1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош за Влатко Мицкоски

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од GirlLove, 8 декември 2016.

 1. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  4.477
  Допаѓања:
  12.611
  Пол:
  Женски
  Пријатели и пријателки, оние коишто ме
  познаваат лично и не. Се обраќам до сите вас
  бидејќи ми е потребна вашата помош повеќе
  од кога било. Последно да е да треба да си
  помагаме за вакви работи, но кога дошло
  мора до крај...
  Имено, како што веќе знаат некои поблиски
  луѓе за мојата ситуација, a сега ќе ја
  споделам и со јавноста, боледувам од
  опаката болест на 21-ви век на само 23
  годишна возраст, бубрежен канцер.
  Извршена беше операција во јуни 2015 и
  токму кога мислев дека се’ е завршено, во
  март оваа година болеста се враќа и
  метастазира на неколку места, меѓу кои и
  коските.
  За да се контролира оваа болест, примам т.н.
  таргет терапија (Votrient) во вид на таблети и
  покажува одлични резултати до сега т.е
  болеста полека се повлекува. Но, оваа
  терапија не е на позитивната листа на ФЗОМ и
  ја набавуваме од странство приватно и е
  многу скапа, чини 2100 евра месечно, сума
  којашто моето семејство не може да си ја
  дозволи за набавка на овој лек. Добивав
  донации од повеќе фирми, но тие беа доволни
  само за 5 дози кои веќе ги примив досега.
  Затоа, ве замолувам сите вас во рамките на
  вашите можности да ми помогнете
  финансиски колку што можете.
  Број на кој може да донирате 100 ден. од
  повик:
  Корисници на One – 075 143 472
  Корисници на Vip – 077 143 472
  Податоци за трансакциска сметка:
  Влатко Мицкоски
  210-5016789882-78
  НЛБ Тутунска Банка
  Од се’ срце ви се заблагодаруваме однапред,
  јас и моето семејство!
   
  На galapce, girl-miri, melnicanecot и 4 други им се допаѓа ова.
 2. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  78.310
  Пол:
  Машки
  Аххх другарче мое другарче,ти ветив ке се бориме заедно и нема да те оставам ни секунда.

  Луѓе ве молам помогнете 100 денари нема ништо да ти ви сменат во животот,а на некого ке смените живот.
   
  На galapce, melnicanecot, girl-miri и 8 други им се допаѓа ова.
 3. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  18.851
  Допаѓања:
  306.539
  Пол:
  Женски
  Сега баш читав дека лекот кој се користи при канцер на бубрези за десетина дена ке биде безплатно достапен на онкологија за пациентите.Незнам дали се раб за истиот лек како горенаведенио,дај боже да е тој и детето да го добие што побргу
   
  На galapce, Mama25, GirlLove и 4 други им се допаѓа ова.
 4. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  78.310
  Пол:
  Машки
  Број на кој може да донирате 100 денари од повик:
  Корисници на Телеком – 070 143 102
  Корисници на One – 075 143 472
  Корисници на Vip – 077 143 472

  Податоци за трансакциска сметка:
  Влатко Мицкоски
  210-5016789882-78
  НЛБ Тутунска Банка
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  78.310
  Пол:
  Машки
  За жал состојбата на мојот прекрасен другар се влоши,карциномот го зафати цело тело,коските и мозокот се опфатени ;( ;( :sweat: .Ке се оди на варијанта на матични клетки во Германија,кој за жал многу коштаат 100,000 евра.Донациите се прекинати затоа што важат само 3 месеци,најверојатно ке има пак донации,но за сето тоа ке бидете известени.

  Сакам да ви се заблагодарам на сите за донациите,и Господ да ве чува од зло и чувајте си го здравјето.
   
 6. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.327
  Допаѓања:
  5.404
  Пол:
  Женски
  Очекувам известување кога ќе има повторно донаци не го познавам лично али ми беше школски во средно.Многу мирно и примерно дете бог нека е со него ,му пуштам огромна сила за да оздрави вреди да се бори Влатко.
   
  На galapce, *Amethyst* и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 7. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  4.477
  Допаѓања:
  12.611
  Пол:
  Женски
  Го знам Влатко од една организација,срцка човек е,одамна се немаме видено,но памтам кога бев СК се видовме на кратко,не можев да поверувам кога му го прочитав статусот.......Господ да е напомош,се надевам дека ќе се излечи,верувам дека има за сите надеж,па и за Влатче .
  :*
   
  На galapce и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 8. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  12.371
  Пол:
  Женски
  Офф многу ми е жал за Влатче, златно дете е..Се надевав дека ќе биде се подобро, но еве...:(
  @ЕденЧлен Извести не одма кога ќе може повторно да се донира! :l:
   
  На galapce, GirlLove и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 9. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  78.310
  Пол:
  Машки
  Секако дека ке бидете известени ако има нешто,затоа што искрено се работи за премногу пари,и правам јас напори со фамилијата негова да правиме,забави,донации,све што е можно хумано секако.
   
