1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полуневина

Дискусија во 'Секс' започната од tigrica01, 10 јануари 2010.

  1. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Ова озбилно или ко сарказам беше напишано???
    искрено се надевам второто....ако не тогаш многу лошо овоа, вие значи си имате секс, го става до пола, ама чекате момент посебен, романтичен за да го стави цел? :D
    да да, тие неколку сантими се стварно посебни, не ја брзајте работата. Ако нема свеќи и сливен чаршаф никако не му давај цел да го стави.
    Море ако не слуша, за казна нареден пат само 1/3, за памет
     
    На Lady D ❤️, waterlilies, figgiMK и 4 други им се допаѓа ова.
  2. HEV

    HEV Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    636
    ШТА ТО ВИДИ МОЕ ЧОРАВО ОКО :o :o ЗАШТО МАЈКО НЕ СИ МЕ АБОРТИРАЛА НА ВРЕМЕ ДА НЕ ЧИТАМ ГЛУПОСТИ ПО НЕТОВ ПОЛУНЕВИНА КО ПРОЧИТАВ ПАДНАВ ОД СТОЛОТ ОД СМЕЕЊЕ,И ХИМЕНОТ И БИЛ ТУКА ИАКО И ВЛЕГОЛ ВНАТРЕ ХАХАХАХАХАХАХА СИГУРОСНА БРАВА И 20 КАТАНЧИЊА ИМА ДОДЕКА ТИПОТ СТАСА ДО ХИМЕНОТ И ЕДЕН КЛОПОТАРЕЦ КОЈ КОГА ГОСПОДИНОТ ГО ДОТЕРА ДО ТАМУ ПОЧНУВА ДА ТРОПА И ГОСПОДИНОТ СЕ ПЛАШИ ТУКА ОД БУЧАВАТА И БЕГА АЈЈЈ КЕ СИ ПУКНАМ МИЛА МАМО АЈ ЛЕЛЕ КАКВА МАЈКА БЕШЕ ТЕБЕ ШТО ТЕ РОДИ ХАХАХАХАХА НЕМОЖАМ ХАХАХАХАХА :emo: :fubar: :headbang: :headbang: :headbang: а и КАКО НЕ ТИ Е СРАМ ДА ГО ОСТАВЕШ ЧОВЕКО СО ПОЛА ОРГАН ДА СИ ШЕТА,КАКОВ ЛИ Е ТАЈ САМО МЕ ЧУДЕ ШО МОЖЕ ДА ТЕ НАПРАЕ ПОЛУ НЕВИНА ХАХАХАХАХАХХА СИГУРНО ОН ИМА ПОЛОВИНКА ОРГАН ЛЕЛЕ КЕ ЕКСПЛОДИРАМ ОД СМЕЕЊЕ АХАХХА
     
    На wildone, Tea678, KittyT и 5 други им се допаѓа ова.
  3. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    ^ Се надевам само дека не е постар од 16год типот, трауми ќе си има цел живот
     
  4. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    :headbang: :headbang: :headbang: Дали озбилно?!
    Се надевам дека си една од тие што пробуваат да бидат интересни на форумов..
     
  5. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.129
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    Убаво си искоментирале феминките, да не се повторувам за ова секаков освен вагинален секс.
    Ако си пробала да имаш односи со партнерот, ама од болка или не знам што не си можела да издржиш, па да речам ќе те рачунам за полуневина. Ама и тоа се стремиш да се скинеш, а не дека сакаш да си останеш невина |(
    Ама макар и само со еден да си имала било каков вид на секс, само можеме да се лажеме тука дека сеуште има невиност. Си се соблекла како од мајка родена, сте доживеале сексуално задоволство, ама битно хименот тука ти е. Тоа се вика не си скината, а не дека си невина.
    Е сега, не знам баш како да се поставам на тема орален секс. И тоа е сексуално искуство, ама ми е малку беземотивно во споредба во вистински сексуален однос (вагинален или анален).
    А ако веќе си спремна за анален секс, голема работа ако и останатите отвори ти се проодни. :D Баш за анален потребна е поголема блискост и доверба мегу партнерите, комплетна почит и големо спремање (за кинење може требаат специјални чаршафи и свеќички, ама за ова треба работа бе ;) )

    И едно математичко прашање за полуневините: ако одиш до пола со двајца, дали ти се рачуна како како цело? :D
     
  6. FineChina

    FineChina Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2013
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    29
    Нешто темава ми одговара на вицот со лисицата и мечката..мечката и барала на лисицата ама оваа не давала невина била..мечката и рекла ќе се изе...е и ќе те однесам кај пајакот да те сошие и така се случувало појќе пати лиска да ја шијат да биди невина ... на крајот му се здосадило на пајакот и и рекол на лисицата а да те напрам јас со патент :D
     
    На makedon81, Robson и figgiMK им се допаѓа ова.
  7. FineChina

    FineChina Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2013
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    29

    Баш ме интересира како е начинот :^) ... имате секс и вака се одвива напред-назад -стоп химен :D
    Смешки живи :D а и повеќето "полуневини" и "невини" на форумов девојки и жени мислам дека знаат не оди тоа така, а особено ако на мажот му е толку убаво кога ќе си се внеси во улогата и душо златна ќе си останиш без химен... така да на краставичар-краставици не се продаваат ајт :D
     
