1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полот на бебето - да го знаеме или не?

Дискусија во 'Бременост' започната од Svetle, 22 ноември 2009.

  1. NewMommy

    NewMommy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2015
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    1.058
    Пол:
    Женски
    Во 20 недела ми потврди друг доктор дека се машко и женско. Во 18 недела матичната ми го кажа истото ама не беше сигурна. Се надевам така ќе биде
     
    На tina2018, Lilly., nevermet18 и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Bebe3

    Bebe3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2021
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    377
    Пол:
    Женски
    Јас бев во 16 недела на преглед и доктотќрката не можеше никако да го види,а баш се намачи жената.Сега останува по 1 месец на втор скрининг да го дознаеме полот ако даде Бог.
     
    На tina2018, Lilly. и NewMommy им се допаѓа ова.
  3. Elen@

    Elen@ Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2015
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    321
    Пол:
    Женски
    12 nedela dve maski,15 nedela masko i devojce denes vo 18 pak mi potvrdija masko i devojce :)
     
    На najjacha, Калатеа, elimkd и 10 други им се допаѓа ова.
  4. Bebe3

    Bebe3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2021
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    377
    Пол:
    Женски
    Да се здрави и живи
     
    На Elen@ му/ѝ се допаѓа ова.
  5. aceee99

    aceee99 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2017
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.150
    Пол:
    Женски
    Od pocetok na bremenost imav 8 nedeli mi rece znaci za masko tri pati taka mi rece na site 3 maredni kontroli znaci na masko potoa posle mi rece zensko i na 19 nedela mi rrce pak zensko sega nz sakam da oravam party ama dda ne napram nekoja utka
     
  6. Natashka1988

    Natashka1988 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2020
    Пораки:
    1.060
    Допаѓања:
    4.460
    Пол:
    Женски
    Во осма недела треба пророк да е за да ти соопшти пол, не лекар. Просто не е можно. Ниту со пренатален тест, кој се прави најдобро по полна 10-11. Гледај да е живо и здраво, за парти има многу време... најдобронамерно ова...
     
    На Knizhevnik11, elimkd, Fatalnata и 7 други им се допаѓа ова.
  7. aceee99

    aceee99 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2017
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.150
    Пол:
    Женски
    I jas se cudam za toa ima znaci za masko site tri naredni kontroli taka vikase pa posle devojce i pak devojce mi rece
     
  8. Bebe3

    Bebe3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2021
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    377
    Пол:
    Женски
    Нема шанси да знае од 8ма недела си има само нагодувано инаку до 12 -14 недела се слични и машки и женски пол така да и тогаш може да погрешат.Најубаво се знае после 16та недела поточно на втор скрининг од 19 до 23 недела се прави.Јас сум 17 недела и сеуште пол не знам не можеше да види минатата недела кога бев на контрола,така да ќе чекам на втор скрининг ако даде Бог да се види.Имам 2 ќерки,ова ми е трета бременост,па сега се надеваме на синче ако даде Бог.
     
    На An angel, Anomis11, tina2018 и 5 други им се допаѓа ова.
  9. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Ние сакавме да го знаеме. Пред да каже доктор, една бабичка ми гледаше на кафе ми рече близнаци биле :D:D:D
     
  10. Lady..M

    Lady..M Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    713
    Пол:
    Женски
    Здраво :D Еве мене полот ми го згрешија уште неродено.
    20та недела докторка 100% тврди женско е. После 3 дена одам на друг прегле, докторов тврди 100%машко е. Кај неа немаше ништо меѓу нозе , прво се гледаше како куре но со ехото потврди дека е папочната, а кај докторов се гледаше куре, му викам да не е папочната ми вика не не, папочната е тука околу не е таа. И сега двајца 100%сигурни доктори, секој со својот пол сигурен, само единствената вистина 100% е дека еден од нив греши(facepalm):D
    Првото ми е машко, и сега се нервирам незнам на кое да се радувам дал на братче дал на сестриче :rofl:
     
