Полуматура...

Дискусија во 'Канта' започната од anamarija..xD, 4 февруари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. anamarija..xD

  anamarija..xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  девојкии....годинава сум полуматуранка а сеуште не знам ни што да облечам ни шминка ни фризура...ништо не знам :?: ве молам за помош... :worried:
   
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.400
  Пол:
  Женски
 3. hiphopgirl

  hiphopgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  190
  ana marija и јас оваа година сум полуматурантка
  уште од сега се подготвувам за фустанчиња..дали штиклички дали балетанки.. што како
  побарај на интернет некои сајтови од каде што има голем број на фустанчиња и такви работи барем ако не купуваш да сошиеш нешто
  тоаа е мојот предлог јас најдов 4 фустанчиња од кои две ке сошијамм :) преубаввкии сее
  иначе тука во форумот има отворена тема поливоре каде што феминките коментираат на алиштата кои се носат оваа сезона .се надевам дека нешто ке искомбинираш и моојот совет ке ти помогне :)
   
 4. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.296
  Немојте да се форсирате со штикли, сатени и свили.....сепак имате по 14 години. Облечете си нешто што ви прилега на годините и не брзајте да пораснете, некогаш ќе ви недостига да имате пак 14 :)
  Забележувам дека во последните неколку години полуматурата добива изглед на матура. Тоа според мене нема никакво значење, иако и матурата за мене е клише сепак има некакво значење (се навршува полнолетство). Да не почне да се слави и завршување на 4то одделение ?? :?:
  Што е ова со шиење два фустана, па уште и на интернет ги барале ??? Што ќе правите вие за матура или за свадба ???
  Носете го она во кое се чувствувате најубаво, сепак сеуште сте деца сакале да се соочите со фактот или не :)
  Мене искрено поубаво ми изгледа обично средено девојче без многу шминка на 14 години, отколку тетка wanna be стил :*
  Се надевам дека ќе ме сфатите добронамерно
   
 5. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  706
  и јас сум оваа година полуматурантка и решив да носам некое фустанче или балетанки не сакам да претерувам бидејќи сепак имам само 14 години а и сакам фустанчето да го облечам повторно како за некој роденден или искачање некое. еве некои слики од фустанчиња шо многу ми се свиѓаат! :)
   

  Прикачени фајлови:

 6. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  [mod-dupla:3sy19e67][/mod-dupla:3sy19e67]
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.