1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полуматура

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Tammie, 11 февруари 2010.

  1. Anja98

    Anja98 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Ееее,и јас сум полуматурантка годинава и да ви кажам искрено ич не сум размислувала што ќе носам! Имам другарка која се има испланирано порачано од странство и слично но јас искрено мислам дека до јуни има време! Не сакам да носам штикли пошто сум поспортски тип а плус и не ми доликуваат штикли! Некои од вас во погорните коментари кажаа дека за полуматура биле погодни сандали на плута но јас ни такви не би носела! Единствено може да облечам балетанки или сандали! Сега иденствина комбинација што ми паѓа на памет е едно бело фустанче на претходните страници го има,повеќе феминки го поставиле па си мислев да го комбинирам со црвен ремен,болеро,сандали и ланче некое црвено или алки! А за косата си мислев да ми биде плетенка како венче а остатокот пеглана :?:
     
    На TheaEsposito му/ѝ се допаѓа ова.
  2. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Зошто толку се брзаш? :o
    Па имаш време до Јуни. :)
     
  3. OnlyGirl1

    OnlyGirl1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    9
    божеее боже...каква еуфорија за полуматура.. |( а бре деца,не се замарајте со другите,облечете нешто во кое најдобро ќе се чувствувате....Штиклите ги оправдувам :wasntme: Па мерак е де! :lol: Еве предлози и од мене:
     

    Прикачени фајлови:

  4. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Ммм ОнлиГрл ми се допаѓаат фустанчињата. Ти благодарам! :)
     
    На OnlyGirl1 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.153
    Пол:
    Женски
    Здраво јас сега треба да бидам полуматурантка и можеби повеќето од тука нема да се сложите со мене но јас за полуматура сакам да изгледам специјално несекојдневно ќе купам нешто што ќе биде свечено па макар и ако треба никогаш повеќе да не го облечам и секако во коомбинацијата спаѓаат високи штикли :)

    еве некои парчиња кои можеби јас ќе ги носам:


    http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 116&type=3

    http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 116&type=3

    http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 116&type=3

    http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 992&type=3

    http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 992&type=3
     
  6. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.153
    Пол:
    Женски
  7. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Крејзи, твоите комбинации ми се убави но се како за матура според мене, штикли, фустаните....

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Некаде постои правило дека мора да се носи фустан на полуматура??
    зашто бе деца со сила се правите тетки? |(
    Што му фали на тоа убаво здолниште, маиче и сандали на полна пета! :)
    Размислете и ќе видите дека сум во право! Има време за свечени фустани, штикли итн.
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  9. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.153
    Пол:
    Женски
    danniela5 za maturaa.. pa bas neznam ja za matura ke nosam neso use po svecenno :P


    Hipster vo pravo si ima vreme svecenite raboti no sepak sekoj si ima svoj vkus i sekoj bi sakal da izgleda onaka kako sto mu e zamislata isk mene i majka mi doma probuva da me razubedi nesto drugo da nosam suknjicka sorcevi sandali no jas nema da se otkazam od mojata idea :)


    samo treba na vreme da se resam sto ke nosam zada mozam da najdam i soodvetna boja na pirs :worried:
     
  10. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    Деца, да ви кажам нешто... Не си играјте мајтап, не се тинтрајте како фуфуци некои со минич до пич и 14ка штикла. Сте постигнале нешто со тоа што сте завршиле осмо па ајде да се исподотераме како да идеме на свадба, да прославиме? Или работава е видете ме колку сум згодна и неопходна.. Облечете некое убаво летно фустанче комбинирано или со балетанчиња или со сандали-или по ново римјанки. Ем ќе бидете таман за овие години ем ќе се изнаиграте.
    За мојата полуматура повеќето беа ко теткици и што е нај интересно цела вечер беа боси како циганки затоашто неможеле да одат и играат во штиклите.
    Еве јас втора година стигнав па уште не носам толкави штикли, има време за се.. Не брзајте.
    Дури и еднаш во два три месеци само ќе се опнам на штикла, ма ни толку :)

