1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помислувам на самоубиство

Дискусија во 'Канта' започната од musicismylife, 27 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Па девојчето веќе се откажало од таквата намера...затоа реков психички!
     
  2. anabela931

    anabela931 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    41
    Прв пат ја гледам темата, но искрено се зачудив. И не напагајте го девојчето бара помош, на овој форум сме да си помагаме. За девојчето (mylifeismusic): Не живеј со идејата ТОЈ ИЛИ НИШТО, живеј со мислата ГО САКАМ, НО САМАТА СИ СЕ САКАМ ПОВЕКЕ !!!!!!!!!!!!!!!
    Ако ме прашаш лично мене не треба да го прифакас на фб, ниту пак порака да му пишуваш затоа што со тоа му даваш значење.ИЗГУБИ СЕ НЕКА ТЕ СНЕМА ОД НЕГОВИОТ ВИДИК НЕКА ПОЧУСТВУВА КАКО Е БЕЗ ТЕБЕ. ИЗБРИШИ ГО ОД ПРИЈАТЕЛИ, НЕ МУ ПИШУВАЈ НИ ДЕКА НЕ ГО САКАШ БУКВАЛНО НИШТО АКО ТРЕБА СМЕНИ СИ И ГО БРОЈОТ. Уживај бе девојко уживааај ако не друго вреде да живеееш за семејството се во животот ке ти дојде и после ке се смееш не сите овие проблеми !!!
     
    На black-angel и Chocoholic.girl им се допаѓа ова.
  3. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    лелее не ми се верува...искрено вакви личности ме нервираат многу повеќе од таа што ги користи...па кога му даваш нормално дека ке те користи....тргни се од него ејј....го сакаш? зошто го сакаш убав е има пари што? Немој да ми кажеш дека е заради карактерот затоа што како што читам неговото понашање е ко на дебил и сељак кој користи жени и незнам како можеш таков да сакаш...а за таа кучката ( непријателката) само заѕвонии на врата , нека искочи , мавни и еден шамар , отерај ја у пм и оди се....ејј што ме нервираат вакви :@
     
  4. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Па она била скршена емоционално и затоа планирала да се докрајчи физички :lol: што све нема да им текне.
    Туку ај да не одиме кон црн хумор ќе забегаме во советувањето и преговорите.
    Се надевам дека и таа веќе ќе почне да си се шегува на своја сметка откако сфатила за какви глупости планирала сопствена физичка ликвидација.
    Ете зашто треба да ја забранат долина на волците, ни создава насилничка Омладина :rofl:
     
  5. musicismylife

    musicismylife Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    4
    Што сака нека прави,сега јас сум таа која е лута,сега јас сум таа која ке ја нема,јас сум таа која реши да го заборави,јас сум таа која ке заврти лист без тој кретен,јас сум таа која ИМА нова љубов,не го барам и не ми е потребен.Ме фати инаетот :rock:

    Ке се сети и тој еден ден ама јас ке се смеам слатко :lol:
     
    На interesna и anabela931 им се допаѓа ова.
  6. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Добро сеа мислам дека веќе не размислува девојчето на самоубиство и нема да го должам колку е тоа ниско, себично, кукавички бла бла...

    Нема да го кажам она клише „верувај нема поголема одмазда за нив од твојата среќа“ не ги знам луѓето, но твојата среќа и спокој ќе ти направат тебе огромна услуга, ќе се чувствуваш подобро во врска со самата себе, ќе научиш повторно да се сакаш себеси и со тоа ќе оставиш простор да бидеш сакана од другите. Едноставно отпиши ги од твојот живот и ќе видиш се ќе се среди.

    А за машкиве...шо да кажам...па жените зашо толку години се бореле за еманципација во општеството? Зошто? За да ни бидат мажите главна преокупација? Најди си хоби некое, работи преку летово, запознај ново друштво, освежи си го животот на некој начин. И совет за во иднина, гледај да им покажеш дека си им потребна на луѓето, не дека тие тебе ти се потребни, тоа ќе ти помогне мн во животот.
     
  7. GreenEyes

    GreenEyes Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    44
    божеееее не ни помислував дека ќе налетам на ваква тема :fubar: лелеле сите у живот сме биле скроз разочарани али малку да размислуваш разумно? ако е така до сеа сите кај ќе бевме ехеее .... сеа се дешава тоа е животот. не цветаат секад рози али да си уништиш сопствен живот ? никако! научи се да живееш без него и ТРЕБА ДА САКАШ да ја постигнеш таа цел. а шо најлесно е да се пропадне а ? е браво бе.
     
  8. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672

    јас да бев на твое место не би го прифатила воопшто,бидејќи ти еден куп шанси си му пружила и тој пак по стара песна, не вреди толку да се жртвуваш, ма игнор доживотно ќе видиш како ќе се зачуди и замисли, вака он во тебе гледа слаба личност, провидно е дека си играш игри со него, тој тоа го гледа и си тера ќеиф.

    Фаала Богу! и биди цврста, стој на тој став кој го имаш и не попуштај, особено ако имаш нова љубов и ти одговара, немој да пушташ злато за сребро, не вреди нели!
     