  На galapce, girl-miri, krofnicka27 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.327
  Допаѓања:
  5.404
  Пол:
  Женски
  Јас сакам да прашам како е Влатче? Состојбата не му се подобри знае некој некоја информација?
  Не сум го видела братму да го прашам ,па ајде тука пишав.
  Знам само дека состојбата му се влошила и ич не бил добар;(
   
 11. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  78.310
  Пол:
  Машки
  За жал не е добар,све е полошо и полошо :(

  Баш пред некој ден се видов со братму,па си помуабетивме едноставно се скршени многу,и не сакам да го напнувам цело време како е брат му,не сакам да му нанесувам дупла болка.
   
 12. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  4.477
  Допаѓања:
  12.611
  Пол:
  Женски
  Вака,значи не сакам да додавам масло на огнот,дали имате пробано со биоенергија,бајачкии?
  Познавам човек фамијарено со тетин ми и живее во Струмица сигурно сте го слушнале Филев кој кога бев кај него и отвори книга како им помагал на луѓето не дочитав се но видов епипелсијајас бев кај него за анксиозност,при што ми ја израмнуваше енергијата,потоа лично одев кај една бајачка Нада во Кавадарци каде што ми помогна за анкисозноста,е сега додека чекавмее слушнав дека една жена иди за мајка ми која имала мозочен удар и носеше маица за да и забае по 2 пати ,жената се накренала. Исто пошто Влатко е од СК ,во Автокоманда има Ласте еден одеа луѓе со мозочни удари,во инвалидски количкни.. Ако се одлучи семејството ќе ви дадам броеви. Веруваме во тебе Влатче :* Поздрав од Прилеп,со тебе сме. И дали и како би можеле да направиме хуманитарни свирки тука во Прилеп и за него?
   
 13. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.327
  Допаѓања:
  5.404
  Пол:
  Женски
  ах Влатче.Толку добро,паметно,културно дете со голем успех во генерација.Зашто ваквите луѓе они ова не го заслужуват
  Господ нека му да де сила да се бори.
  Дај боже многу подобро да му биде, Влатче со тебе сме сите
   
  На galapce и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 14. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  78.310
  Пол:
  Машки
  Искрено незнам што и како имаат пробано,али едно знам дека ракот се има проширено на коски и мозок,така да не верувам дека нешто за жал би помогнало.

  Сега за сега нема никакви хуманитарни собиранки за него,правено е муабет за забави и собирање на пари,али незнае фамилијата сеуште што ке прават.

  Се согласувам со тебе ептен добро дете и културно,жално многу жално.

  Господ нека му е на помош.
   
 15. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  4.477
  Допаѓања:
  12.611
  Пол:
  Женски
  Еден е Бог, да се помолиме макар и на секунда да заборавиме на себеси... Мораме да веруваме дека ќе се спаси.
  Нз колку е ова точно или вон памет нз дали имате слушнато за ана бучевиќ и нејзинот пример за рак кај нејзиниот сопруг и знам уште еден случај по нетов. Ќе ви пуштам линк.


   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 16. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  4.477
  Допаѓања:
  12.611
  Пол:
  Женски
  Искрено, многу сакам да помогнам и ако можеш да дојдеш до информации некако знам дека е болно.... Но од се срце сакам да помогнам и да пробаат, можеби има нешто.... Дајте да веруваме
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  78.310
  Пол:
  Машки
  Деновиве ке се видам со другаров(брат на Влатко) ке го распрашам што мислат понатаму да прават,и дали имаат некакви планови,па ке пишам тука и ке видиме што и како ке биде.

  Ти благодарам многу на пружената помош.
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 18. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.327
  Допаѓања:
  5.404
  Пол:
  Женски
  Одма да не известиш што како ќе биде.
  Ако има донаци спремни сме една голема екипа само он да оздрави.
  Еве му ја пуштам мојата сила да му ја однесеш на Влатко подобар да биде.

  @GirlLove еден е не се сомневам во неговата сила и моќ.Сите да се момолиме барем на мин-две.
  Мене многу пати ме спасил бог дури и од сигурна смрт,затоа сеа го молам бог за влатче
   
  На GirlLove и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 19. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  78.310
  Пол:
  Машки
  Ви благодарам многу друштво,да сте здрави и живи и Господ да ве чува од зло.

  За све што ке дознавам ке ве известувам,фала уште еднаш.
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 20. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  4.477
  Допаѓања:
  12.611
  Пол:
  Женски
  Нема проблем,тука сме да си помогниме,од Господ ни е оставено да помагаме на туѓа мака :)
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.