1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помогнете на мало маче!

Дискусија во 'Канта' започната од SexyLady, 6 септември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  3.261
  Пол:
  Женски
  Имам спомнато во темите Домашни миленичиња и Болно домашно милениче, дека имам едно маче кое има проблеми со очето. ;( Бидејќи не сме економски стабилни за да го однесеме на ветеринар, дали некој ќе се понуди да помогне и да го однесе. :worried: :( Ќе ви бидам премногу благодарна а верувам и мачето. Благодарм однапред. :call:
   
 2. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  од каде си?
   
 3. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  3.261
  Пол:
  Женски
  Од Скопје.
   
 4. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.187
  Пол:
  Женски
  А да прашаш во ветеринарната станица на ветеринарен институт? Мислам дека таму се бесплатни прегледите, само лекарствата ќе треба да си ги купиш а не се скапи. Ако сакаш ќе ти пишам бројче во лп да се јавиш и прашаш, а понекогаш и преку телефон даваат совет. А проба ли со хидроциклин за очи да го лечиш?
   
 5. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Што се случи со мачето???
   
 6. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  3.261
  Пол:
  Женски
  Така се роди како со мрежичка на очето, отпрво многу му се затвораше, му стававме капки Дексаметазон и маст Хлорафеникол, но не му помогна и сеуште му е подзатворено и мрежичката му стои. :(
   
 7. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  7.286
  Пол:
  Женски
  и јас имам маче и го повреди кола ама не беше ништо сериозно малце го фати, беше сабота навечер па не работеа ветеринарите и и се јавифме на една докторка и ни кажа што да му дадеме и како да го лечиме, пробај јави се сигурно ке ти дадат некој совет што ке ти помогне. поззз
   
 8. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
  Нешто слабо гледам пријавени за да му помогнат на мачето??? :?:
  Каде се хуманистките на дело???
   
 9. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  И пишав јас ПП со контакт од една госпоѓа која мислам дека може многу да помогне.. зошто мене ми помогна со беспомошно кутре. Се надевам дека ќе ја исконтактира.
   
 10. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Што стана со мачето?
   
 11. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Јас сега ја гледам темава: нека каже девојката што е со мачето, дали оздраве или не? И се уште требаат финансии??
   
 12. Shoe-Gal

  Shoe-Gal Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  178
  И јас сум заинтересирана за мачево.. Дај пиши што бидна и дали сеуште треба помош :)
   
 13. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  3.261
  Пол:
  Женски
  Мачето го дадов на пријателка која имаше финансии да го однесе на ветеринар.
  Го однела на ветеринар и и рекле само дека треба да му става некои капки, окцето така засекогаш ќе му останело, но после неколку месеци умре. :worried: Не знаеме од што...
   
 14. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  оф срценце ;( зал ми е
  прими го моето сочуство
   
 15. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  3.261
  Пол:
  Женски
  За него можеби и подобро беше така. Едвај одеше и јадеше со едно окце.
   
 16. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  залосно што така се родило, душичка ;(
  ке ме расплачеш :!: :sweat:
   
 17. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  213
  Премногу ми е жал за мачето, душа :( :( :(
   
 18. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  лелел срце....сега ја видов темава, многу ми е жал... :( :( :(
   
 19. kika13

  kika13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  104
  Леле душо сега ја видов темава баш ми е жал за маченцето :( :'(
   
 20. DeadMary

  DeadMary Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  53
  Оф леле многу жално. ;( :(
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.