1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полуневина

Дискусија во 'Секс' започната од tigrica01, 10 јануари 2010.

  1. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425

    telo/masturbacija-ili-t9802/#p868138

    еве и го и мислењето

    "gargamela
    znaci vaka... ja imam 15 godini i masturbiram uste od 6 odd no na mnogu podrug nacin (nz od kaj go znam ovoj nacin) t.s ne so butanje na prsti vnatre tuku sum legnata na stomak i 2 race ke gi postavam do vaginata i triam nagore-nadolu i + vaka dobivam orgazam... aj plis kazete dali ova e samozadovoluvanje(masturbacija)ili neso drudo i dali vaka moze da se skinam...ama mene 1 vaka mi tecese krv i nz dali sum uste nevina... (ili barem kako moze jas samata da si vidam) aj pisete plis... "

    Девојче, одлучи се, имаш 15 или 17 години? нц нц нц лелее до кај отиде светов?
     
  2. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека не, остај го нека нурка малку, може поише ќе го пали патот кон лаверинтот на задоволството, па ако го осети и вкусот на твојте пубични влакна, ќе почне и сам да те пасе. Дозволи му тој да го креира изгледот на твојата вагина, може ќе се пронајде во твојата креативна вагина и ќе сака да те задржи. Ти битно спреми се за чинот влагање оти досега си имала среќа само со две раце.. стварно не знам како ќе се справиш со еден стап.. Виш ју лак..
     
    На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. dryad

    dryad Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2011
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    55
    Фино си пишав дека мене кинењето на хименот ме асоцира на ритуалот на сечење на клитот од аспект на интервенирање ВРЗ НЕЧИВО женско ТЕЛО БЕЗ ЛЕГИТИМНО ПРАВО! Било да се работи за мајка, татко, или пак, да не се работи за родители, стратели. МЕ АСОЦИРА а, не реков дека е ни од далеку ИСТО логично неможе да е! :puke: Во секој случај и двата зафати се интервенции извршени врз нечие женско тело без ПРАШАЊЕ на женската единка.
    Секако животот би бил полесен но, природата нашла такво заштитно решение ХИМЕН. :x
     
  4. papilona

    papilona Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    144
    Извинете за офф топик, ама мене целава тема ме потсетува на песнава:
    http://www.youtube.com/watch?v=fom25qqvxVs
    Е тоа ти е релативност, девојкава пак се чувствувала невина затоа што практикувала односи еднаш неделно ХММ... :?:
     
    На Hipica и dryad им се допаѓа ова.
  5. dryad

    dryad Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2011
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    55
    арна елена велевска сакала почесто да го пробуе xD virgin suicides.
     
  6. papilona

    papilona Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    144
    Обрни внимание на рефренот -"...дрн дрн дрн... со тебе ко да сум..." и така натаму. И оваа се чувствува невина
     
  7. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    Oва е најверојатно најлудото мислење што сум го прочитала на форумов :lol:
     
  8. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    и јас сум невина, во увото
     
  9. Simonna7

    Simonna7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    128
    Немој жити се, ќе почнат неинформираните и на тоа да се вадат еден ден.
     
    На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
  10. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Еееее јас таму сум полуневина :rofl: :rofl: кога си ги чистам ушите страв ми е да не сум се скинала :rofl: :rofl: :rofl:
    Лудо ме пресмеа не си отварај работа сега ќе почнат да поставуват прашања како тоа во уво :D
     
    На SimonaTino и ludoto19 им се допаѓа ова.
  11. sanjickar

    sanjickar Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    39
    лудо е лудо....богами....ама така бар ќе се спасиме од глупости и набивање комплекси...од страна на нашите мажи и дечковци
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    па затоа де, среќа уште не ми се дупнало ушното тапанче при чистење на уво, што тоа автоматски го прави моето уво невино
    дур не се дупне тапанчето, тоа си е невино :D
    стапчето си влага, тапанчето е живо, увцето невинко :rofl:
     
    На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  13. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    За тоа внимавај колку длабоко го пикаш стапчето колку подолго време си невина во уво толку подобра и недај босе преку уво да останеш бремена :D :D
     
  14. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Полуневина. :fubar:
    Глупости на квадрат! :fubar: Ај ако не да се
    работиме
    во секоја можна дупка, само онаа "најважната" да остане нечепната. И ќе глумиме невиност...
    Ова за мене е лицемерие кон себеси, тешка глупост.
     
