Померанец

Дискусија во 'Дом' започната од AnaMary, 1 декември 2011.

 1. AnaMary

  AnaMary Активен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Дали може да ми каже некој каде можам да најдам во Скопје ваква раса на куче ?
   
  На ubavi tazni oci му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.889
  Мислам дека нема во Македонија сеуште. А и скапи биле, по околу 1000 евра.
   
 3. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.652
  Како се залетаа сите по кучево ц ц ц што ти значи добра реклама. Иста прича и со Хачико (акита ину). Мислам, секој со својот избор, само треба да знаеш дека кученцето Бу е шишано да изгледа како плишана играчка, инаку си има долги влакна и изгледа вака [​IMG] И обичен пекинезер да го средиш ќе изгледа дури и поубаво од Бу, не дека и така нешто му фали. Инаку имаше кај Мелита пред 2-3 години, и да апла скапи се. И фор гадс сејк, не ги малтретирајте така миленичињата.
   
  На Madonna му/ѝ се допаѓа ова.
 4. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Насловов ме насмеа. Померанско (Бу) куче... :D
  Кучето се вика Померанец и ретко се наоѓа низ Македонија. А и кај да го најдеш е доста скапо.
  Јас искрено не гледам ништо посебно во Бу, префорсиран е и се заради изгледот.
  Па има и други слатки кучиња, кои се природно слатки, а не се сосила шишани, дотерувани за тие цели, па никому ништо...
  Ама добро, Бу е Бу. Убаво си кажа професорот по социологија: „Секогаш ќе го одбереш она што има подобра реклама!“
   
  На MarchelineAmaru и Madonna им се допаѓа ова.
 5. RiRii

  RiRii Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2011
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Како прво кај нас тоа ке стигне наму накај ПРОЕКТ 2040 год.
  А ако има такво куче кај нас цената ке му биде голема нормално,секој месец ке треба да го шишаш ако сакаш да изгледа како славното куче Boo.
  И за крај
  Преслатки се :inlove:
   
 6. papagal4e

  papagal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  134
  Кај Мелита кучињата се најчесто болни и донесувани од фарми и со лажно педигре па ги советувам сите НИКОГАШ да не купуваат куњче од Мелита!
   
  На antonina му/ѝ се допаѓа ова.
 7. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.645
  Допаѓања:
  19.159
  Пол:
  Женски
  Јас се заљубив во кученцево уште на прв поглед. И пред да се појави Бу, цело време му барав на дечко ми да ми купи еден ден здравје. И потоа, сите веднаш се трескаа по овие кучиња. Мене ми е преслатко и да не е шишано, многу сакам да имам такво едно.
  Има во Македонија такви кучиња, баш се сеќавам гледав на интернет понуди околу 800 евра чини, но се разбира и негата околу него е скапа. Не може секој да си го дозволи ова кученце.
   
 8. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  122
  Мене искрено не ми се допаѓаат :worried:
   
 9. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  Преслатки се сакам вакво кученце.
   
 10. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.704
  Допаѓања:
  4.985
  Пол:
  Женски
  Има во Македонија вакви кученца за продажба мислам дека се околу 600-650 евра. Еве Ви линк за сите заинтересирани има број може да се јавите и да се информирате :)

  http://www.facebook.com/ChowChowSharPei
   
 11. princessara

  princessara Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  3
  бо е прекрасно кученце би сакала да имам еден ден вакво милениче како што е бо
   
 12. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.734
  Пол:
  Женски
  Знам дека Бу е шишано и средено,ама кученцава се преслатки,како плишани. :inlove: Многу би сакала едно такво,ама тешко. :doh: :D
   
 13. Marchesa

  Marchesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  965
  Другарка ми има. Прекрасни се и надворешно и како карактер. Ептен сменив мислење за расава. Мислев дека е само медиумска фрка околу кучево, ама не, премили се. Еве го ова кога беше бебе [​IMG]
  [​IMG]
  Овде веќе е пораснат дечко 8)
   
  На Mini-Mouse му/ѝ се допаѓа ова.
 14. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.922
  Допаѓања:
  6.297
  Пол:
  Женски
  ова незнам точно што раса на куче е ама Бу сигурно не е
   
 15. Savannah

  Savannah Активен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  14
  ауу во Македонија тешко да ги има ептен се скапи.Барај на пазар3 единствено таму може да ги има
   
 16. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  Ти сигурно не си информирана за светот околу тебе???

  Тоа Бу куче што вие го кажувате е ПОМЕРАНЕЦ
  и Бу е ишишан зошто долгите влакна му се исплеткале а тоа на сликата е ЧИСТОКРВЕН ПОМЕРАНЕЦ
   
  На Marchesa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.922
  Допаѓања:
  6.297
  Пол:
  Женски
  ти мене ќе ми кажеш дали сум информирана или не подобро ти отворисиги очите и видија разликата меѓу едното куче и другото ок ова нема никаква врска со Бу кучето може не знам за расите ама барем убо гледам за разлика од некој :hai: чаооо
   
  На smajlii му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Marchesa

  Marchesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  965
  Ако се разбираш повеќе од кинолозите, добро може е. Може му згрешиле во педигре :lol:
   
 19. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Немаат голема разлика, само што Бу е шишан.. :)
  Еве друго:
  [​IMG]

  И Бу:
  [​IMG]


  Друго:
  [​IMG]


  И Бу:
  [​IMG]
   
 20. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.837
  Допаѓања:
  48.719
  Пол:
  Женски
  Девојче ти ова озбилно? Гледаш дека девојчето се разбира па одговорила, со слики и со факти. Барем да ја прочиташе цела тема од цели 2 страни па да напишеш :x
   
  На mil4ence му/ѝ се допаѓа ова.