1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полуневина

Дискусија во 'Секс' започната од tigrica01, 10 јануари 2010.

  1. tigrica01

    tigrica01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    4
    Па вака луге незнам у која група да се сврстам....на свои 23 години уште сум невина али пред година и нешто пробав анален па и орален али никако да се одлучам да се оделам од невиноста,чудно звучи знам ....!!
    Мозеби сеуште стојам на она старо дека оној сто треба да ми биде прв да биде и последен,далеку од тоа дека сум некоја мирна повлечена девојка баш спротивното ама ете сепак за тој чекор немозам да се одлучам....ќе полудам веќе почнувам да мислам дека имам некој сериозен проблем...
    п.с стално налетувам и ме привлекуваат дечки со кои не треба да бидам...!!
    Чекам некој добар совет
    фалаааааа
     
    На Dee-Dee му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Marija166

    Marija166 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    pa..... toa bi trebalo ti da go odlucis ako si sigurna vo samata sebe i ako sakas da imas seks napravi go toj cekor ;) no dokolku ne si sigurna ne pravi nishto zs mozebi podocna ke se kaesh............
     
  3. kitycat

    kitycat Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    hmm eve i jas sum nevina :D inace imam 18 god...
    gubenjeto na nevinosta za sekoe devojce e vazen nastan...
    i treba da se sluci koga si spremna i koga navistina toa go sakas.....
    i jas ne mozam toa da se odlucam no se nadevam deka ke bide so toj sto go sakam i bi sakala da mi bide posleden...
     
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.219
    Пол:
    Женски
    Pa devojki jas pred da se odlucam na toj cekor mnogu razmisluvav, zasto po priroda sum si panicarka, a isto taka ne sakam i promeni. A toj cin e edna golema( no ubava:) ) promena. Sigurna sum deka se e ok so tebe. Normalno e da se dvoumis i da imas nekoi stravovi, no koga ke pomine prviot pat ke vidis deka ne e nisto strasno i ke se cudis za sto tolku si se mislela :) A za momcite sto te privlekuvaat, pa mislam deka i toa e samo faza. Ke ti dojde pametot pa ke sfatis sto vsushnost ti treba. Pozdravce i se najubavo
     
  5. tigrica01

    tigrica01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    4
    Daleku od toa deka mislam deka ce zavrsi so brak ali barem baram nekoe pocituvanje od taa osoba so koja primer sum resila da go storam toa,da znam deka mozebi ima nekoja idnina podaleku, ama rabotata e sto se zapocnuvam nekoi vrski sto se skoro bez idnina :)))ili barem jas taka mislam...sum bila povredena mnogu i zatoa tolku se dvoumam i sum pretpazliva....a na analniot bev bukvalno prinudena da ne kazam siluvana,toj znase deka sum nevina zasto vece godina dena bevme zaedno i znaese deka ne ja zasluzuva mojata nevinost i......ma strasni traumi :((
     
    На Dee-Dee му/ѝ се допаѓа ова.
  6. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    stom i samata velis deka zapocnuvas vrski so luge sto ne se za tebe,i so koi ne treba da bides i nemas idnina togas pocekaj,najdi nekoj asalen decko koj ke te pocituva,i so kogo postoi barem nekakva opcija za nekoja idnina sto ne e samo za avantura,pa togas od ljubov napravi go toa a ne od radoznalost ili pod prisila,posto prviot pat za zenata e nesto posebno,i zatoa e najdobro da bide so covek koj e vnimatelen i nezen so tebe a ne nekoj koj ke bide grub..
     
  7. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    И самата си свесна дека започнуваш врски без иднина... 23 години си ја чувала невиноста за да му ја дадеш на некој што има уште милион такви како тебе и со кој што ќе раскините по еден месец?
    Размисли убаво.
     
  8. mjay-mjay

    mjay-mjay Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    16
    ne izbrzuvaj . A ne ni znaci deka gubenjeto na nevinost e nezz kakvo golemo cudo. Samo gledaj da bide so licnost na koja mu veruvas i koja ti znaci. JAs licno mn izbrzav se zaljubiv , da se izrazam me izlaza deckoto i me siluvase. TAka da od togas ostana nekoja traga. Zatoa ti najubavo si znaes koa treba da se se sluci toa ne treba nikoj da te prisuluva nitu pak ti da se prisiluvas samata sebe. KOa treba ke se sluci sama ke pocustvuvas :D
     
  9. skopjanka

    skopjanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    4
    pa sto ako imas 23 godini? golema rabota...nekomu mu e toa smesno,no mene ne mi e.jas vo drustvo bev edinstvena so 21 godina koja ne bese skinata.i mi bese gajle za toa :lol: se se sveduva na toa koga ti sakas,i koga si spremna. za sekoja devojka toa e vazen cin,da ne recam svecen :mrgreen: napravi go toa isklucivo koga ti sakas,koga si spremna,i najvazno so decko sto mu veruvas,sto te saka,ceni i pocituva. ne treba da bide posleden,niti prv,no moze da bide i prv i posleden. samo ne brzaj,razmisli. nevinosta e tvoja.nikoj ne moze da ti ja zeme,dodeka ti ne dades zeleno svetlo ;)
     
  10. lili1

    lili1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    52
    Go svacam tvoeto zagrizhenost zoshto i jas se custvuvam isto stallno me privlekuvaat momcinja so koji ne treba da bidam na primer postari od mene :| a jas se ushte sum 18 god i kako jas da ja gubam nevinosta so nekoj shto bill so mnogu drugi pa i ne i e tollku vazhno dali sum nevina ile ne ,jas sakam da bide neshto posebno za dvajcata sakam toj da znae deka za mene ova e vazhno i sum go izbrala tokmu nego za toa, a ne da mi se potsmeva podocna.Rzmislli dobro i ne izberzuvaj sve najdobro .
     