  15. MissBreezy

    MissBreezy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    684
    Допаѓања:
    2.051
    Пол:
    Женски
    Dafuq I just read?
    Абе нема надеж веќе за младинава, а? Темава воопшто не требала да биде отворена. Бреј, какви глупости се изначитав..
    Со едно девојче од Бронкс правев муабет за ова и таа ми кажа дека е полуневина. Јас прво не ја разбрав и побарав да ми објасни што сака да каже авторот. :D Типката има 15год. и вика дека и влегол "halfway in" и се смета за полуневина. Мислев дека такви лудории произлегуваат од друг менталитет (или пак премногу е млада па си се теши себе си) па затоа ми е чудно, ама ете сум се излажала и кај нас постоеле вакви будалаштини. |(
    Хименот, како прво е OVERRATED до максимум. Не викам дека не треба да си го почекаш вистинскиот додека се реши за "чинот", ама која е поентата ти да се утепаш од е**ње во сите можни дупки од твоето тело и да се нарекуваш невина пред другите? Што очекуваш утре "вистинскиот" да ти рече: "Фала што го чуваше последното колаче за мене"? Ама од се друго само трошки останале :D
     
    На Alanna му/ѝ се допаѓа ова.
  16. NoellePage

    NoellePage Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.767
    Не гледам резон во самиов топик полуневина. Или си или не си. Или па се скинав па си бев и си го сошив па пак сум си нечепната. Или сам малку од напред, цел од позади и во уста уше нос грло .....хааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа
    Каде иду изгубљене химене?
     
  17. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    And what's next?
     
  18. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски

    Има! Хименот е составвен дел од телото кој сепак служи за нешто и како и секој друг орган или дел од телото и тој има функција! Тој е да предпазува од инфекции и нечистотии кај жените,особено кај помалите девојчиња.Исто така за да не се пренесуваат бактерии од кај аналниот отвор.А не за прв,непрв. Е сега,кога веќе ќе се "оштети" секако ја губи и функцијата,па треба повеќе пазење.

    А по темата,нема полуневина.Таа имала односи,пошто и анален и орален се сепак секс,па сеа невина...епа сори,ама не си веќе невина...во денешно време невини да бараме под 6 години што имаат :^) :x
     
  19. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Девојки, ајде ве молам малку помош тука :)

    Пробавме со дечко ми да имаме односи пред некое време, но бидејќи прв пат ми беше тогаш,и многу ме болеше, проба еднаш, и престанавме...по некое време почна да ми става прст внатре ..(извинете на израз) и потоа пак пробавме односи, но пак ме болеше.. Незнам до што е,можеби ми е малку чудно бидејќи мислев дека ако е малку поткинат хименот, после полесно ќе биде но изгледа не било така, или пак понекогаш помислувам дека ме боли самата ПОМИСЛА на болката, а не чинот, бидејќи јас сум малку паничарка по природа :| а и секакви работи се имам изначитано на ова интернетов,како тоа многу боли и слично и незнам како да си ја извадам таа помисла од главата.. :worried:
     
  20. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    ^Различно е кај секоја девојка, немој да се плашиш толку не е болка за умирање. Немој да мислиш на тоа дека ќе те боли, опуштете се со долга предигра, орално задоволување... Не брзајте никаде. Можете да користите и лубрикант за полесно. Со тоа што паничиш правиш само да ти биде потешко. Одберете ја позата што најмногу ќе ви одговара, и без брзање. Ако не се случило овој пат, ќе се случи следниот. А болката е толку кратка, што може и да не ја приметиш. После тоа следува уживањето. :)