  8. canary

    canary Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    60
    Дефинитивно не можеш да напишеш нешто тука дека секојпат има некои што ќе ти се прават паметни :^)
    Па го видовте и сами прашањето пробав да дадам... некаков саркастичен одговор :o
    И секако веднаш се почнува со осудувања и коментари од типот "каква мајка те родила". Никаде не прочитав дека ја имам спомнато мајка ти за и ти мојата да ја спомнеш ;)
    Срамота ако странава се претвори во место каде ако напишеш нешто одма те исмејуваат а не ни виделе за што се работи....
    Барем се изнасмеавте :)
     
  9. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.129
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    Не е воопшто за смеење работава, canary, ама мора да ја искоментираме од проста причина што ти веруваш во тоа што го зборуваш. Дека само затоа што имаш една мала тенка мембрана во телото мислиш дека си невина. Рече дека твојот сегашен дечко е првиот со кој било што сексуално си правела. Ако, не дај боже, еден ден не си повеќе со него, и хименот го скинеш со некој друг, мислиш дека тој другиот ќе ти биде баш ПРВ? Јас немам ништо против физичко изразување на љубов (се надевам не си само премногу мала за тоа :^) не знам колку години имаш), ама терминот невиност не е само тој физички аспект. Ќе се самоцитирам од претходно:
    Не ме сфаќај погрешно, мило ми е што си блиска со дечко ти, што има љубов мегу вас, што си се чувствувала убаво со него за да ја развиеш таа интимност. Ама девојче, ти не си невина. Ти си сексуално интимна со твојот парнер. Прифати го тоа. Дали ти влегол четвртина, половина, или цел, воопшто не е битно. И онака никој не ти гарантира дека хименот ти е уште таму. Јас имав многу мала болка при мојот прв однос. Дали три капки крв протекоа. Ти може да си скината од првиот пат кога сте го пробале ова "до пола", а ти да не знаеш. Уживај си во животот, чим сакаш да бидеш со него, биди. Мене пострашно ми беше да се соблечам гола пред него, отколку од самиот чин. Ти веќе сакаш да бидеш со него. Не сакам да бидам вулгарна, ама не ти е сапунче, нема да се потроши :D
     
  10. canary

    canary Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    60
    Фала ти, Spidy за твоето мислење. Јас веќе некаде имам напишано исто дека самото тоа што ќе се соблечеш пред него, да те допре и сл. ти се губи невиноста. (само не ми текнува дали во оваа тема или др.) Многу криво ми е дека испадна да не сум сфатена од вас тука иако не го мислев тоа на таков начин. Сакав малку саркастично да ја доловам ситуацијава ама не успеав јбг :x
    Инаку имам 17 години, во врска сум со дечко ми скоро 1 и пол година, тој има 19 години, првото сексуално искуство ми беше на 16 - не ни осетив болка или крв и сега редовно имаме односи и тоа е тоа :)
     
    На makedon81 и Spidy им се допаѓа ова.
  11. xoxo.Martina

    xoxo.Martina Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    198
    Што ли негази земјава наша убава :headbang: Да те здрави и живи ме пресмевте :lol:
     
  12. mrvlx

    mrvlx Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2019
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Добро еве прашање: ако една девојка немала никаков сексуален однос (под ова мислам буквално ништо, било каков) но ете сакала некој и дозволила да ја допре, преку облека, и ете не сакајќи да продолжи и да оди до крај настанала повреда на хименот без полов однос. Таа девојка во кои спаѓа?
     
  13. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Не е "невина".
     
    На christinnn, Animali и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  14. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    не си невина, виновна си.
     
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Iluzija666

    Iluzija666 Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2019
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    Да ја допре преку облека???!!! Аманте бе луѓе,спаѓа во девојки..
    - "Сакам да ме ебеш,неќам да ми влезе.
     
  16. mrvlx

    mrvlx Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2019
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Тоа беше само прашање, се извинувам ако вознемирив некого.
     
    На Stark му/ѝ се допаѓа ова.
  17. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.648
    Допаѓања:
    20.898
    Пол:
    Женски
    Не си невина од моментот кога почнуваш со интимни допири. Таа кожичка не значи ништо, ама баш ништо.
    Вака испаѓа дека и оние девојки кои имаат анален и орален се невини, а не се. Така да не се замарајте со небитни работи, ми влезе до пола, ми влезе една третина, виновна сум сега?:sweat:

    Смешни сте.
     
    На Shalitra, cresa-jagoda, Iluzija666 и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Istata od vcera

    Istata od vcera Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2020
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    97
    Eve ja temata u koja trebase da spodelam iskustvo
     
    На raww и Аргентина * им се допаѓа ова.
  19. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    Не си ни полуневина, аман девојко. Каде и да пишеш не си..
     
    На cresa-jagoda, Just.do.it, Мариаа. и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Леле и ваква тема ли бе имало:rofl:
     
    На cresa-jagoda, Just.do.it, Glowy и 2 други им се допаѓа ова.