1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полуневина

Дискусија во 'Секс' започната од tigrica01, 10 јануари 2010.

  1. DeepBlue

    DeepBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.097
    Полуневина или....??

    а јас пак мислам дека тигрицава е уствари тигар и само си поигрува :)
     
  2. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Полуневина или....??

    Полуневина... :rofl: :rofl: :rofl: Што не ќе се измисли. Нема да ги читам коментарите, али морав да искоментирам на насловот, страва е. :rofl:
    А полувиновна? :drunk:
    А полузаљубена?

    |(
     
    На Daddy.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  3. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Полуневина или....??

    Чекај, чекај ова полуНЕВИНА пишува или ја лапам/рипам/скокам/додавам буква?

    Епа ај ќе ве замолам една селекција и карта во еден правец кон Гламстик, ама значи стварно едно е неинформираност која некако ќе ја сварам, ама измислување вакви работи :x :shake: :shake: .
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Полуневина или....??

    Девојкава до сега сигурно станала „комплет“ невина :lol: , бидејќи проблемот е поставен пред скоро две години, па арно му текна на некој допрва сега да ја советува. Или никогаш не е доцна, а :?:
     
    На MarchelineAmaru, Kristinna92 и blond им се допаѓа ова.
  5. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Полуневина или....??

    Човекот учи додека е жив, така да ,може вечна дилема и останало на девојкава, па еве сеа да ја просветлат.

    А што се однесува до она невина а практикува орален и анален, тоа за мене не е невиност. Што ако хименот и е нескинат, кога (можеби) она партали прави со останатите две дупки.
     
    На fallenangel, drugarka, Annath и 2 други им се допаѓа ова.
  6. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Полуневина или....??

    Невина у лакат... |( :rofl: - што би рекле нашите северни соседи :lol:
     
    На MarchelineAmaru, TeddyGrey, Gea и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. zapirka

    zapirka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    21
    Полуневина или....??

    Полуневина или полуе...... охх бе шо се нема да видиш на овој свет ,еве ме мене додека го читав ова :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  8. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Ако се расипе патентот, го нае*а целовиновно... правосилно виновна ќе си. :|
     

    Прикачени фајлови:

    На fallenangel, Theodora, Annath и 3 други им се допаѓа ова.
  9. AnichkaButterfly

    AnichkaButterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Имам 18ипол години и пред година ипол ја изгубив невиноста...Се каам што го направив тоа со дечкото со ккој бев тогаш во врска,и сега посакувам тоа нешто да не го направев тогаш туку да го направев со овој дечко со кој имам сериозна врска...но ете..викаат после ***** нема каење ;)
    Невиноста на овој дечко му ја немам дадено но затоа знам дека ќе му дадам нешто многу повредно од невиноста..а тоа се деца! :D (за некои 5-6 години )
     
  10. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Што е бре тоа полуневина???? Тргна па застаната т.е. на пола пат стигна.

    Ајјј глупости, полуневина. Или си невина или не трето нема. А ако не знаеш што значи едното а што другото тоа е друга работа.

    Оф леле, да ве слушне Блаже Конески, што зборови смислувате во јазиков наш.
     
    На MarchelineAmaru, Divinebutterfly, mims-89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Боље да пушиш, него да раѓаш, јел да?

    Ах, мајко природо... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  12. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Па тебе веќе некој ти го спопикал ,и уште сакаш да се чуваш за вистинскиот?!?
    Ма ајде ,Тигрице ,од невиноста на газот се оддели ,а од таа до неа не можеш ,а?
    Барем кон себе не биди лицемерна ,да му се невиди!
    Оди иссексај се еднаш јако и квалитетно и таму кај што се плашиш да се сексаш ,а не пушела ,го примала в газ и после невина ми се прави!
    Од ова пок*рвинско нешто не постои!
     
