Положба на телото при спиење

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од unlucky, 27 април 2011.

 1. pandelka

  pandelka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.425
  Допаѓања:
  7.017
  Пол:
  Женски
  ЃЕВРЕК....го цитирам мм.... :lol:
   
 2. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Заспивам на стомак или свртена на страна, но во текот на ноќта многу се мрдам, клоцам... Тешко тој што спие до мене. :lol:
   
 3. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  спијам на страна или на стомак. и сум ЕКСТРЕМНО немирна. сите што спиеле до мене, сабајлето станале со крв од нос (да,даа озбилно :?: ).
   
 4. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  најчесто на стомак,или на страна :)
   
 5. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  766
  На грб со сите четри во вис. Најчесто знам дека на грб спијам со нозете и рацете на трана расчепатени колку што можам повеќе и потоа се менувам собрана ко полжав(на страна) со едната рака под перница и станува легната на стомак со сите четири пак во вис(со раштракани нозе и раце). Могу положби менувам :D
   
 6. CoCoGiiiRL

  CoCoGiiiRL Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  3.192
  Пол:
  Женски
  Заспивам на страна но во текот на спиењето многу мрдам тешко на тој што спие до мене :)
   
 7. s.t.e.f.a.n.j.a

  s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  51
  јас како легнам така станам и секогаш различно освен ако не е жешко и да се вртам од дена на друга страна
   
 8. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  Се поместувам во сите положби немам некоја заостанато :D
   
 9. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  302
  најчесто спијам на страна , ама и многу претам :)
   
 10. freund

  freund Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  1
  на лева страна секогаш (не знам оти) , како легнам така станам , значи едно метро место е доволно :D
   
 11. ANGEL1

  ANGEL1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2011
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  83
  Пол:
  Женски
  Спијам во пложба фетус -секогаш отакако знам за себе :lol: ........ ма нечини така бре :( ама што да правам така ми е најубаво ;)
   
 12. Sara2

  Sara2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Гледам дека не сум единствена која спие во фетус положба :D
   
 13. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Страна и грб.
   
 14. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  Да де, и јас фетус.
  Али почесто спијам вака: на стомак, со левата рака под ладна перница, десната нога свиткана накај мене, како да планинарам. На стомак спијам најубаво. :wasntme:
   
 15. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.203
  Допаѓања:
  41.200
  Mислам дека у сексот толку положби не мењавам како при спиење :D најубава ми е на страна, една перница на глаа и една перница меѓу нозе :D
  шта чеш, битно да е нешто меѓу нозe :lol: :lol:

  деновиве откриена спијам, воа жешко не се трпи :)
   
  На CIA му/ѝ се допаѓа ова.
 16. tessi

  tessi Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  504
  Или на стомак или свиткана како кифла :lol:
   
 17. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.626
  Допаѓања:
  22.009
  Пол:
  Женски
  Поради мешево немам многу избор , освен на страна :( А од секогаш си спиев на стомак ама тоа е
  Сега е се потешко да најдам удобна положба
  а и се поЧесто се будам и не спијам иЧ убаво ама тоа ке е ;(
   
 18. Unica

  Unica Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2010
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  601
  На стомак, главата свртена или лево или десно едната рака спуштена во линија со телото а другата потпрена до лицето. :)
  Како легнувам, така станувам. Ептен мирен спијач сум. :rofl:
   
 19. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  503
  Пол:
  Женски
  Секогаш на стомак :D
   
 20. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  На стомак и на страна. :)