  11. majatri

    majatri Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    36
    Ne e vazno koga ke se sluci prv pat, no vazno e ti navistina da go posakuvas toa i da si sigurna deka toa go pravis so vistinskiot decko.
    Najvazno e da ne se kaes otkako ke se sluci.
     
  12. tigrica01

    tigrica01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    4
    A ako vece mi e smaceno da go cekam vistinskiot??
    ma vise stvarno neznam sto da pravam.....
    Inace preeska se full se vidov so bivsiot ona ova i mi pukna filmot i mu vikam ajde :)
    on se iznenadi prvo pa kao aj ce probame ama neuspesnooooo,lellee ne mi se veruva 24 godini nesto cuvam i mi pukna film u minutka i uste pak i nemozevme,cccc,mene me bolese epteeeeennnnn i.....
     
  13. Butterfly87

    Butterfly87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    tigrice te boli zosto se zacementiralo :D ne e nisto strasno kolku godini podocna tolku poveke boli. Ama ne go pravi toa so nekoj od onaka ke si fatis deCko i togas napravi go. Da imas barem nekoja mala idnina so toj nekoj, a bivsiot ne se vika bivsi sluCajno!
    Pozz
     
    На Zlatusko му/ѝ се допаѓа ова.
  14. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    apsolutno se soglasuvam so 'predadena',bivsiot ne e zabe bivsi,koga togas ne si mu dala,zasto pak sega?,koga si cekala do 24 pocekaj uste malce moze ke go sretnes toj praviot za nekoj mesec,i posle ke ti e krivo so si legnala so ovoj cisto onaka radi reda od sto ti e smaceno..sepak na maskoto mu znaci mnogu ako e prv...
    e sea eptem ako ti se smacilo,ti si znaes,tvoe telo,tvoe pravo neli.. :D
     
  15. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.657
    Пол:
    Женски
    Ubavo e da pochekash da najdesh nekoj so koj shto navistina kje uzhivash...
    ne treba da go napravish toa samo zatoa shto morash, ili zatoa shto ti si edinstvena devica vo drushtvoto... ne treba da podlegnuvash na pritisoci, tuku da go napravish toa so vistinskiot chovek, i koga navistina kje bidesh spremna za toa... i toj chovek ne mora da bide posleden, naprotiv... mozhe kje najdesh nekoj so koj shto kje ti bide ushte poubavo :)
    I nema vrska kolku godini imas...vazhno e kako se chuvstvuvash!
     
  16. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    Да, точно е дека треба да биде од љубов само не очекувај да ти биде и последен оти можеш многу да се разочараш.Не излегува секогаш баш како што сакаме нели? И уште нешто: спореди па избери го најдоброто ;)
     
  17. tigrica01

    tigrica01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    4
    bOGAMI NE DA SE ZACEMENTIRALO UHUU....ne bese onaka skarani bevme a so tipot mi e extra me pocituva mi pravi da mi e ubavo u sekoj pogled edninstveno mi smeta sto sme od razlicni gradovi...ja imav vrska so tip so mnogu go sakav 3 godini i pak nisto a so ovoj mi e bas poubavo i imam strasni dilemi :(
     
  18. skopjanka0923

    skopjanka0923 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    6
    Полуневина или....??

    Што се секираш де? Очигледно уште не си наишла на вистинската личност за до целост се опуштиш со неа,па да не му ја мислиш дали ќе можам или не..
     
  19. Antonija123

    Antonija123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    73
    Полуневина или....??


    Па јасно ни е дека не си некоја мирна или повлечена, инаку не би пробувала анален или орален во меѓувреме чувајќи си го хименот :wasntme: . Не разбирам зошто толку се плашите да ви се скине хименот, а не ви е ништо чудно оралниот и аналниот... :?:
    Јас повеќе мислам по целиот овој пост темава дека е овде за фалење, а не за кажување на проблемот. |(
     
    На Daddy.girl и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  20. BeLLaDona23

    BeLLaDona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    837
    Допаѓања:
    1.893
    Пол:
    Женски
    Полуневина или....??


    Па јасно ни е дека не си некоја мирна или повлечена, инаку не би пробувала анален или орален во меѓувреме чувајќи си го хименот :wasntme: . Не разбирам зошто толку се плашите да ви се скине хименот, а не ви е ништо чудно оралниот и аналниот... :?:
    Јас повеќе мислам по целиот овој пост темава дека е овде за фалење, а не за кажување на проблемот.[/quote

    Хухухуху, Тигрица а замисли кога ке се решиш да го скинеш хименот уствари и да не ти потече капка крв :) Ке треба да му се извиниш на газето :)
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.