1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помагајте совееет!

Дискусија во 'Канта' започната од MiaJ, 8 септември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. MiaJ

  MiaJ Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  18
  Вака сега, заедно бевме пола година, не дека е многу. Но, јас го сакав од 5то прва и последна доживотна љубов, на крај ете го добив(сега сум 20). Он е постар 14 години не дека ни сметаше, он а и јас немавме никакви предрасуди за годините, одлично се слагавме. Ја отидов на одмор со другарките без него-10 дена, надвор од МКД и он тие 10 дена цело време ѕвонење, цело време дојди си порано ми фалиш, исто и ја... Замислете 11 илјади во Вип сметката ми е ;( ама искрено не ми падна криво коа ми стаса, знам дека вредеше.... Не си дојдов порано, немаше како... И ништо истиот ден кога си дојдов се видовме, нормално, се супер. Само што си отидов тој ден од кај него по пораки партали се направивме. А, може и ја сум крива.... Му пишав што мислиш ќе останеме ли до крај заедно...И он ми пиша не валјда.... И сеа мене многу ме погоди, нормално плачев ко мало дете... Лошото е што продолживме да се слушаме секој ден, се остана исто само не се гледаме... Од тој ден се немаме видено ни случајно, он не искача од дома, се повлече и од другари и од све(од сигурни извори) и само со мене комуницира, ми пишува стално, па и за безвезе работи... Е сеа веќе месец и пол го неам видено, а сакам пак да бидеме задно, неаме паднато на таа тема, али јас сеуште си го сакам, а мислам дека и он мене... Како да го вратам? :( Хелп хелп!

  Само не ми викајте дека ќе го заборавам, немааааааааааа никогаш! :(
   
 2. BlackMarket

  BlackMarket Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2012
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  266
  Ми изгледа како да си фатил постара девојка, а тебе те држи на дистанца за секој случај. И тие "сигурни извори" најверојатно и не ти се толку сигурни. Само ме копка како тоа од 5то го сакаш? Си имала 11 години, а он 25... Некако не знам... не знам стварно.
   
 3. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.109
  Допаѓања:
  3.804
  И јас сакав истото да те прашам, колку години имаш ти, а колку тој?
   
 4. MiaJ

  MiaJ Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  18
  Сега ја сум 20 он е 32, за месец-два 33!
  Платонска љубов! од деца сме заедно, нашите се фамилијарни пријатели! А сигурни дека братучедка м живее у иста куќа со него и сме ептен добри другарки! Никој немал доаѓано, ни другари!
   
 5. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.109
  Допаѓања:
  3.804
  И двајцата сте доволно возрасни и зрели... Единствено можеш да направиш муабет со него- на некое мирно место, каде никој нема да ве вознемирува- играјте со отворени карти- или ќе сте заедно, или не... Прашај го отворено какви намери има со тебе, што планира да се случи во иднина- тоа е тоа!!! Искрено со тоа допишување нема да стасате никаде...
   
 6. MiaJ

  MiaJ Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  18
  Знам, ама цело време избегава да збори на таа тема, никој не знае дека не сме веќе заедно, ни неговите ниту моите, ни брат му, само братучедка му...Инаку планираше како децата ќе ни се викале, како требало нов спрат да прави за нив, како ќе сме совршени заедно. Ме тераше да му ветам дека никогаш нема да се караме како нашите дома!!!!:(
  Ми ја имаше пеено сонце за три света(и ја му реков имаш цел живот)-он ми кажа знам! :(((
  Спиевме цело време заедно, не знам, не знам најсреќна бев!:((((((
   
 7. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.109
  Допаѓања:
  3.804
  Не може да избегнува таква тема- па 32 години има, не е дете, сигурно знае што сака...
  А штом сте стигнале толку далеку, сте го испланирале заедничкиот живот, не е мала работата и не може да избегнува така битен разговор...
  Едноставно отиди кај него, седнете и започни го разговорот- нема од што да бега- ќе биде или не!!!
   
 8. MiaJ

  MiaJ Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  18
  Фалааа секако мора да се видиме, нема кај да бега деноиве! Он се плаши затоа што знае дека ќе се случи нешто! Сам ми има кажано :lol:
   
 9. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.109
  Допаѓања:
  3.804
  Што побрзо- тоа подобро!!! Се надевам дека ќе се смирите! :D
  Па пиши ни, не интересира што ќе се случи! Со среќа :D
   
 10. MiaJ

  MiaJ Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  18
  Важиии и фала ти многу, па здравје на свадба ќе викам!хахахаха :)
   
 11. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.109
  Допаѓања:
  3.804
  Нема на што! Хехехее ее на свадба доаѓам обавезно :D
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.