Положба на телото при спиење

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од unlucky, 27 април 2011.

 1. Samomarija.056

  Samomarija.056 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2016
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  На грб и на стомак |-)
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 2. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.455
  Допаѓања:
  30.945
  Пол:
  Женски
  Иста положба ко во мајчина утроба и како што ќе легнам во иста положба се будам
   
  На biGirl и Dadusicka им се допаѓа ова.
 3. MamacitaBuena

  MamacitaBuena Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2017
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  25.324
  Пол:
  Женски
  Спијам на грб,дланките на гради,нозете залепени,ко некој чиновник:D
   
 4. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.860
  Допаѓања:
  26.476
  Пол:
  Женски
  Заспивам на стомакот, и се вртам на лева страна со една рака под перница, една нога пуштена, друга покрената на перницата од времето на бременоста :)
   
 5. Daern

  Daern Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2017
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  1.239
  Пол:
  Машки
  На левата или на десната страна, што значи ова? :D
   
 6. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.762
  Допаѓања:
  15.887
  Пол:
  Женски
  Заспивам на стомак со дланките под перница и главата мушната во некое ќоше, десна нога свиткана во коленото под агол кој мене ми одговара, најчесто на повисоко. Инаку нема да заспијам. Подоцна некогаш ќе се свртам на лево во фетална позиција со дланките под/над перница.