1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош за Жарко(23)- Тумор на синуси

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од s1a1n1d1r1a1, 12 јуни 2014.

 1. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.342
  Пол:
  Женски
  Младиот Жарко неодамна го загубил видот ненадејно во едното око.
  По лекарски преглед му е дијагностициран тумор на синусите.
  Операцијата е закажана за сабота-14 јуни, и ќе чини 12.000 евра.
  Семејството Јовичиќ апелира за помош.

  Кој колку што има, кој колку што може еве ви линк бидете хумани! :(

  http://www.femina.mk/out/?id=c2e57852a4 ... A%D0%BE%2F


  https://www.facebook.com/donacii.za.zarko
   
 2. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.342
  Пол:
  Женски
  Апел до сите хумани луѓе кои имаат можност и желба да му помогнат на Жарко. Да донираме и да го спасиме!
  Донации за корисниците на VIP 077 143 500
  Донации за корисниците на T-mobile 070 143 173
  Cо секој повик донирате 100 денари + 18% ддв
   
  На Neytiri му/ѝ се допаѓа ова.
 3. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.074
  Пол:
  Женски
  Утревечер ќе се одржи хуманитарен концерт во Битола за собирање финансиска помош. Бидете хумани, посетете го !
   
  На Neytiri му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.452
  Има и кутии во секој кафич и на секој чекор, донирајте кој колку можи, секој денар вреди. Од 10 000 луѓе излезени сите да стават по 5 денари, тоа се 50 000 денари. Не се срамете и не му ја мислете за сумата, донирајте!
   
  На XstrongerX му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.452
  075 143 450 бројот од one за донации.
   
 6. Psihologue

  Psihologue Активен член

  Се зачлени на:
  30 април 2014
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  57
  Кога треба да се помогне на Македонец и македонско дете тогаш никој никаде го нема, го нема тоа глумење лудило на хуманитарност, али важно фрчеа донации, хуманитарни концерти, облека за Обреновац ( не дека ми смета тоа). Со тоа се гледа колку сме слуги на југословенскиот синдром, а не гледаме да си помогнеме на самите себе. Донирано и нека си оздрави момчето што побргу.
   
 7. francais

  francais Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.278
  Има информации како помина операцијата во саботата??
   
 8. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.182
  Пол:
  Женски

  Како може да зборуваш за луѓе кои не ги знаеш? Воопшто не е тоа твој проблем, а и на било кој друг, зошто други донирале, па глумеле хуманитарност, не знам што.Зошто таква негативна настроеност спрема некого? Па ако донирале, донирале, нивни проблем, тие своето го направиле.Ти смета тоа кога веќе размислуваш на тој начин.

  Ова што се случува со тумор, страшно, да го фати страв човека, не знам колку пати до сега се изнаслушав за болеста, коси луѓе... се надевам ќе оздрави детето.
   
  На LittleFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Psihologue

  Psihologue Активен член

  Се зачлени на:
  30 април 2014
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  57
  Јас не зборувам ништо и никогаш не гледам сеир на туѓа несреќа. Никој да не му се случи тоа во Србија, но кога е во прашање Македонец никој не му чуе. Ете колку оваа тема има активност кога е во прашање Македонец.
   
 10. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.334
  Што треба? Сите што донираат да кажат за кој, за што донирале? Тоа не е целта на темиве. И тоа што нема стотина страни не значи дека не е видена, не значи дека некој не донирал. Важно ти се пофали дека си донирал за овој случај и плукна по друга хуманитарност за која ти си против на национална основа. По било каква хуманитарност не се плука. Еве кога нема претставник на акцијата, јас фала на донацијата за дечкото ќе ти речам. Сега подобро ти е на психата?
   
  На tessie, joy1 и ozbilnazena им се допаѓа ова.
 11. siaSweet

  siaSweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2012
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  141
  Имам информации дека операцијата на Жарко помина добро. Жарко се опоравува :)
  Премногу ми е мило што помина се во најдобар ред, бидејќи го познавам лично Жарко и тој е едно прекрасно дете...
   
  На LittleFairy, francais, bubic.k и 2 други им се допаѓа ова.
 12. mamma-mia

  mamma-mia Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  2.248
  Пол:
  Женски
  „Ракот на синусите на Жарко Јовичиќ рапидно прогресираше и се рашири достигнувајки до одредени места на вратот афектирајќи жлезда со што првичната операција ја направија покомплексна и пообемна и затоа таа мораше да биде поделена на два дела. Првиот дел од операцијата во саботата успешно помина со тоа што хирурзите успеаја да остранат поголем дел од туморот во пределот на главата односно очите,меѓутоа мал дел остана на оптичките нерви за кој што после двата зафати ке мора да се користи хемотерапија во времетраење од неколку месеци за да се отстрани. Вториот дел од операцијата треба да се изврши одкако Жарко ке заздрави,бидејќи моментално се наоѓа на интезивна нега. Со ова сакаме да се заблагодариме на граѓаните кои досега донираа меѓутоа и да дадеме до знаење дека нивната помош и хуманост и натаму е потребна," велат пријателите на Жарко.

  извор: http://www.tera.mk/index.php/vesti/aktu ... -jovichikj
   
 13. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.452
  Операцијата на Жарко помина добро, но ќе мора да оди на уште една операција на жлездите во вратот. Се надеваме дека и таа ќе помини во најдобар ред и дека се ова ќе биди само лош спомен. Ви благодариме за донациите, кои сеуште се потребни.
   
 14. Hahn

  Hahn Активен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  35
 15. AliRaza08

  AliRaza08 Нов член

  Се зачлени на:
  17 април 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Утревечер ќе се одржи хуманитарен концерт во Битола за собирање финансиска помош. Бидете хумани, посетете го !