1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полуматура...

Дискусија во 'Канта' започната од anamarija..xD, 4 февруари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. anamarija..xD

    anamarija..xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    девојкии....годинава сум полуматуранка а сеуште не знам ни што да облечам ни шминка ни фризура...ништо не знам :?: ве молам за помош... :worried:
     
  2. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
  3. hiphopgirl

    hiphopgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    190
    ana marija и јас оваа година сум полуматурантка
    уште од сега се подготвувам за фустанчиња..дали штиклички дали балетанки.. што како
    побарај на интернет некои сајтови од каде што има голем број на фустанчиња и такви работи барем ако не купуваш да сошиеш нешто
    тоаа е мојот предлог јас најдов 4 фустанчиња од кои две ке сошијамм :) преубаввкии сее
    иначе тука во форумот има отворена тема поливоре каде што феминките коментираат на алиштата кои се носат оваа сезона .се надевам дека нешто ке искомбинираш и моојот совет ке ти помогне :)
     
  4. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Немојте да се форсирате со штикли, сатени и свили.....сепак имате по 14 години. Облечете си нешто што ви прилега на годините и не брзајте да пораснете, некогаш ќе ви недостига да имате пак 14 :)
    Забележувам дека во последните неколку години полуматурата добива изглед на матура. Тоа според мене нема никакво значење, иако и матурата за мене е клише сепак има некакво значење (се навршува полнолетство). Да не почне да се слави и завршување на 4то одделение ?? :?:
    Што е ова со шиење два фустана, па уште и на интернет ги барале ??? Што ќе правите вие за матура или за свадба ???
    Носете го она во кое се чувствувате најубаво, сепак сеуште сте деца сакале да се соочите со фактот или не :)
    Мене искрено поубаво ми изгледа обично средено девојче без многу шминка на 14 години, отколку тетка wanna be стил :*
    Се надевам дека ќе ме сфатите добронамерно
     
  5. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    и јас сум оваа година полуматурантка и решив да носам некое фустанче или балетанки не сакам да претерувам бидејќи сепак имам само 14 години а и сакам фустанчето да го облечам повторно како за некој роденден или искачање некое. еве некои слики од фустанчиња шо многу ми се свиѓаат! :)
     

    Прикачени фајлови:

  6. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    [mod-dupla:3sy19e67][/mod-dupla:3sy19e67]
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.