1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полот на бебето - да го знаеме или не?

Дискусија во 'Бременост' започната од Svetle, 22 ноември 2009.

  1. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.899
    Допаѓања:
    103.026
    Пол:
    Женски
    Јас полот го дознав 16 недела кога ми кажаа дека е девојче :inlove: :)
     
  2. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Јас не би сакала да знам, сакам да се изненадам кога ќе се род да прашам што е моево прцулче.
    Да им кажувам на сите се роди ќерка ми или син ми,не само се роди.
    И мајка ми не сакала да знае за мене и не е и кажале.
    Сакала да се изненади, и се изнанадила,зашто немало човек кои и рекол дека ќе има машко.
    Далеку сум од тоа да имам дете,ама мислам дека не би сакала да знам.

    Ќе ги соберам сите и нешто вака ќе настапам :D
    [​IMG]
     
    На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Eleonorastrumica

    Eleonorastrumica Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    196
    Ма сакав да го знам и тоа со возбуда чекав да ми кажат,иако навивав за девојче беше момченце,па кога почнав да си пазарам ова требало она требало и се по нешто си требаше,па се изнаслушав не се купува пред да се роди,ама ајде де пуста радост како нема да се купува,сепак сум да се знае што ќе е бебчето
     
  4. WORRIED.BT

    WORRIED.BT Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    4.755
    Допаѓања:
    137.557
    Пол:
    Женски
    не гледам причина зошто да не го дознаам полот.и за едното и за другово го дознав уште во 14та недела.јас сакам да си сум спремна и да знаам што очекувам и соодветно да се припремам.а и какви ни се прегледите и скрининзите незнам како би можело да остане тајна 9 месеци ,па со денешнава технологија и лаик само со гледанје во екранот ке го види полот.
     
    На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. belisima88

    belisima88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2012
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Искрено иако повеке тајно си навивав за девојче :tmi: бев 100% сигурна дека ке е момче,си имав некое претчуство и пред да одиме на преглед во 22 недела му велам на мм ке видеш дека е момче,ми вели од кај знаеш,ама велам не е важно што е само да е се во ред!Мм пак веднаш ја праша докторката што е и кога рече машко,си се погледнавме си се израдувавме и двајцата а тој беше пресрекен! :up: :l:
     
  6. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Нешто наспомна докторката за полот [​IMG] ама ми рече ова е онака првично, и ич сигурно,зошто е мн немирно пафта и скртува нозе+ мн. мало. Па затоа почекај до следната контрола. :)
     
  7. tinavip

    tinavip Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    53
    што има врска што е само живо и здраво да е............ :rofl: :inlove: :dance: :hug: :party:
     
  8. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    Пред се нека е здраво и живо ќе речеме сите што сака нека е, но сите сакаме да знаеме нели?! Чисто од љубопитство. Е ние бевме во понеделникот на контрола и ни кажа докторката дека бебуле е мажуле. :$ :inlove: :*
     
    На l-a-d-y-di му/ѝ се допаѓа ова.
  9. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    Да - одвај чекав да ми каже докторот какво е. Во 16 недела ми кажа дека е машко.
     
    На manako1 и eli25 им се допаѓа ова.
  10. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Сакав да знам какво ќе биде бебето и во двете бремености. Првиот пат ми кажаа во 16-та недела, а вториот пат во 19- та недела. Две мажиња. :D
     
    На BellaS и orhideea им се допаѓа ова.
  11. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.796
    Пол:
    Женски
    Сакавме и двајцата... За второво дури мм повеќе сакаше да знае и многу се надеваше на девојче.. Дури и кога докторкта кажа и вели видете убаво, да не не е машко... :) :) за првото во 12-13недела,за второво не беше сигурна на тој преглед, но на следниот се потврди.. Две мажиња, златни синчиња на мама:inlove:
     
    На orhideea и podravka им се допаѓа ова.
  12. Lady*Bug

    Lady*Bug Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2017
    Пораки:
    1.149
    Допаѓања:
    4.872
    Пол:
    Женски
    На нас двајцата и не ни беше толку битно што е, побитно ни беше да е само живо и здраво и се да биде во ред.
    Инаку прво скроз на почетокот ни кажаа женско, за после на другиот преглед да ни потврдат дека е машко. Не издриблаа малку ама сеедно ни беше нас :D
     
  13. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    Јас секогаш велам дека сум далеку од овие теми ама ми се интересни да ги читам. :lol:
    Неќам изнеанадувања ама сум скоро сигурна дека нема да сакам да знам кој пол е детето. Тоа би било најпријатно изненадување. Баш ме интересира по неколку години кога ќе дојди време дали ќе мислам вака. :lol:
    И морам да споделам дека за мене мајка ми не знаела што сум, а за брат ми докторот ѝ кажал во смисла: „Ти знајш дека машко носиш?“, а таа не сакаше да знај. :rofl: Ама вика дека ѝ се најде таа информација зошто јас воопшто не сакав брат па имала четири месеци да ме спреми дека ќе биди машко. :tmi: :angel:
     
    На Bozica1980 и mariz им се допаѓа ова.
  14. Slavicak

    Slavicak Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2016
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    606
    Пол:
    Женски
    Јас неќев да знам,сакав да биди супрајссс:party::party::party:..Ама сопруго многу сакаше да дознај,се надеваше на женско ама доби палаво машко:clap::clap::sun::^:
     
  15. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.075
    Сакав да го знам од сам почеток :) Бев 99% сигурна дека е женско, на 1 скрининг така и ми рекоа. Ама машко е :) Не би можела да издржам до крај да знам што е.
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  16. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.754
    Допаѓања:
    72.664
    Пол:
    Женски
    Доста знаат да погрешат, па ништо чудно на крај и женско да испадне :D
    Мене иако ми е сеедно, дури повеќе сум за пак машко... нешто цело време во глава ми е дека е девојче, ама ајде утре е денот.. ке видиме дали е 100% машко, како што рече гинекологот :)
     
    На orhideea, eli25, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.075
    @mariz тројца ми рекоа дека е машко и ми го покажаа-тоа :D Кај тебе цура ќе искочи, осеќам :P
     
    На kukla21, Melinda85 и mariz им се допаѓа ова.
  18. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.754
    Допаѓања:
    72.664
    Пол:
    Женски
    Којзнае, штрчеше нешто меѓу ноџиња на 4Д :D но гинекологов рече дека слично било и кај женските додека се толку малечки, па после поубаво се оформува... но дека 80% и личи на машко, баш ме копка и едвај чекам да одам утре :D Јас не би можела 9м да незнам што е бебето, зашто сакам да се фрлам на купување после 7ми месец хахаха
     
    На eli25, kukla21 и Melinda85 им се допаѓа ова.
  19. kiki_riki

    kiki_riki Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    2.010
    Допаѓања:
    16.899
    Пол:
    Женски
    @mariz мене на првиот скрининг ми рекоја 90% машко, потоа на следната контрола во 16 недела ми потврдија 100 % женско. :)
     
    На mariz и Melinda85 им се допаѓа ова.
  20. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.101
    Допаѓања:
    37.575
    Пол:
    Женски
    Која недела си, се уште не го знаеш полот така?
     
    На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.