај грин кафе од таа страна одма кога ке се симнеш кај скалите, од десно пишува сан&старс нема шанси да утнеш :)
     
    На Elenna-N му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Elenna-N

    Elenna-N Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Фала многу! Баш утре ќе одам да видам што има, во близина на бисер живеам а ete не сум знаела за ова :D
     
  19. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Па мислам дека е нова, има едно 2 месеци од кога е отворена. Инаку јас си купив мноооогу убава кошула од таму за 200 денари мислам дека, ептен штосна, само пред да ја носам ја исправ и сега се скапав носејки ја :)
     
  20. Cija-si

    Cija-si Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    50
    Колку само НЕ, а уствари од кај ти е информацијава?

    - кој и да ти кажал те излажал, а ако е твое мислење, да знаеш дека не си во право.
    иста ваква продавница имате карши беверли доле во една зграда, мајками зема многу добра крзнена бунда од таму, Исто така има продавница од ваков тип , веднаш до олимписки базент, на два спрата во куќа има премногу роба, си зимаш што ти се свиѓа, ти го мерат на вага според тежината се наплаќа (зависи цената од матријалот). таа продавачката што работи таму се знае со мајками и често кога ќе дојде нова роба ќе и се јави, да помине да види, пошто убавите работи брзо ги снемува
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.