1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош за Бејрут преку Црвен Крст

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од g8lQQk, 6 август 2020.

 1. g8lQQk

  g8lQQk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  2.179
  Допаѓања:
  14.257
  Пол:
  Женски
  Сите заинтересираните правни субјекти и граѓани можат да се вклучат со обезбедување на парична помош на:
  -Сметката на Фондот на солидарноста на Црвениот крст на РСМ: 300000001327966, даночен број: 4030984271620 АД Комерцијална банка со назнака: помош за настраданото население во Либан.
  -како и да се донираат 100 денари со повик на телефонските броеви 070 / 075 / 077 143 400.

  Средствата можат да се донираат од 07.08.2020 до 20.08.2020 година и истите ќе бидат префрлени на Црвен крст Либан за настраданото население во Бејрут.

  Црвениот крст изразува длабоко сочувство за жртвите и нивните семејства во разорната експлозија во Бејрут.

   
  На wings12, Purplelilac, Independent Girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.