1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помлада (Younger) [2015]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Hipster, 13 јули 2017.

 1. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.395
  Пол:
  Женски
  Кога и колку годините се битни и пресудни?
  IMG_8571.JPG
  Лајза е разведена 40 годишна жена која се сели во Њујорк кај нејзината другарка од младоста и е во потрага по работа. Но никој не сака да вработи 40 годишна жена без искуство. Таа решава да се преправа дека има 26 години и добива работа како асистент во еминентна издавачка куќа и запознава дечко во соодветна воздраст за нејзиниот нов живот...

  Во главни улоги Хилари Даф, Сатон Фостер, Нико Тортела, Деби Мазар...
  _______


  Јас од шала почнав да ја гледам колку да ми пополни време, ама ептен ми легна при срце. Се емитува летно време, ова и е 4та сезона.
  Ликовите ми се симпатични и лефтерни, приказната од наивна ми стана интригантна.
   
  На oceana, smooch, 1209 и 14 други им се допаѓа ова.
 2. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.656
  Допаѓања:
  49.182
  Пол:
  Женски
  Има нова сезона?
   
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.395
  Пол:
  Женски
  Да, вчера искочи 3та епизода од 4та сезона.
   
 4. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.656
  Допаѓања:
  49.182
  Пол:
  Женски
  :party:
  Ете вечер што ќе правам.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  8.430
  Пол:
  Женски
  Ја гледам, многу ми е интересна, али новава сезона некако ме разочара :|
   
 6. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.776
  Допаѓања:
  4.119
  Пол:
  Женски
  Серијава ја ставам во омилените!! Лесна, интересна и со преубави мажи
  До сега можеби ги имам изгледно сите епизоди по најмалку три пати :lol:
  Не можам да се решам со кој да остане Лајза, на моменти сум #teamJosh па #teamCharles.
   
 7. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.395
  Пол:
  Женски
  ^Коа сме на таа тема мене ми е скроз тим Чарлс, некако поише си одговараат. Ама се мислам дека на крај ќе заврши со Џош.
   
  На BlackAndWhiteSwan и Victorian им се допаѓа ова.
 8. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.481
  Допаѓања:
  39.275
  Јaс лaни летoтo јa гледaв првaтa сезoнa нa Fox, пa јa прекинaa, пa пoтoa јa дaдoa и втoрaтa сезoнa, aмa не јa дoгледaв дo крaј. Ќе си јa пoчнaм oд пoчетoк денoвиве.
   
 9. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.079
  Допаѓања:
  13.543
  Пол:
  Женски
  Игра на фокс?
  Јас најубаво да си ја спуштам...
  Ете сега ми најдовте занимација, некако со бебо се отргнав од сериите, ама таман ќе дојдат по 2-3 епизоди на вечер откако ќе заспие.
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.954
  Допаѓања:
  54.950
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам серијава. Посебно што работат во издавачка куќа.
  Не знам само Лајза како им поминува за помлада, ептен се приметува на моменти во лицето дека си ги има годините.
  И јас на моменти сум за Чарлс, на моменти за Џош. И двајцата имаат нешто различно да понудат. Чарлс има некоја длабочина, шарм, мистериозност... Џош е многу харизматичен, забавен, згоден на поинаков начин...
  Едвај чекам нова епизода да излезе.
   
  На 1209, sweet-cherry, Oxymoron и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.776
  Допаѓања:
  4.119
  Пол:
  Женски
  И Дајана на почетокот колку ми беше одбивна само. Оддаваше впечаток на злобна, љубоморна особа и супер што и го омекнаа карактерот. Сега ја обожавам :)
  Мислам дека она ќе разбере за годините на Лајза сезонава и ќе застане на нејзина страна.
  Зошто мора да е само една епизода неделно? Кој ќе чека четврток :@
   
  На sweet-cherry, Victorian и Hipster им се допаѓа ова.
 12. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  2.429
  Јас ја гледам континуирано од втора сезона навака. Во поомилени ми е.
  Дефинитивно сум тим Чарлс, овој Џош не ми е ни убав, ни нешто привлечен искрено, додека Чарлс ми е ко прав маж, она господин, иако го боли кичма, згоден е ептен. :D
  Шарена серија ми е, облека, ЊуЈорк, одлична за око.
  Си ја чувам епизодата од вчера за викендов, нараат да се гледа. :D
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Zumbulce9

  Zumbulce9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2014
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  646
  кога ја даваат на Fox? или online ја гледате?
   
 14. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.395
  Пол:
  Женски
  За на фокс не знам, онлајн ја гледам јас на fmovies.is
   
  На Zumbulce9 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.023
  Допаѓања:
  77.337
  Пол:
  Женски
  Серијата многу ме потсетува на Being Erica, заради работата со издавачката куќа најверојатно. Баш ми е чик-лит, како што беше The Carrie Diaries, само што има повеќе приказна во неа. Мислам, повеќе ми се допаѓа оваа приказна, има некој интересен вајб.
  Лајза ми е многу слатка и харизматична (и урнебесно згодна!), само што многу плитка ми е приказната дека лагата за годините „запали“ и опстана толку време.
  Очигледно во Америка пали било што. :wasntme:
   
  На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
 16. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.079
  Допаѓања:
  13.543
  Пол:
  Женски
  Ја загледав. Тотално ме опушта навечер откако ќе заспие мали, се одмарам од секојдневните обврски. А тоа дека лагата "запалила", во реален живот " ај донт тинк соу" :)
  Нема врска, битно е интересна.
   
 17. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  8.430
  Пол:
  Женски
  Јас сум тим Џош. Многу е секси и ја сака. Што поише ти треба од маж? 8):inlove:
   
 18. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.773
  Допаѓања:
  20.626
  Пол:
  Женски
  До средина на втора сезона сум, ама боже овој Џош колку е презгодееен! Ах што му мислам :D:inlove:
  [​IMG]
   
  На BlackAndWhiteSwan, Matotheja и crimson им се допаѓа ова.
 19. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.395
  Пол:
  Женски
  Леле само ли мене ми е Џош феминизиран?
   
  На 1209, moonlight-girl.55 и black-angel им се допаѓа ова.
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.023
  Допаѓања:
  77.337
  Пол:
  Женски
  И мене ми е, малку така не е по мој вкус.
  Убав дечко е, ама too childish ми е мене. :tmi:
   
  На moonlight-girl.55 и Hipster им се допаѓа ова.