babylove кашички

Положба на телото при спиење

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од unlucky, 27 април 2011.

 1. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Кога ке си легнам, заспивам веднаш, ама не секогаш.
  Често спијам фетус, или пак како фетус ама со испружени нозе, ама строго рацете под перница. Некогаш спијам и на страна, најчесто на десна, а најубаво ми е целата испружена, на стомак, двете раце под перница и главата или на лево или на десно.

  Кога спијам мрдам, клоцам... Кога ке си легнам, понекогаш се покривам, ако ми е ладно, ама секогаш ми е жешко од кога ке заспијам, па во ноќта соблекувам чорапи (ако спијам со нив), со она што сум покрена, го бутам скроз најдолу...
  Никогаш не станувам така како што сум легнала.

  според оваа слика
  [​IMG]
  jас спијам Foetus, Yearner и Freefaller.
   
 2. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.296
  Ќе да спијам во фетус положба и во фрифалер хаха.
  На грб никогаш не можам да заспијам, ептен ме тера на буљање во таван и не ми оди никако да заспијам. Најчесто спијам со раширени (расчекорени) нозе свртена во фетус положба. Ова ми е најпогодната положба за во лето, а за во зима ми е класичниот фетус хахаха.
  Најубаво ми е, па понекогаш се будам во истата положба како што сум легнала.
   
 3. Shopaholic77

  Shopaholic77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  109
  јас спијам на секоја положба па дури спијам и со нозете на под , главата и трупот на кревет :lol:
  [​IMG] - дури и вака можам да спијам .

  Било како и да спијам само сакам да ми е удобно .
   
 4. something

  something Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  194
  Хахаха благодарение на Sephora си ја најдов положбата за во лето(втората-или на лево или на десно) :rofl: , а зимно време настрана,на грб,на стомак - со исправени нозе :)
   
 5. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.880
   
 6. the.one

  the.one Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  794
  На стомак, со едната нога испружена, а другата свиткана на страна и рацете под перницата. Понекогаш и на страна спијам, но никако неможам да заспијам на грб.
   
 7. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  623
  Пред бременоста строго на стомак!
  Ауу каков проблем сум имала за време на бременоста додека да се навикнам да спијам во друга положба.
  Сега го прашувам мм како најчесто спијам, ми вели дека поретко сум била на стомак.
  А според она што го имам читано најдобра положба е на страна.
  Вака често го заварувам син ми, со натртено газе :D
  [​IMG]
  ... и веднаш го поставувам странично, гледам колку што е можно повеќе да е во таа положба.
   
 8. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  625
  На страна со свиткани нозе , на стомак и толку :lol:
   
 9. Tanny

  Tanny Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  401
  Настрана свиткани нозе, на стомак и на грп :)
   
 10. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  2.427

  Секогаш вака :D . Не можам никако на грб или на стомак да заспијам, мора на страна и тоа со свиткани нозе, со исправени, нема шанси.
  Иначе, прилично брзо заспивам, за 5 минутки сум |-)
   
 11. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Порано цела собрана во форма на клопче. (тоа ми е зимската поза ;) ) А летна шема ми е на стомак, раце под перница и Goodbye my lover :)
   
 12. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  551
  Пол:
  Женски
  Спијам многу немирно и многу клоцам! Иначе спијам на стомак а нозете ми се во форма на буквата р! Со рацете ја гушкам перницата,а некогаш се случува во сон да ја бутнам доле!!
   
 13. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  легнувам на грб станувам на стомак :?: :lol:
   
 14. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Или на страна или на стомак со рацете под перница! Многу ретко на грб...
   
 15. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  ми ту,јас кога спијам личам на расплесната жаба :lol: само малку послаба(уствари сега може баш да сум како жаба :lol: :!: но во моменталната состојба јас не спијам на стомакот
   
 16. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.885
  Допаѓања:
  5.462
  Пол:
  Женски
  на стомак,и на страна - стандард ;) ,али на грб никако.
   
 17. Vampi

  Vampi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Исто и јас :)
   
 18. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.040
  Допаѓања:
  11.530
  Пол:
  Женски
  Јас спијам на грб и тоа поза „ Христово распеќе “, така спијам од бебе,па затоа и главата ми е отпозади како со тава плесната. :lol:
  А кога бев бремена најмногу ми се спиеше на стомак,ама не смеев ни да помислам да легнам така.
   
 19. feferona

  feferona Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  93
  Како спијам :lol::lol::lol: битно главата ми е под перница и зима и лето, додека да заспијам се превртувам 500 пати....а кога ке станам сабајле,знам што ме очекува пред огледало, косата ми е ужас :rofl:
   
 20. ana-girl

  ana-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  14 март 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  648
  легнувам на грб со рацете на средина (како некој умрен чоек) :worried:
  а станвам некако испревртено