    На Barbice17 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Пробај да пишуваш поезија, очигледно имаш афинитети, а со самоубиството ќе влезеш во историјата...Ромео и Јулија просто ќе стане сликовница за деца |(

    Сочувство и разбирање имам за некој што има сериозни проблеми во животот, што се носи со ситуации кои вистински трошат нерви, а на конкретниов случај освен да се насмеам и да се заблагодарам на Господ што сум нормална и приземна, друго не ми преостанува да направам. ;)
     
    На Barbice17, sweetheart10 и barbiche им се допаѓа ова.
  10. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Луге бе го направивте девојчето нездраво |( полека малку,не го носите нејзиниот товар туку таа е таа која страда не вие.Од страна ни е лесно да кажеме ама којзнае како и било нејзе.Како ке ви биде вам да има исто однесување кон вас вашиот партнер?Јас знам како е,имав сличен проблем како девојчето можеби дури и полошт,не сум помислила на самоубиство фала богу ама и не ми било лесно да се соберам психички.Овде сме да дадеме совети,девојчето побара а вие си терате сеир,па ако немате ништо паметно да кажете подобро и не коментирајте отколку да нашкртате за да имате коментар плус. :wasntme:
     
    На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. MrsH

    MrsH Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    133
    А ти мислиш дека е здраво размислување за самоубиство заради некој си некој?Кој е толку колку мојот живот?И да на тие години ви се чини дека тој е најголемиот проблем кој можел да ве снајде ама ако подразмислиш малце смешно е дури.Самоубиство заради дечко.Леле би сакала да го имам тој проблем наместо некој реален проблем.Светот не се срушил ако тој му се скарал.
     
  12. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Aбе сега во афект се сме помислувале па и на самоубиство,имав еден познајник кој се самоуби за женско.Тотално го скренала девојката и сега другарчето притисокот не можело да го издржи и oп јажето и отишло ;( може девојчето не можело да издржи па...
     
  13. MrsH

    MrsH Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    133
    Па тоа само психиќки нестабилна личност би го помислила или направила.Што според мене е многу жално.
     
  14. Unica

    Unica Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2010
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    603
    Е ај јас да те прашам Девојче мозокот на која ливада ти паси?? :fubar:
    Види вака, ова да си го запаметиш никој ама никој не вреди повеќе од тебе. Мислиш ќе решиш нешто со самоубиство ? Хелл ноу.
    Има момци ехееее со лопати да ги чистиш и верувај ќе се најде некој што ќе те почитува, ќе те сака и што ке си му потребна ко воздух. Те чекаат уште многу убави работи и во љубовта и во школо,кариера.
    Имаш уште многу цели да оствариш и уште многу пречки да разрушиш.
    Пушти ја будалата нека се треска од земја, а ти одмори си го и разлади си го мозочето, па фрли се во потрага на некој што ке ти ги воѕврати чувствата. А верувај кога ке почнеш да размислуваш со ладна глава и кога ке го прочиташ ова што си го пишала, ем ке се смееш, ем ке си мислиш лелеее кај ми бил мозокот...?
     
  15. dushka-07

    dushka-07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    4
    Девојчее !! Освести се :fubar: ,какво самоубиство,ајде нека се убие тој за тебе,а и ти пак за едно машко.. такви се сите тие, исти.. Ќе засакаш друг со тек на време,не помислувај на такво нешто :!:
     
  16. Ulata

    Ulata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    100
    ма колку и да тешко...и колку и да го сакаш...не можи таа љубов да е над твојот живот...
     
  17. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Мој совет - батали го тоа безвредно суштество за кое стварно нема смисла да си го одземеш она што ти го дал Бог.
    Не барај замена - тоа само ќе ти отежне.
    Најди нешто што те исполнува, некое хоби , начин да се изразиш.
    Пишувај дневник , истури го бесот и тагата во него , спортувај , шетај, било што ,но не дозволувај нечија индиферентност да те доведе до работ на разумот .
    Никој не е толку бесценет за да се убиваш за него !
    Ти посакувам среќа!
     
  18. BabY21101994

    BabY21101994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Да беше така до сега сите ке требаше да бидеме мртви:)
    Немој секогаш на лошата страна погледни малку и на добрата страна.Јас имав дечко 5 месеци али го сакав премноги и се мував со 10 души за да го заборавам не го заборавив но го најдов дечко ми сегашен и го заборавив... Кога најмалце очекуваш ке дојде нов или он ке се покае за сето тоа што ти го направил...Такви се машките ,да не кажам глупи ...!!


    Не се секирај се ке биде океј фурај си го животот и секогаш гледај на подобрата страна :) ;)
     
  19. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    не мие јасно како може ова да го зборува личност која има 22 год. колку и да сакам некого тој не повреден од мојот живот.
     
  20. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Прочитав дека си се свестила дека самоубиството не е излез. Мислам, не се самоубиваат луѓе кои знаат дека до крај на животот ќе плаќаат долгови, деца кои се боси и гладни, девојки кои се секојдневно малтретирани физички и психички и нема смисла да размислуваш вака, а не па да го направиш тоа не дај боже. Од почит кон себе, и кон твојата иднина.
    Јас вака размислував кога имав 13 години, и смешно ми е кога ќе споредам со твојата возраст. Заборави на него. Обично вака е првиот пат кога е љубовта невозвратена, после станува полесно :)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.