1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Положба на телото при спиење

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од unlucky, 27 април 2011.

  1. bigfish

    bigfish Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    27
    мајцесто фетус положба , а кога ке ми здосади тогаш се испружам и рацете ми се под под перница и спијам на стомак
     
  2. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    Претежно спијам на стомак, омилена положба на телото и бар за мене најудобна. Некога на страна, ама во ретки случаеви. :rofl: А да напоменам дека кога ми е телото на страна се стуткувам како ембрион.

    Никогаш не сакам да спијам на грб! :|

    И не се будам често во текот на ноќта, односно никогаш. |-)
     
  3. angie

    angie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    242
    На стомак, на десна страна, на лева страна, фетус положба, на грб..... јас не спијам - се борам!
    Затоа сама си спијам на брачен кревет... го жалам маж ми :lol: многупати се има случено кога не спијам сама, особата да добие по некој бокс, шамар и да биде истуркана од креветот :wasntme:
     
  4. DeDee

    DeDee Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    34
    спијам на стомак :lol: со рацете под перница :D
    [​IMG]вака некако :$
     
  5. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    [​IMG] спијам во ваква положба само со нозете уште повеќе стуткани нагоре.Ич не заземам простор од креветот така да дечко ми слободно може да се шири покрај мене,место има колку сакаш :D
    А нај нај нај убава положба и најдрага ми е оваа
    а[​IMG]
    :inlove: :inlove: :inlove:
     
  6. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Секогаш спијам на стомак, ако не легнам на стомак тогаш не можам да заспијам.А и има и уште една смешна работа-секогаш едната рака ми е спуштена покрај стомак, а другата под перница :rofl:
     
  7. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    на грб со раширени раце и нозе во вид на ѕвезда или како гравче знам да се стуткам.
    [​IMG]

    starfish и foetus.

    некогаш ми се случува да легнам вака [​IMG] и така да се разбудам ама ич во сон да не мрднам, затоа сабајле ми е смрт станувањето се крцка во мене и ме боли.
     
  8. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Додека не заспијам сум во фетус положба... а во текот на ноќта ја менувам секоја положба, многу сакам да се ширам и претам. Ама кога сум посмирена спијам на стомак со рацете под перница :) :) :)
     
  9. blackdeath

    blackdeath Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    45
    значи што имаше некои описи за видот на спиење мислам дека се точни по тоа што јас спијам на стомак и тоа мора едната рака да ми е горе другата доле и со раширени нозе зафакам цел кревет и многу ми е тешко кога треба со некој да го делам тогаш помалку спијам и се ме боли после
     
  10. Shopaholic

    Shopaholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    43
    На стомак, со главата под перница 8) ...Секогаш 8)
     
  11. Gargamel

    Gargamel Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    129
    Додека да заспијам сум на стомак , рацете под перница, главата обавезно свртена на десно и левата нога свиткана а десната права :) :D ако не се наместам вака, ке се изнамачам со заспивање :?:
     
  12. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
  13. fragolina

    fragolina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    13
    Положбата за спиење ми е различна во зависност од заморот па и расположението :)
     
  14. Ivu4

    Ivu4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    41
    Спијам и на левата и на десната страна на грб и стомак не :$ :lol:
     
  15. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Се вртам лево десно додека не заспијам. :yawn:
    Во последно време легнувам на стомак, глава на страна, рацете по јастук, а нозете едната на едниот крај излезена другата на другиот :lol:
    А кога ми е ладно, тогаш се грчам како фетус и несмеам да ги испружам нозете надоле бидејќи е ладно па смрзнувам :lol:
     
  16. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Ако спијам на стомак се гушам :?:
    Секогаш спијам на грб со две перници (И секое утро вратот ме боли -.-) или се вртам на страна со едната нога врз кебето/јорганот а другата одоздола. :D Инаку многу немирно спијам, цело време претам и мумлам :lol:
     
  17. EleMental

    EleMental Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    4.243
    Скоро исклучиво на стомак, со левиот образ на перница, десната рака високо на ниво на лицето, десната рака спуштена доле на ниво на половините. Десната нога скоро секогаш подигната горе на ниво на градите, како да изведувам Muay Thai Flying Knee.
     
  18. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.900
    Допаѓања:
    103.031
    Пол:
    Женски
    пред да останам бремена сакав да си спијам многу на стомак ама сега одкога се породив некако грбот ме боли незнам зашто. :^) Сега најчесто спијам на лева страна
     
  19. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Јас кога спијам сум „чучнат тигар - скриен змеј“, какви карате зафати вадам тоа е чудо невидено.

    Никогаш не сум во една положба, а летно време најчесто заспивам во положба „си ја ладам“ (со раширени подвиткани нозе свртена кон најладната точна во собата), а се будам во „ме боли цеф“ положба (цела фаца на перница, рацете олабавени долж телото, со откриени табани).
     
  20. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Не е важна позицијата, туку тоа што ќе си нанам. :wasntme:
    [​IMG]

    Првата и втората позиција се да речам мои, иако сестра ми вели дека многу смешно спијам, со сите делови од телото чудно поставени.