1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полуневина

Дискусија во 'Секс' започната од tigrica01, 10 јануари 2010.

  1. DebbieLegg

    DebbieLegg Популарен член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    361
    Сега зум збунета :^)
    Цела невина
    Половина невина
    Четврт невина
    Осминка невина
    [​IMG]
    Не ви е ова бурек па да го делите на делови, е нема што нема да се прочита по форумиве :rofl:
     
    На Spidy, hunny-bunny, Nastjaaa4 и 3 други им се допаѓа ова.
  2. snegulkabela

    snegulkabela Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2011
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    134
    Ама слатко се насмеав на темава „Полуневина“ ххехехехехехеххехехехехеххе

    Ова некако ЕМ МИ ИСКА ЕМ МИ СТИСКА ми звучи. :D :D :D :D
     
  3. mihaela.barbi

    mihaela.barbi Нов член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    138
    Уф, забегафте со темава!
    Можеби сте уште премлади па ве збунуваат некои работи. Невина во буквала смисла значи да немаш никаков допир со машкиот свет, но ние го вулгаризираме тој термин па невиноста ја сведуваме само на хименот. Така да девоја, која дркала, и испусишила 100 ку*а а немала вагинален секс е невина, додека девојка, што имала 1-2 пати вагинален однос не е невина. Според мене во денешно време не постои невиноста бидејќи која е смислата да те драпаат за пи*ка, да те лижат, а ти пак да се сметаш за невина само затоа што не ти влегол. Значи невина е само онаа девојка, која има тотално чиста и душа, и тело т.е девојка која не преминува повеке од бакнеж, и девојка која не мастурбира, се останато е глума и лицемерие.
    И неможам да сватам како може во денешно време да се придава такво значење на хименот, во време кога веќе не постои љубов како некогаш држење за рака итн. И навистина неможам да ѓи сватам девојќите кои имаат страв од губење на неиноста.
    А што се однесува до тое дека хименот бил за заштита на вагината, од инфекции е невистина таа улога ја имаат влакната, кои се таму за да спречат навлегување на бактерии и разни нечистотии во вагината, па тогаш зошто сите девојки уште од тинејџерска возраст се бричат(депилираат)? Затоа мислам дека е доста од лажен морал, и драматизирање околу невиноста, и нема никаква врска дали мажот, ке ти биде прв или претоа со години си се еб*ла ама нема апсолутно никаква врска тоа е само психолошки дека има некаква разлика во ширината, еластичноста на вагината. Таа разлика настанува тек откако жената ќе роди, затоа уживајте во сексот небитно дали ќе имате 1 или 100 партери пред да се омажите, бидејќи ако претходно немате никакво искуство нема да можете да направите разлика во бракот дали е тоа добро што го добивате од мажот, или не бидејќи нема со што да го споредите.
    Истото се однесува и на мастурбацијата, ако самите не си го запознаете сопственото тело, неможете да очекувате дека утре ќе имате квалитетен сексуален живот во брак. А, и се повеќе истражување покажуваат дека мастурбацијата и сексот позитивно влијаат на сефкупното здравје и ментално и физичко кај девојките(жените). Бидејќи сексуално незадоволна девојка нема воља за ништо лесно е раздразлива и помалку успешна во извршување на секојдневните обврски. Затоа баталете ѓи тие застарени предрасуди уживајте во сексот и не обрнувајте внимание на тоа што друѓите ќе речат.
     
    На Filiposka, Femina...1 и Ketrhine им се допаѓа ова.
  4. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.630
    Пол:
    Женски
    A анален и орален секс што се ? Мисловни поими ?Или не се рачуна и со 100 души да имаш анален само затоа што не ти е чепнат хименот ?? |( :tmi:
     
  5. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Се согласувам со тебе,само мислам дека недостасува и слика од јогурт -200мл. ,500мл и 1 литар.
     
  6. DebbieLegg

    DebbieLegg Популарен член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    361
    намерно не го ставив јогуртот,да не им се услади по некоја случајност па да отиде по Ѓаволите и Шеснаестинката што останала тоест трошките во тепсијата :D
    Уште малку ке поче да се пишува и за орална и анална невиност како засебни категории,миличок можеби хименот ми е скинат но не се грижи во казето никој не ми го ставил до сега.
    Или Душичке јас сум невина,хименот ми е ганц нов,ај да не го отвараме уште сега дај јас тебе еднаш орално и анално да те задоволам.:rofl:
     
    На Filiposka, Femina...1 и stetoskop им се допаѓа ова.
  7. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341

    Да,да,како што има невиност(иако анално и орално тераат 200 на сат),така некој ден ќе слушнам и за мали оргазми-машки(кои нели нема да се важат ) и оние вистински (од 1 литар).Затоа прашав за јогуртот :lol: :lol: :lol:
     
  8. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Убав текст си напишала и во најголем дел се согласувам ама овие две работи ми збоднаа очи :) .