    На Lola-M и Antonija123 им се допаѓа ова.
  13. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Ова како вицот кога типот ја убедувал девојката да имаат секс-
    -Душо, види, ќе го ставам само до половина така не се важи во целост дека сме имале ние секс, м?
    -Абе, шо знам велиш не се важи целосно :wasntme: ?
    -Не, верувај ми...
    -Па, добро тогаш...
    После „влегувањето„ девојкава видно изнервирана-
    -Ама, ама, ова не беше половично, знам јас, ти го стави цел :@ !
    -Душо, па ние не се договоривме која половина... :D :D :D

    И друго по логикава на првобитниот пост скоро сите сме на некој начин полуневини бидејќи имаме по некој телесен отвор нејузан соу фар, еве јас пр. во уши и очи сум сеуште невина веројатно и ќе си останам, :doh: .

    Гроу ап и сексот не е ПОЛУдетска игра со пу-пу не важи!
     
    На fallenangel, Mini-Mouse, daddys.princess и 6 други им се допаѓа ова.
  14. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.421
    Допаѓања:
    4.985
    http://www.youtube.com/watch?v=uJVhv3gkM38 I was half a virgin when I met him! :) така и една моја другарка беше полу-невина, ахх се сеќавам колку се смеевме на зборот :)
     
  15. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Оваа полуневиност ми е најголема глупост на свет.
    Баш пред некој ден една другарка ми кажуваше како имала анален секс со некого, ама да не се секирам, затоа што не и го скинал хименот, па пак била невина |(
     
  16. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Хахаха мн смешно ми падна ова бе ко небаре тебе ке ти се стори нешо ако го скинала Хменот :lol:

    Како и да е , ваков збор не постои у никаква литература. ИЛИ ИЛИ работава средина златна не постои !
     
  17. dryad

    dryad Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2011
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    55
    ахам полуневина со кур у г'с океј! :tmi: башка шо се крева волку прашина у вези губење невиност? ко ќе те скине некој/и (недај боже) или сама тоа е! не си више невина. Пукнал ХИМЕНОО
    http://www.youtube.com/watch?v=7yeA7a0uS3A
    башка шо девица ќе беше кога си го попушила поштено??? можеби девица во срцето :emo:
     
  18. sanjickar

    sanjickar Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    39
    ете баш затоа сум ја за да им се отстранува на девојчињата хименот уште при самото раѓање!Зашто се крева околу тоа толку голема прашина безвезе и после си лечиме комплекси.
     
  19. dryad

    dryad Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2011
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    55
    Извини али, тоа отстранување на хименот кај девојчињата уште после раѓање ми ''удира'' и миришка на муслиманското сечење - обрежување какогод ... кое апла не го одобрувам и МИ е одвратно (лично МЕНЕ значи), макаршто го применуваат и немуслимански фамилии ширум светот ради хигиена. Причината за тоа е постоењето на слободната воља кај секое човечко суштество уште при самото раѓање која се разбира дека не е применета de facto насекаде. Секоја си го има правото да одлучува за сопственото тело, наместо некој да одлучува наместо неа - мајка татко. Тоа спаѓа во violating someones body без прашање!!!
    Е сеа побарај фотки од СЕЧЕН КЛИТОРИС кај мали девојчиња: повеќето фотографии се забранети на нет и покрај тоашто моментот на целосно или парцијално обрежување(сечење) на клиторисот се врши како своевиден (според мене апсурден и нечовелен ритуал) и во 21виот век!!! Практично од самото раѓање си ги осудуваат женските деца (ко да е грев да се родиш жена) на цел живот мачење и незадоволство при водење љубов(основата за извршување на примарната функција на човекот - РЕПРОДУКЦИЈА).
    Тоа е монструозен ЧИН а, не чин на почитување на сопствената религија! Со сечен клиторис неможат да доживеат никакво задоволство whatsoever :devil: а, за изгледот кој во случајов е малтене минорен да не праам муабет. Осакатена ПИЧКА. Не ми е јасно како тоа да религијата до толку не си ги почитува ''верниците'' од женски пол или род??? Единствено затоа ми е сомнителна идеата или помислата на тоа да се отстранува хименот кај девојчиња-бебиња од неколкумесечна возраст!?
     
    На Meggy му/ѝ се допаѓа ова.
  20. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    ова е објаснето во филмов „deserd flover“-Пустински Цвет
    http://www.imdb.com/title/tt1054580/
     
    На dryad му/ѝ се допаѓа ова.