1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помлада (Younger) [2015]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Hipster, 13 јули 2017.

  1. pdb123

    pdb123 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    1.425
    Допаѓања:
    5.797
    Јас ќе почекам месец - месец и пол, да излезат скоро сите, да не ги чекам ]:).
     
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Ух, алал да ти е на трпението, не можам јас, баш ми недостигаше серијава некако.
     
  3. pdb123

    pdb123 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    1.425
    Допаѓања:
    5.797
    Јас ја гледав пред еден месец последната сезона и сфатив дека всушност сум ја изгледала уште лани кога излегла :rofl:. Е затоа гледам само завршени серии, оти заборавам што и до каде сум гледала :D. Оваа и This is us само ги гледам додека излегуваат затоа што веќе ги имав загледано од Foxlife, инаку не ни почнувам ако уште излегува серијата. Плус, многу ме нервира кога ќе ги прекинат рандом и ги остават незавршени (на пример, Royals |().
     
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Календар нели си имаш што гледаш?
    Јас еве одма ја почнав првата епизода. Ептен некако позитивни vibes ми има, сите ликови си се посебни.:l:
     
    На BlackAndWhiteSwan и pdb123 им се допаѓа ова.
  5. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.585
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Дали оваа сезона ќе биде последна? Како да зачитав така некаде.
    Леле јас сум многу назад. :worried: И кога ја видов најавата за новата сезона, сфатив дека претходната не ми е изгледана.

    Јас на TV Time апликацијата си водам евиденција @pdb123, инаку ако остане да памтам - тешка работа кога се толку многу серии во прашање.
     
    На RainBow и pdb123 им се допаѓа ова.
  6. BlackAndWhiteSwan

    BlackAndWhiteSwan Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    3.227
    Пол:
    Женски
    се согласувам. серијава е positive mood booster. Ми недостигаа сите ликови, особено Џош, such a cool, lovely guy :)
     
    На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
  7. pdb123

    pdb123 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    1.425
    Допаѓања:
    5.797
    @RainBow, @Mishela
    Си водам евиденција, баш на TvTime, ама не знам зошто таа сезона не сум ја обележала :D. Инаку, не е толку проблемот ни до тоа да се сетам до која сезона сум, колку што не ги паметам случувањата. Така на пример, додека ја гледав по втор пат оваа сезона, ми изгледаа случувањата како познати, ама дури на половина сезона или повеќе се осигурав дека ми е гледана :wasntme:. Од тој аспект зборувам јас. И This is us ја гледам сега новата сезона и пред да ја почнам, никако не ми текнуваше што се случило последно :D.

    Инаку, не знам зошто, ама дали имате чувство како сцените да беа прекратки во претходната сезона? Сигурно не е нешто поразлично од порано, ама дали дека јас во меѓувреме сум гледала серии со долги епизоди, многу кратки ми изгледаат сцените, како многу набрзо да се менуваат. Немав вакво чувство порано, кога почнав да ја гледам.
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.585
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Разбирам, иако мене ми се случува обратно од твоево - памтам што отприлика се случило последно, ама поим немам ниту која епизода, сезона, ништо. Најчесто на Гугл пишувам што ми текне поврзано со епизодата и ја наоѓам некако.

    Modern problems require modern solutions, тоа е. :D

    Значи 12 епизоди има сеозна 6. Епа ајде, ќе ми биде мотивација да завршам порано со работа денес за да можам уште поручек да ја фатам. Ја симнав битно, па за новиве ќе се приклучам деновиве кога ќе бидам up to date со епизодиве.

    Ми недостига Чарлс, а не е ни мој тип на маж ама ете што ќе ти направи некоја ваква серија, да се запрашаш што ти се случило. :D
     
  9. pdb123

    pdb123 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    1.425
    Допаѓања:
    5.797
    Не ти одговорив горе на прашањето, оваа сезона ќе биде последна, освен ако не решат да променат нешто во последен момент. Мислам дека читав дека можно е да има spin-off со Kelsey.

    Инаку, сите сезони имаат по 12 епизоди, а приметувам дека многу повеќе серии се држат до овој формат на еднаков број на епизоди во секоја сезона and I love it ]:).
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.585
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Уфф, би сакала да има. Мене скроз ми се смени перцепцијата за Хилари Даф после серијава, навистина Келси е феноменален лик и она совршено го доловува тоа.

    А па и целава идеја за серијава ми е одлична. Многу ми се интересни задкулисните игри што се играат низ издавачките книги за да се придобие некој автор/наслов, ептен ми е интересно тоа и затоа серијава толку ме освои.
     
