1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помлада (Younger) [2015]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Hipster, 13 јули 2017.

  1. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Добар избор на збор. Да баш е детинест.
    Абе има убаво тело, ама не знам, не ми е она да земеш да воздивнеш.
    Чарлс ми има стварно шарм. Мажествен ми е:rofl:

    А Хилари Даф ака Келси никој не ја искоментира?
    Ми се чини или ко да се поднаучила да глуми? Прекјут ми е ако ништо друго, а улогата нејзина ми е ни ваму ни таму, неодредена.
     
    На smooch, Mishela и Ketchup им се допаѓа ова.
  2. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.395
    Зa кјут, кјут е, aмa глумaтa и е oнaкa, прoсечнa. Амa пoдoбренa е oд пoрaнешните филмoви, пoсериoзнa е некaкo сегa.
     
    На BlackAndWhiteSwan и Hipster им се допаѓа ова.
  3. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Да, де не е Мерил Стрип, ама пристојна ми е сеа. Можам да ја слушам не само да ја гледам:D
     
    Последна измена: 19 јули 2017
    На BlackAndWhiteSwan и Ketchup им се допаѓа ова.
  4. BlackAndWhiteSwan

    BlackAndWhiteSwan Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    3.227
    Пол:
    Женски
    И јас почнав да ја гледам Younger за да пополнам време, а сега ептен се "заразив" и редовно си ја пратам :)

    Забавна приказна со интересни ликови, иако е малку unrealistic.

    Џош е олицетворение на терминот cool guy. Ама освен тоа е ѝ nice, sweet. Може малку е феминизиран али некако се носи и со тоа. Most of the time сум team Charles, а Nico Tortorella (Josh) го сакам за себе :P Актерот има сличен стил со ликот, а и однесувањето му е кул како на Џош, open minded e, се идентификува како pansexual. Ќе беше интересно и Џош да е пан ама ај да не идам оф топик.. Дефинитивно Џош ми е омилен лик, најмногу поради однесувањето. Вообичаено ваков тип на машки не ми се свиѓаат(физички), ете он ми е исклучок. Лајза си одговара со двајцата, на различен начин. Со Чарлс имаат заеднички интереси, би биле компатибилен пар, имаат хемија. А со Џош секако дека се осеќа younger :) Дури и така се однесува кога е со него. Хемија исто - on point.
    Добра им е глумата на сите, дури и на Hilary Duff - a оваа сезона ме нервира нејзиниот лик, со сѐ што прави.

    Серијава е летна занимација, таман дур не ми почнат омилените (Will & Grace) од есен :)
     
    На Oxymoron, 1209, sweet-cherry и 2 други им се допаѓа ова.
  5. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    Конечно ги изгледав сите епизоди што се излезени. Интересна е за тепање време, посебно за долги претопли летни денови. Со главниов лик Лиза имам love/hate relationship. Многу ми е незрела, 40 години има и побогу како се однесува, многу ме нервира на моменти. На моменти ми е океј, убави совети им дава на младиве.

    Помеѓу Џош и Чарлс, јас би рекла дека со Џош ќе заврши. Џош ми е доста интересен лик, незрел на моменти, ама секогаш знаеше што сака, т.е. Лиза. И прости толку работи за на крај она да го извара :shake:

    Келси ми е интересна, смотана на моменти, али има убави оутфити и си ги плакнам очите :D Лиза и Дијана не ми се свиѓа како ги облакаат во главно, а Маги има некои симпатични оутфити.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Дијана ми е исто интересна, какви моменти има со неа у серијава не можеш да не се изнасмееш. Врв мислам беше она со папагалот коа ќе прозбори прв пат :rofl:

    Али омилен лик ми е Меги. Се надевам дека кога ќе имам 40 години ќе бидам како неа :D Independent woman у права смисла е. Предобар лик!
     
    На Oxymoron и Hipster им се допаѓа ова.
  6. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.986
    Допаѓања:
    4.846
    Пол:
    Женски
    Четврток е, а сеуште нема нова епизода за симнување
    Зашто така??? :(
     
  7. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    @Hipster баш убаво што си ја отворила темава, ми погоди серија за летово :D
    Пред 2 дена ја ѕирнав онака чисто од што немав што да гледам, еве ме сега на втора сезона, сигурно и ќе ја завршам во скоро време.
    Интересна замисла ми е, и се влечат животни поуки успат, како староста влијае и колку технологиите се напреднати, додуша не само технологиите туку и зависноста од социјалните мрежи.
    Лиза ми се допаѓа, навистина изгледа младо за нејзини години, преубаво тело, и откога и го направија стилот младешки, баш ми е кул. Е сега, не би и дала 26 години, прво некако гласот и е остар и возрасен, и освен ако ептен не е нашминкана, се гледа дека има по некоја брчка и црни кругови околу очите. Можеби 30 и нешто :D
    Ама другиве се излажаа, а ако имаш документи или слично, дури не мора и тоа, никој нема да се прашува дали лажеш за годините, знам еден куп луѓе што изгледаат постаро или помладо за нивните години. А Лиза исто така ми е и многу мудра и ептен интересна личност, сака книги, тоа се ви кажува. Она што не ми се допаѓа е што на моменти е многу себична, посебно кога е со овие помладиве, изгледа незрело, и буквално е фокусирана само на нејзиниот нов живот, односно се занесува премногу во улогата. Разбирливо е, ако толку време глумиш некој што не си, на крај ќе станеш таков.
    Со Џош ми се навистина срцки, ама некако не ги гледам заедно. Типот е презгоден, не можев да спијам откога го видов полугол со тетоважите :D :D :D Исто така ја третира преубаво, емотивен е и искрен, ама освен тоа, навистина како едната епизода што Лиза размислуваше, ми изгледа како глупав. Океј, глупав е претежок збор, туку едноставно не е на нејзино интелектуално ниво, што не мора да е нешто лошо.
    Читам во темава дека понатака ќе има нешто и со Чарлс, тој ми е симпатичен и зрел, не знам само како би изгледал со Лиза, не гледам многу хемија.
    И накратко Келси да ја искоментирам, памтам порано кога бев мала многу ја сакав Хилари Даф, ама откога почнав да гледам филмови и серии сфатив дека не ја бива премногу за глумење. Не е лоша во серијата, барем ми е поднослива, и ми се допаѓа пријателството со Лиза, се надевам нема да се смени понатака во другите сезони. И со Антон имаа толкава хемија, сексуалната тензија кога се запознаа со нож да ја сечеш :D
    Се расприкажав јас ептен, еве една слика од лепотанот..
    [​IMG]
     