    Од кога сексот прави нечиста душа и тело? Ова не само што е погрешно туку е и неумесно кажано. Демек сите што имаат односи се нечисти? Може не си мислела така ама така секој ќе те разбере. Сексот е природна работа и нема зашто да го поврзуваш со чиста или нечиста душа.

    Вториот болд ти е точен но само на теорија а на пракса е погрешен. Не си машко па ќе ти кажам дека и те како ни е битен бројот на сексуални партнери на девојката и девојка што поминала 35 партнери и тоа го каже тешко да се надева на асална врска. Не случајно на вас секој следен дечко ви е втор, за тоа знаете многу добро како да се однесувате така да бројката е битна зашто има големи шанси ако е голема (се над 5-6 е големо за многу машки) дечкото да те откачи како премногу промискуитетна и без критериум а тоа не се убави епитети за девојка.

    Се прелажав со темава зашто кога ги видов буреците мислев нешто за храна се збори но убав муабет сте разврзале :D .

    Инаку иако иронична во право си, невиноста е остаток од минатото кога се подразбирала само вагината. Нормално дека со појава и на орален и анален секс веќе самиот поим на невиност губи на значење и стварно е смешно некоја да тврди дека е невина (и автоматски се мисли немала односи) а таа може веќе има анален со месеци а за орален ич па муабет да не правиме :D.
     
  9. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Не само влакната.Што кај малите девојчиња кои немаат влакна? ;)
    Оди прочитај малку анатомија,информирај се.
     
  10. Nastjaaa4

    Nastjaaa4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    81
    а па мене темава ми звучи како...сакам да ме е..т ама нејќам да ми влези хихиихих
     
    На Filiposka и Divinebutterfly им се допаѓа ова.
  11. DebbieLegg

    DebbieLegg Популарен член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    361
    [​IMG]
    ЈАС ЈА ИМАМ МОЌТАААААААААААА
     
    На daylight, Filiposka, XMaN и 2 други им се допаѓа ова.
  12. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.484
    Пол:
    Женски
    Polunevina??? :?: :?: I don't understand this word
     
    На Ketrin.Moon му/ѝ се допаѓа ова.
  13. canary

    canary Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    60
    Не значи дека ако имаш химен си невина :o Ти и самата кажа дека си пробала и анален и орален па невиноста автоматски ти паѓа во вода! Невина значи да не си допрена воопшто од маж во никој поглед, а не само кинење на хименот. Еј имам химен ама имам пробано анално и орално значи невина сум. Но но :!: Невина си ако ништо не ти има влезено никаде :rofl:
    Јас имам едногодишна врска со дечко поголем 2 години од мене. Тој мене ми е прв, а и јас него (сакав да кажам сексуално). Е сега.. орално се задоволуваме и двајцата да, но не го оспорувам ни фактот дека имаме некој вид на секс- значи не сум скината, но го става само до хименот кога ќе осетам дека ме боли му кажувам и го тера само до тука :rofl: И двајцата сакаме да одиме до крај ама сме договорени да го чекаме тој момент кога ќе сакаме ние двајцата и да ни биде посебно, поромантично :inlove: А не телефоните звонеле, родителите биле тука, сестра ти, брат ти, ти реков ми рече :D
    Муабетов ми беше и јас не сум невина ама химен имам- си го чувам за нов :lol:
     
  14. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    А како си сигурна дека хименот ти е сеуште тука?????????????????

    Дали знаете дека постојат случаеви, кога се кине химен а да не тече крв?????????????

    А за девојчето кое е полуневина, големо БРАВО - обично сите се плашат од анален, сите чекаат одреден период за тој отвор - а ти прво па мушко, бравоооо и уште полуневина Ч)))
     
  15. canary

    canary Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    60
    Ако ти се однесува на мене прашањето, Јасмина, ВАЉДА ми е тука затоа што осеќам кога го става подлабоко дека ме боли, му кажувам и само до тука си го става како што веќе споменав :lol: Запознаена сум со тоа дека не мора да ти тече секогаш крв :) Искрено и да ми го нема хименот не се замарам и онака сум сигурна дека сакам дечко ми да ме скине па сега ако се десило додека не сум осетила (што нема шанса такво нешто да не осетиш) тоа е тоа, НЕМА НАЗАД нели? И така не сум невина во друга смисла веќе подолго време :D
     
  16. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    убаво си кажа, ВАЉДА :)))
     
  17. Responsible

    Responsible Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски
    Јас сум четвртина невина.
     
    На Spidy, bitolski69 и mims-89 им се допаѓа ова.
  18. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    невина ,да ама у папокот хаххаха проста работа е ова невин аполуневина абе те чепне ли машка рака и кажи и па-па на невиноста
     
  19. marc

    marc Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    a добро јас не сфаќам, т.е. не знам навистина тоа што го викаат сите да се чекал вистинскиот тоа се мисли за подоцна да не се каам или за да не ме оговараат после? јас немам дечко, но има еден што многу го сакам и би сакала да го направам за прв пат тоа со него, но ете
     
  20. hrcace

    hrcace Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    160