1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полот на бебето - да го знаеме или не?

Дискусија во 'Бременост' започната од Svetle, 22 ноември 2009.

  1. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Само нека биде живо и здраво... (иако јас повеќе сакам машки деца) :rofl:
     
    На blond му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Јас не сум многу заинтересирана да знам, иако маж ми уште на 13 недела го праша гинекологот. Тој рече не се гледа убаво, ама изгледа клечејќи ќе моча :D Нека е живо и здраво какво и да е :*
     
  3. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Познавајќи си се самата,ми се чини дека докторот ќе добие нервен слом од мене во случај да сака да ме држи во неизвесност. :P Нема шанса бре да додржам цели долги, дебели 9 месеца да не разберам кој тоа се осудува да ме клоца кога ќе му текне :D :D

    Нормално дека најбитно е да е здраво и живо....и по можност женско :$ :)
     
    На IvanaJenner, HappyS и kate-the-great им се допаѓа ова.
  4. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Полот на детето н ни беше важен, ама сакавме да знаеме, за да си смислиме име, да купиме нешто гардеробичка. имам ќерка.
     
    На IvanaJenner му/ѝ се допаѓа ова.
  5. sandra.v

    sandra.v Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    10
    еј девојки здраво!дали може некоја да ми каже во која недела се гледа полот најрано на бебето?инаку јас сум во поцеток на 4 месец и леле колку сум само љѕбопитна какво ке биде?ве молам ако некоја знае д ами каже што поскоро!поздрав
     
  6. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    во 5 месец мислам ама ако е свртено ни тогаш ќе неможе да се види...дај стрпи се малку што и да биде сигурно ќе ти биде мило и најлично на тебе
     
  7. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Јас полот го дознав уште во 3 ти месец, се зависи колку е искусен докторот и дали бебето ќе се заврти баш така за време на прегледот за да се види, во оваа фаза се многу подвижни :)
     
    На IvanaJenner му/ѝ се допаѓа ова.
  8. sandra.v

    sandra.v Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    10
    ви благодарам за одговорите!најбитно е да е живо и здраво,али сепак сум многу нестрплива!утре здравје ке одам на преглед па се надевам дека ке се види!поздрав
     
  9. Moja

    Moja Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Јас полот го дозна во 15 недела ... и не ми се веруваше машко :) Се си мислев дека ќе биде цурица (мм многу сакаше) ама испадна по мое :) Како и да е да е живо и здраво само посакувам. Сега во 20 недела бев пак на преглед и ми потврдија
     
  10. BeautyS

    BeautyS Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    11
    Јас сеуште незнам што е моето срценце...наскоро ќе дознаам..само нека е живо и здраво ..сакам и машко и девојченце :makeup:
     
  11. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Кога ќе дојде време да имам бебе, сигурно ќе сакам полот да остане изненадување. Како и да е, полот не е важен, важно да е живо и здраво. :*
     
  12. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Јас сум од радозналите луѓе па веројатно ќе сакам уште штом разберам дека сум бремена да знам што пол е бебето, а не пак да чекам 9 месеци да дознаам. Ќе пошизам скроз на скроз :P
    Вака има да се изнакупувам што ли не уште пред да се роди ццц
    Почнав и јас да мислам ооо :o
    Ете ти беља ццц :worried:
     
    На Shana и MSkorpionka им се допаѓа ова.
  13. cindy

    cindy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    166
    и јас би сакал да го знам полот....
    секако дека не е важно дали е машко или женско, ама па цела таа еуфорија да гледаш облека креветче количка име .... а да не го знаеш полот :wasntme:
     
  14. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    Јас мислам дека не сакам да го знам, уствари тоа не е најважното тогаш покрај сета таа среќа и радост кој ќе следува со самата блажена состојба...
    Така мислам СЕГА :rofl: :lol:
    Малце сум старомодна во однос на тие прашања :$ ама сигурно не ќе го правам тестот на Џеврие со нож и ножици па да отктиеме :rofl:
    Еве ви совет за сите што се двоумите дали да проверите или не 100% точен :rofl:
     
  15. lolooo

    lolooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    11
    ja nee sakam iznenaduvane za site da bide posle da ne se razocarame bidjki nekogas ne e tocno :rock: :rock:
     
  16. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Јас си сакав да си знам и си дознав, ама мудро си молчев. Ако некој ме онака прашаше кажував а инаку не се фалев 8)
     
  17. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    од една страна би сакала да знам (ради купување креветче количка облека се) ама од друга страна не сакам да знам (бидејки обожавам изненадувања) се на се битно ке ми е да ми е живо и здраво...
     
  18. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.476
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Кога ќе дојде време за бебе ќе сакам да го знам полот, бидејќи сакам се од напред да ми е спремно креветче, играчки, количка, облека....
     
  19. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Сакам да прашам како лугево кога ке видат трудна жена познаваат дали е машко или женско бебето? Така еднаш седевме кај една жена која тогаш беше трудна и и рекоа гостите женско носиш? И таа вика да. И јас цела :o е како тоа и ми рекоа се познава а не ми кажаа со детали. Знае ли за ова некој :?:
     
  20. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски

    На таа што носи машко стомакот и е пошпицест, а таа што носи женско и е поразлеан некако, па и до страните доаѓа. Јас по ова ги разликувам :)
     
    На martinuska му/ѝ се допаѓа ова.