    На Fatalnata, S.o.F.i, nevermet18 и 2 други им се допаѓа ова.
  11. Luna91

    Luna91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    17.141
    :rofl: леле незгодна ситуација. Ајде нареден преглед мислам ќе дознаеш кој грешел. :D
     
  12. zverkica

    zverkica Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    2.617
    На ехо во 11 недела докторот ми вика женско е, па како се вртеше бебуш вика море машко ќе да е, уф не сум сигурен уште е мало. Маж ми му вика а да не ни кажувате до 9ти месец може? И јас и сестрата се буниме неможе така, треба да се знае ради бојата на гардероба хахах и се изнасмеавме сите. Правев пренатален неинвазивен тест и наскоро ќе дознаеме што носам, дригарка наша ќе ни прави забава со балони за откривање на полот, едвај чекаммм
     
    На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Lady..M

    Lady..M Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    713
    Пол:
    Женски
    Се надевам.Ама сепак ќе се сомневам до крај ради 100%сигурноста на докторот шо кажал спротивно. Чарето од 100 % ко ќе го видам со свој очи родено тогаш ќе знам шо е :rofl:
    Малку стресно вака и незгодно, на син ми му кажав прво сестричка, па денеска зборувавме за можноста за братче и каша попара му се направи :)
     
  14. Luna91

    Luna91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    17.141
    Нема потреба да се сомневаш до крај. Веќе бебе ќе е големо и нема шанси да направат утка. :)
     
  15. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.034
    Пол:
    Женски
    Мене сите ми викаа дека сигурно е девојче според некои си бабини деветини. :D Мене не ми беше битно какво е, ама имав претчувство дека не ќе да е девојче. На прв скрининг сама си го видов и си знаев, ама не ја прашав докторката тогаш, па си чекав до кај 16-17 недела за сигурно да ми потврдат. У меѓувреме си траев, на никого не кажав додека не ми потврди матичниот и само се смешкав кога ги слушав муабетите како ќе му ги купувале најубавите фустанчиња. :lol: Па и дм кога му зборуваше му се обраќаше со ќере, убеден дека е девојче, а ја си се праев наудрена и така. :rofl:
     
    На Hristinakiki02, tina2018, Natashka1988 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Bebe3

    Bebe3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2021
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    377
    Пол:
    Женски
    Мене на втор скрининг ми кажа дека е машко на болница,а матичната сеуште не можи да го види шо е,а веќе сум 25 недела,чекав потврда па да почнам да си купувам ама ништо,макар шо и јас некако си чувствувам дека е машко и се надевам дека така и ќе си остани само да е здраво и живо.
     
  17. Lady..M

    Lady..M Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    713
    Пол:
    Женски
    Абе да неможеше еден да го види ај некако повеќе ќе оправдам. Ама вака двајцата се сигурни во своите спротивни мислења (facepalm)
    Здрави и живи нека се само, ама љубопитноста тешка е хаха
     
    На Bebe3 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.810
    Допаѓања:
    21.028
    Пол:
    Женски
    Мене ми кажа девојче и си земав со резерва, сакав девојче не викам не, но она првото чувство кога видов две цртки после толку чекање се многу поважни....
    Во ниеден момент не помислив какво е, битно ми беше дека има бебе.
    Сепак кој што и да одлучи си е негово право и желба. Другарка не сакаа да знаат и чекаа до пороѓај...
     
    На Bebe3, cresa-jagoda и zverkica им се допаѓа ова.
  19. Bubamaricka

    Bubamaricka Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    2.122
    Уште на првиот скрининг убаво се виде дека е машко дури и слика има убава од ехо. Нека е живо и здраво само ништо друго не е битно.
     
    На Bebe3 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  20. Bebe3

    Bebe3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2021
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    377
    Пол:
    Женски
    Сега се знае ли полот конечно?