    На RainBow и Hipster им се допаѓа ова.
  8. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Денес Џош (ама Џош во real life) слави роденден. :wasntme:
     
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Баш супер што повеќе ја следите, јас мислев никој не ја гледа.

    И овој Диего доста сочуван маж, ама ете... Мех. Битно Лајза виде акција некаква.
    А колку само му пушта водичка на Чарлс, чека он само момент. Погледчиња, инсинуации, ово-оно.
    Баш ми е мило што со Џош така ја решија работата, сепак да остане во серијата.
    Меги убаво и на прави на лиглата. Одвратна беше.
     
  10. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.986
    Допаѓања:
    4.846
    Пол:
    Женски
    Колку само сакам да и најдат некој нов маж на Лајза, нејкам да има романска со Чарлс
    Можеби на возраст одговараат, интелектуално и све, ама врската би им била чисто лигавење
    Овој ќе и го цитира Шекспир, она на него Џејн Остин. Ќе ја направат како бајка, нешто што денеска реално е тешко да се најде :)
    Сакам нов машки лик да видам.
    Зејн на Келси е бомба на пример. УФФФФФФ
    05bb8b5dcc7df9defc00e2ede55b8fa1.jpg
     
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Знаев дека кога-тогаш Келси и Џош ќе се спојат. Ептен се исти, мислам дека има шанси да завршат заедно до крајов на сезоната.
    Ама јак момент ми беше и секс-уана би ситуацијата помеѓу Лајза и Чарлс. Многу си одговараат. :)
     
    На Matotheja му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Јас ич не би сакала да ги спојат Келси и Џош. Можеби се супер заедно, ама некако ми нема смисла што цело време се гледаа пошто тој и беше дечко на Лајза, а сега да биде со неа.
    Не дека ќе е прва серија каде што е секој со секој, ама барем во оваа, не би сакала да е така.
    Секс сцената на Лајза и Чарлс беше трапаво смешна, малку ми изгледаа како да им било премногу непријатно да ја снимаат, и Чарлс малку ко здрвен. Не дека беше лоша, не се жалам :D:D
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски
    IZvinete za latinicata. Liza mu namesti super devojce na Josh. Se izraduvav, epten e slatka.
     
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Оваа женетинава ќе прави проблеми сега. Иако Чарлс вика дека нема, не се брише историја така лесно, no sir.
    Џош не ми оди со Келси никако, се надевам на ова ќе остане.
    Меги е закон, ме изнасмеа со кокошките. Па која дрскост човече, ги викнаа на вечера, им организирале што да јадат, а од кај знаат имаат ли, немаат ли пари. Идиотизам.
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    И мене не ми се допаѓаат Келси и Џош како пар, не сакам да бидат заедно ама многу ми се слични на карактер па некако очекувано ми беше да има ваков потег.
    Новата девојка е симпатична, осеќам дека Келси ќе пушти рогови и ќе биде интересно. :D
    И мноогу ме нервира бившата жена на Чарлс, ко некој псајхо ми е со монтираната насмевка.
     
    На Marossa и RainBow им се допаѓа ова.
  16. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Епа ете, нормално дека ќе има проблеми. Баш сега дека има пречки уште повеќе сакам со Чарлс да биде.:D
    Многу ми е мажиште некако, ем ранлив...
     
  17. preetyy

    preetyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    3
    Девојки да не е сменет терминот на Фокс лајф за серијава, знам ја даваа во 08,25 , 14,00 и навечер во 22.
    Неколку пати пуштам во тие термини никако да ја затекнам, или пак ја прекинаа?
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Нема коментари за финалето?
    Нормално мораше вака, иако веќе досадно со Џош едно те исто. Ама клише ми е ова со мискомуникацијава, се создаваат проблеми кај што ги нема некако и ме нервира. Овој и ѕвони, оваа баш во тој клучен момент не крева, па овој ете ќе се смири со жена му. А само да му кренеше ехххх... Ај ќе видиме следна сезона како ќе биде.
     
  19. BlackAndWhiteSwan

    BlackAndWhiteSwan Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    3.227
    Пол:
    Женски
    Ако може некој да ми прати линк од последната епизода.
     
  20. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски