1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полуматура

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Tammie, 11 февруари 2010.

  1. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.234
    Допаѓања:
    5.656
    Пол:
    Женски
    *ги советувам сите полуматурантки. Не си купувајте премногу свечен фустан. :!: Од лично искуство, сега сакам да искочам со него, ама многу свечен ми е, и 3 години не сум го пипнала. :tmi:

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На annii и Hipica им се допаѓа ова.
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Еве нешто во некој-си панк стил, само на првата би и‘ ги одзела штиклите и место нив би ставила некои интересни балетанки, а на втората би ги одзела очилата.
    [​IMG][​IMG]
     
  3. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    [​IMG]
    [​IMG]
    (само со старки)
     
  4. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    [​IMG]
    Е ова премногу ми се допаѓа.Многу сакам едноставни нешта,прикладни за свеченоста.Ова според мене е чист пример за тоа како треба да изгледа една полуматурантка-Едноставно нежно фустанче,модни додатоци и нежна шминка.Само,ретко која од полуматурантките го практикува ова денес. :)
     
    На LittlePinky, vesevska, sweetheart10 и 4 други им се допаѓа ова.
  5. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    Јас бев облечена.. веќе видовте како. И да, во Струмица сите се елки но колку повеќе можев правев да биде поедноставно, зошто имаше верувајте многу многу многу "тетки". Инаку кај нас полуматурата се слави исто и како матура, три вечери, од попладне до сабалје, кафани, кафичи, тоа е стварно лудница, ама народот си се навикнал така и така слави.. За Нова година да видите како се слави и тоа како се облекуваат = ПАЈНЕР тоа Бугарското. Инаку и јас имам сличен проблем со Спичлес, фустанот ми е посвечен и неможам нигде да го носам освен за свадби или слично, ама од Мај до сега ни еднаш го немам облечено и сега ми е жал, али касно е. :?:
     
  6. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392
    Мене ова фустанче ми се свиѓа, а и може да си го носи девјчево и за друга прилика... :)

    [​IMG]
     
  7. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    ^^
    Дејзи не и е лошо. Ама чевлите се благо кажано, ужасни! Едни балетанки би изгледале 100 пати поубаво.


    Еве мене какви фустанчиња ми се допаѓаат и би и прилегале на полуматурантка. Значи ништо кичасто, со циркони, тулови, сатени и сл. Едноставни, памучни, цветни и слатки.
    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]
     
    На LittleMonster8, kika13, dancing.queen и 4 други им се допаѓа ова.
  8. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски

    Дејзи јас имам скрос исто такво фустанче,баш го постирав во мода и стил-критики за храбри феминки.Еве ме :) Јас го искомбинирав вака...

    [​IMG]
     
    На Hipica, macysh и x.Daisy.x им се допаѓа ова.
  9. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Багуфче мене ми се допаѓа како ти е икомбинирано. Фустначето само по себе е многу слатко.
    Ама полуматуранткава некако ми ја утнала комбинацијата :tmi:
     
    На x.Daisy.x и Angelche им се допаѓа ова.
  10. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392
    ^ Кога те видов, ведаш ми текна на девојчево.. Иначе многу е убаво фустанчето, и прилега за на полуматура.. А што ја утнала, стварно ја утнала...
     
  11. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Девојки не се преоптоварувајте со полуматурата.
    Сега имате премногу избор на облека.
    Во мое време можеше да бидиш или дете или тетка.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  12. MirandaFan

    MirandaFan Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2010
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    4
    Значи на сите девојчиња за полуматура ви советувам: Колку поедноставно, толку поубаво!
    Пред се ја разбирам таа еуфорија пред полуматура, но немојте премногу да се возбудувате, сепак тоа е вечер иста како останатите, само по повод завршување на основно.
    Јас за полуматура имав фустанче, шампањ боја, кратко, со една прерамка, преслатко ми беше, едноставно по мој вкус! Ми го шиеја бидејќи несакав да си купам од продавница, па ми беше страв да не има некој ист како мојот |( ..баш сум будала :D И имав штикли, 11cm високи, значи обожавам штикли! :inlove: Па морав високи да имам :wasntme: И покрај тоа што мислам дека навистина ми беше погодна комбинацијата за разлика од други, сето тоа возбудување и планирање уште 2 месеци пред полуматурска, џабе е :) ПРЕКРАСНО си поминав да, но сите тие подготовки, па и премногу беа :D
     
    На JessieT му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    [​IMG]
    само наместо чизмите, некои балетанки или ниски сандалки на плута
     
    На MarchelineAmaru, vesevska, dancing.queen и 4 други им се допаѓа ова.
  14. FortuneTeller.xD

    FortuneTeller.xD Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2010
    Пораки:
    655
    Допаѓања:
    381
  15. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Еве нешто и од мене:
     

    Прикачени фајлови:

  16. Emilly14

    Emilly14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    2
    јас на мојата полуматура си носев златно ( се преливаа нијансите) фустанче до колена. (е сега за ова до колена незнам што да ви кажам зошто на мојата полуматура девојките носеа многу пократко па се осеќав како промашај, али нмв). Си го искомбинирав со црна лента под градите и црни сандалки на мн ниска штикла (околу 5цм), бидејќи беше без рамки носев и црна лента со златна панделка на врат. :)

    а за втората вечер носев тексас фустанче со црвени сандалки и црвено болеро.

    трета вечер, најобично, хеланки и туника :)
     
  17. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Ехееее вие Ивкова слава да не правевте, па 3 дена! :rofl:
     
    На Angel_, Cookiemonster, anamarija..xD и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. smiley-94

    smiley-94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    321
    куписи тоа во што тебе ќе ти е најдобро и тоа што ќе го купиш да ти е тебе убаво а не на другите да им е убаво :D ...а веќе ако сакаш да не се разликуваш распрашајсе што ке носат останатите... иначе ние за полуматура за прва вечер носевме исти маички и фармерки а за втора јас си носев црни балетанчина бели пантолани и црно мајче кое позади беше поотворено и инаше панделка :D и ми беше супер...и само неколку девојчина беа во штикли...а лани полуматурантките сите беа со штикли :) така да секоја година различно ;)
     
  19. sweetheart10

    sweetheart10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    159
    море да видиш во Струмица кај нас што е.. Во сатенски фустани и фризури и професионални шминки и на 2 и 3та вечер може да се виде.. Класика е полуматурантките да се прават Бугарски певаљќи :puke:
    Мене искрено да ви кажам тоа воопшто не ми се допаѓа.. На што личи девочиња од 14,15 години на штикла од 20 цм со незнам ти какви миничи и разни такви фустани :!: :?: .Јест, да јас припаѓам на расипанава младина но не, за полуматурата не планирам да се правам ни теткица ни турбофолк пеачка..Ќе облечам лесно летно фустанче што личи за моите години и ниски сандалки..На штикли no way..да си го ризикивам животот да паднам негде ( јас во патики незнам да одам :rofl: не па во 20цм штикла ) за една вечер - не
     
  20. Ket.Rin

    Ket.Rin Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    970
    Јас сакав да бидам малце пооригинална за полуматура и мислам дека тоа ми успеа :) Немав некоја којзнае каква фризура, ни пак шминка. Мислам дека доволно внимание привлече облеката :D