1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Положби за спиење во бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од meU, 3 јули 2012.

 1. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.957
  Пол:
  Женски
  И јас сум иста ко тебе,таман додека се сместам ајде до вц,како и да се завртам не ми е удобно.Жива ненаспана сум.А бебушот најактивен е навечер ме тестира до кога можам да издржам :)
   
 2. Forko

  Forko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2012
  Пораки:
  954
  Допаѓања:
  586
  :D ме насмеа со тестирањево :)
   
 3. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.606
  Допаѓања:
  768
  Пол:
  Женски
  Aaaa toa zadolzitelno...sekoja vecer se testirame :) koj pogolem inaet ke istera.Jas sum oven,bebusko zdravje isto taka ke e oven...eee jako ke bide ;)
   
 4. pepita82

  pepita82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  512
  мешиња јас кога ке легнам на лева страна малово ке ме помодри од клоцање ,и мрда ,прета додека не се завртам на друга страна ,поточно на грб и ке се смири а на десна страна кога ке легнам се буни ама не толку, грбот ми е скаменет мислам , ви се случува на вас така кога лежите на страна?
   
 5. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.575
  katalina колку си во право срце за ова спиењево,јас некако и сега знам да се стумбам на стомак и одма малово мрда ме алармира да не го смачкам,ама после...само на стомак спиење година дена
  Пепита И мене повеќе ми мрда на лева страна(ама не многу како што пишувате сите,мирничко е моево),на десна не сум приметила...
   
  На pepita82 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.606
  Допаѓања:
  768
  Пол:
  Женски
  A zosto posle godina dena :?: Jas mislev posle poroduvanjeto ke mozam da si spijam na stomak.
   
 7. Forko

  Forko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2012
  Пораки:
  954
  Допаѓања:
  586
  да.на лева не се буни толку ама на десна бунт се крева у последно време што не беше така до неодамна.а на грб да спијам не можам.така да мењавам странично.ај уште еднаш да ве прашам..дали ви трнат рацете навечер дури печат :doh:
   
 8. pepita82

  pepita82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  512
  Форко мене нозете ми трнат ако сум подолго време во иста положба ,а рацете ако се успијам легната обично на десната рака не можам да ја вратам во нормала , а онака да ми трнат не !

  Каталина можеби не една година ,ама до кај 6 месеци не можев на стомак да лежам ниту да спијам , од градите ако доиш а и си требаше време да ми се врати во нормала :(
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Forko

  Forko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2012
  Пораки:
  954
  Допаѓања:
  586
  мене левата рака дека цел ден на компјутер ми трне неколку мецеци ама не и да ме боли. прашав викаат нормално било кај некој.ама за навечер не се спие жими се.боли,пече последнава недела и тоа двете раце :doh:
   
 10. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.575
  ако барем на грб ќе спиеме
   
  На anule88 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. pepita82

  pepita82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  512
  искрено по малку се плашам де не е стиснато или можеби го налегнувам кога сум на лева страна ,понекогаш му терам инает :P ама не престанува додека не се завртам ,а читав дека е подобро да се спие на лева страна поради подобар проток на храна преку папочната врвца и слично ,ама така е Симона уште некој период на грб :sweat:
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
 12. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.575
 13. loki.c9

  loki.c9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2012
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  201
  јас веќе никако неможам да спијам, ниту во легната ниту во седечка положба, со денови сум ненаспиена...:(
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
 14. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.575
  Jas na ovaa tema nezam sto da komentiram,od kade da pocnam :@ besna sum,veke cela nedela vo kreveton ne me sobira,se ukocuvam,me boli kicma,preponi,glava ,se! I strasno mi se jade,a ne stanuvam da jadam I mi se losi I uste duri br sednam da jadam-sega
  Sabajle kolku prespijam tolku,stanuvam kako so bik da sum se borela,nemozam odrazot da si go prepoznaam I psiha mnogu me mava poludev ima li beter od mene?
   
 15. anule88

  anule88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  415
  Допаѓања:
  214
  Ле ле со ова спиењево значи шо ;( Викат одмарајте се дури можите ама никој не кажува како :^) Значит незнам веке во која положба да се наместам и како да се свртам ццц, во однос што не сум сепак голема во стомаков, а можам да замислам како ми било да бев поголема ]:)
   
 16. loki.c9

  loki.c9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2012
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  201
  јас немам спиено 5 дена како што треба и затоа синоќе ооохоооо си ја одморив душичката. се имам онесвестено од спиење. хехехе :) ајде уште малку
   
  На Forko и pepita82 им се допаѓа ова.
 17. Vetruska

  Vetruska Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  491
  Пол:
  Женски
  Еееее го гледав ова пред некој ден во Стружанка во ГТЦ и баш се смеев да си земам за спиење. Јас цел живот спијам на стомак или ако сум на страна тогаш морам да ја префрлам ногата и раката врз мм и кутриот само се жали секое сабајле дека нема спиено асално. Може ова ќе не спаси и двајцата :D
   
 18. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.575
  Лелееее ветрушка оваа доле како би ми се нашла,знам дека ја има ама јас таква барикада си правам со перници(уште пред да знам дека постои оваа)и спиењето ми е подобро...Кој ќе си ја земе ќе си ужива кој не мажите и перниците гушкај ;)
   
 19. blagica1991

  blagica1991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2010
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  209
  јас си легнам на лево ... а во текот на ноќта ги поминувам сите поло#би .... не знам како да се одвикнам од тоа ... :?:
   
 20. Cliona

  Cliona Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2012
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  189
  Девојки пернициве ги има во Стружанка и се 590 денари. Не се со врзување како на сликите, него со лепенки, по една на секоја страна ама ич не држат, така да еден ден ако планирате да си го легнувате бебушот внатре, нема да успеете двата краја да ги споите. За спиење мене не ми помага многу, ама кога гледам тв ми служи како одлична потпора. За доење, за што иначе и е наменета оваа перница, сеуште незнам дали ќе ми користи, но не е лошо да се има дома. Јас не спијам навечер на неа затоа што кога ќе треба да се превртите на другата страна ќе се испоплеткате во неа, ни ваму ни таму, па во сред ноќ да ја местите пак, а јас ако се разбудам навечер, заспивање куку :lol: Во секој случај, ако не ништо друго, за дневна дремка, одмарање, гледање тв не е лоша :clap:
   
  На Forko му/ѝ се допаѓа ова.