    Гледајте убаво да си поминете а не да имате најкраток и најтесен фустан проследен со највисоки штикли па да фрчат коментари од типот: „лелеееее брат, оваа каква беше. Пууу, ја би ол деј ол најт“ |(
    Сакате да станете предмет на сексуална атракција или што?
    Не ви ја разбирам психологијата. Утре кога ќе почнете да работите по цел ден низ градов ќе бидете на штикли па дури ќе ви се здосадат. Не форсирајте, полека
     
    На thinkerbell и Beauchamp им се допаѓа ова.
  11. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    CrAzZyYy ти си знаеш, штом и мајка ти пробала да те разубеди, размисли, мајка секогаш најубаво ти мисли!
    Јас бев така облечена како што опишав, и комотно си играав се забавував, без притисок, без болка во нозете! :) ми недостигаат тие денови :)
    сите кои беа облечени малку повозрасно или пак повеќе претераа, сега се срамат да ги гледаат своите сликки! Ќе сфатиш еден ден колку е убаво детството и тие години!
     
  12. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Јас сакам нешто едноставно со една боја не некоја драџ -.-
     
  13. Smileeee

    Smileeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    75
    Ее јас ја минав полуматурта :)
    Носев фустанче кое ми одговараше за годините,доле беше балонче нагоре тесно :inlove:
    Летово си го износив :)
    По боја беше сино испрскано со цветови ситни,го искомбинирав со црно ташниче,црни сандали исто така и накитот црн со сребрена боја на него тоа :)
     
  14. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    јас па глупа со штикли на полуматура 7цм. :tmi: :tmi:
    а фустанчето нешто беше вакво(тесно)ама немаше тоа што е на средина само беше обично кремасто без рамки
    важно ме испофалија убаво ми стоело (важното е што на класната и се допадна (кокошка ни една))
     

    Прикачени фајлови:

    На Justinlove му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Шо сакате носете ама немоијте штикли :worried:
    Им завидував на тие што си беа по ниски сандалки :)
    Неможев да поиграм рает.
    Ме болеа нозете!!
     
  16. guitar

    guitar Нов член

    Се зачлени на:
    3 август 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    18
    Епа луѓе и јас оваа година сум полуматурантка, ај ве молам да ми кажете што и како да си облечам, два вечера ке треба да сум во фустанче, значи два фустана ке ми требаат, ке носам и штикли ама многу високи вакви http://www.google.com/imgres?q=high...3&tbnw=146&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:9,s:0
    а и ниски ке си носам, девете да ми одговараат со фустанчето за да можам да играм во ниски а онака ке си носам штикли. Што мсилите вие за ова??
    И ве молам да ми предложите што да облечам, фустанчиња..?
    Уште сега мора да се спремам, инаку ке се изнервирам, мора да бидам тип-топ :D
    И ве молам да ми предложите некои бутици низ Скопје, не сум од таму па не знам кои се, за да можам да видам , да си изберам од таму нешто? Некои во ГТЦ или..? Во МАнго има??
     
  17. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ А да не се будалиш со штиклите? Така ќе си носела штикли и тоа многу високи. Оди таму облечи балетанчиња и личи на дете. Штикли не ти бегаат, не се секирај.
     
  18. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    СПушти се малце. Многу уствари |( . Земи облечи едно фустанче, обично, да можеш и понатаму да си го носиш. Не ми е јасна работава со 2 фустани. Каде ќе се пресоблекуваш? Не, не... Побитно е ЗОШТО да се пресоблекуваш. И облечи си балетанки.
    Што си направила што си завршила основно? Само си се ПОЛУописменила, ништо друго.
     
    На lolita97 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Мене линкот не ми отвара никаква слика, а баш ме интересираат штиклите...
     
  20. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Јас ваљда ќе си земам некои полна пета, не многу високи. До душа, има уште многу време, треба да разгледам низ град. :)
    Ние пак тука славиме 3 вечери, па ќе треба 3 комбинации.
    Инаку, еве нешто слатко:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG] - :inlove:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.