    На 1209 и pdb123 им се допаѓа ова.
  11. teressa

    teressa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2016
    Пораки:
    424
    Допаѓања:
    512
    Пол:
    Женски
    Каде ја има?? :clap:
     
  12. ТрагачПоНадеж

    ТрагачПоНадеж Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2017
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    1.118
    Пол:
    Машки
    А морам да ја симнам ми делува интересна :clap:
     
  13. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    На teressa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. ТрагачПоНадеж

    ТрагачПоНадеж Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2017
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    1.118
    Пол:
    Машки
    Првата ја изгледав и ми се допадна ептен и се инасмеав на муабетов

    "Teylor Swift said, there is special place in hell for women who dont help other woman"

    Прогуглав и стварно го има ова изјавено :rofl:
    Ја симнувам цела сезона, ми се допаѓа што се по 20 минути
     
    На teressa и RainBow им се допаѓа ова.
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Аииииии:o
    Толку брзо пукна работава? И тоа за една формалност? Како така?
    Леле Чарлс, заборавив колку ми е секси. Како може серијава да има двајца, толку спротивни мажи и двајцата толку секси, еве не знам.
     
    На Matotheja и 1209 им се допаѓа ова.
  16. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.585
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    One eternity later, готова сум и со новите епизоди. :party:
    Ме изнасмеа серијава, денот ми го усреќи, до толку. :D
    Е само малку ми здосадува ова скарај се - смири се меѓу Лајза и Чарлс. И тоа таман кога ќе им тргне, ќе се најде нешто да уништи сè. Но ајде, да се дешава нешто. Башка па и за ваква глупост. Оваа како и да се викаше, новата на Чарлс, ич не ја можам. Баш ме интересира што ќе бидне и кој со кого ќе заврши на крај.
     
    На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
  17. ТрагачПоНадеж

    ТрагачПоНадеж Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2017
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    1.118
    Пол:
    Машки
    Ама се заразив со серијава ама си ја густирам по една епизода на ден за да ми трае :)
     
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Знаеш што? Сосема ја разбирам Лајза. И јас не би се мажела по втор пат, ама никогаш. Тоа би било deal breaker за мене и крај. Зошто она да направи отстапка, што му фалеше на него така да си живеат? Па имаше све од нејзе, целата нејзина љубов, што ќе му сменеше бракот кога ако не им одеше пак ќе се разведеа? Исто му доаѓаше? Мене она што ми беше неверојатно е колку Чарлс ја сакаше Лајза и одеднаш цак, готово, крај и се фати со Квин. Едноставно некако не ми е замисливо, што знам. Ама ај, ќе видиме, посебно со новото откритие.
     
    На sweet-cherry и Mishela им се допаѓа ова.
  19. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.585
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Да, ја разбирам и јас. Чарлс од нигде никаде го испука и прашањево и условот. Муабет на темава неправено, да се прашаат што и како. Демек нешто им фалеше претходно, секако дека не, освен еве драма зашто серијава дише на вакви драмички. :lol:
    Ама јасно беше дека овaa honeymoon фаза нема да им трае вечно па ајде ова им текна. Затоа и кажав дека ми е глупост, за вакво нешто веројатно би се карале жолчно некои помлади, а не зрели личности со х години брак зад нив и деца, фамилии. Многу ми е сладок Чарлс, ама во врскава е детинест. Смешна ми е и неговата нова издавачка куќа.
    А ако пак почнат да ја шеткаат Лајза како тениско топче де кај Џош, де кај овој, ќе ми се здосади.
     
  20. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Мислам дека не им е тоа намерата, некако баш го тргнаа Џош од Лајза. Веројатно и они знаат дека ќе им се здосади на гледачите истото. Мислам дека ќе дознае Чарлс, ќе има малку драма тогаш, па ќе се тргне Квин, па ќе сфати он дека љубовта поважна од бракот, бла бла и ќе се смират со Лајза, генерално тоа ќе се случува. Се надевам за Хилари Даф ќе најдат некој асален, баш ми е жал што само така ја маткаат, а си заслужува жената. Меги ми е кралица, прекрасна ми е во секој поглед. Ми фали мноооогу Дијана, кога ќе се враќа? Баш си имаше и она некој шмек.
    Тргањето на Милениал исто пребрзано, колку само работеа на брендот, а немаа ни шанса да се борат. Мислам... Ајде, ќе видиме како ќе оди.