babylove кашички

Положба на телото при спиење

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од unlucky, 27 април 2011.

 1. bigfish

  bigfish Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  27
  мајцесто фетус положба , а кога ке ми здосади тогаш се испружам и рацете ми се под под перница и спијам на стомак
   
 2. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.322
  Претежно спијам на стомак, омилена положба на телото и бар за мене најудобна. Некога на страна, ама во ретки случаеви. :rofl: А да напоменам дека кога ми е телото на страна се стуткувам како ембрион.

  Никогаш не сакам да спијам на грб! :|

  И не се будам често во текот на ноќта, односно никогаш. |-)
   
 3. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  239
  На стомак, на десна страна, на лева страна, фетус положба, на грб..... јас не спијам - се борам!
  Затоа сама си спијам на брачен кревет... го жалам маж ми :lol: многупати се има случено кога не спијам сама, особата да добие по некој бокс, шамар и да биде истуркана од креветот :wasntme:
   
 4. DeDee

  DeDee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  34
  спијам на стомак :lol: со рацете под перница :D
  [​IMG]вака некако :$
   
 5. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.669
  [​IMG] спијам во ваква положба само со нозете уште повеќе стуткани нагоре.Ич не заземам простор од креветот така да дечко ми слободно може да се шири покрај мене,место има колку сакаш :D
  А нај нај нај убава положба и најдрага ми е оваа
  а[​IMG]
  :inlove: :inlove: :inlove:
   
 6. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.414
  Допаѓања:
  1.655
  Пол:
  Женски
  Секогаш спијам на стомак, ако не легнам на стомак тогаш не можам да заспијам.А и има и уште една смешна работа-секогаш едната рака ми е спуштена покрај стомак, а другата под перница :rofl:
   
 7. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  на грб со раширени раце и нозе во вид на ѕвезда или како гравче знам да се стуткам.
  [​IMG]

  starfish и foetus.

  некогаш ми се случува да легнам вака [​IMG] и така да се разбудам ама ич во сон да не мрднам, затоа сабајле ми е смрт станувањето се крцка во мене и ме боли.
   
 8. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  209
  Додека не заспијам сум во фетус положба... а во текот на ноќта ја менувам секоја положба, многу сакам да се ширам и претам. Ама кога сум посмирена спијам на стомак со рацете под перница :) :) :)
   
 9. blackdeath

  blackdeath Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  6
  значи што имаше некои описи за видот на спиење мислам дека се точни по тоа што јас спијам на стомак и тоа мора едната рака да ми е горе другата доле и со раширени нозе зафакам цел кревет и многу ми е тешко кога треба со некој да го делам тогаш помалку спијам и се ме боли после
   
 10. Shopaholic

  Shopaholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2011
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  42
  На стомак, со главата под перница 8) ...Секогаш 8)
   
 11. Gargamel

  Gargamel Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  129
  Додека да заспијам сум на стомак , рацете под перница, главата обавезно свртена на десно и левата нога свиткана а десната права :) :D ако не се наместам вака, ке се изнамачам со заспивање :?:
   
 12. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  5.228
 13. fragolina

  fragolina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  13
  Положбата за спиење ми е различна во зависност од заморот па и расположението :)
   
 14. Ivu4

  Ivu4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  41
  Спијам и на левата и на десната страна на грб и стомак не :$ :lol:
   
 15. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Се вртам лево десно додека не заспијам. :yawn:
  Во последно време легнувам на стомак, глава на страна, рацете по јастук, а нозете едната на едниот крај излезена другата на другиот :lol:
  А кога ми е ладно, тогаш се грчам како фетус и несмеам да ги испружам нозете надоле бидејќи е ладно па смрзнувам :lol:
   
 16. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.034
  Ако спијам на стомак се гушам :?:
  Секогаш спијам на грб со две перници (И секое утро вратот ме боли -.-) или се вртам на страна со едната нога врз кебето/јорганот а другата одоздола. :D Инаку многу немирно спијам, цело време претам и мумлам :lol:
   
 17. EleMental

  EleMental Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  4.239
  Скоро исклучиво на стомак, со левиот образ на перница, десната рака високо на ниво на лицето, десната рака спуштена доле на ниво на половините. Десната нога скоро секогаш подигната горе на ниво на градите, како да изведувам Muay Thai Flying Knee.
   
 18. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.171
  Допаѓања:
  78.624
  Пол:
  Женски
  пред да останам бремена сакав да си спијам многу на стомак ама сега одкога се породив некако грбот ме боли незнам зашто. :^) Сега најчесто спијам на лева страна
   
 19. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.538
  Јас кога спијам сум „чучнат тигар - скриен змеј“, какви карате зафати вадам тоа е чудо невидено.

  Никогаш не сум во една положба, а летно време најчесто заспивам во положба „си ја ладам“ (со раширени подвиткани нозе свртена кон најладната точна во собата), а се будам во „ме боли цеф“ положба (цела фаца на перница, рацете олабавени долж телото, со откриени табани).
   
 20. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.470
  Не е важна позицијата, туку тоа што ќе си нанам. :wasntme:
  [​IMG]

  Првата и втората позиција се да речам мои, иако сестра ми вели дека многу смешно спијам, со сите делови од телото чудно поставени.