babylove овошни кашички

Помош за Зоран Ѓорѓиевски

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од CirezD, 21 април 2015.

 1. CirezD

  CirezD Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  Потребна е трансплантација на срце на Зоран Ѓорѓиевски од Вевчани, која вкупно чини 300000-500000 евра.
  Може да се донира на следната жиро сметка:
  Комерцијална банка- 300161000001061,

  Како и на телефонските броеви 070 143 116 и 077 143 706.

  За донации од странство може да се донира на следниве сметки
  Acc.no: 0230706249465
  IBAN: MK07300307062494652
  1111111111.jpg Да му помогнеме сите заедно на Зоран!
   
  На Barbie20, Winter Lady, girl-miri и 5 други им се допаѓа ова.
 2. CirezD

  CirezD Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  Се отвори бројче и од ONE: 075 / 143-777
   
  На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.806
  Допаѓања:
  15.347
  Пол:
  Женски
 4. CirezD

  CirezD Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  CDJtV-AW4AEpfzJ.jpg
   
  На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.806
  Допаѓања:
  15.347
  Пол:
  Женски
  На CirezD му/ѝ се допаѓа ова.
 6. CirezD

  CirezD Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  Исто и јас, редно беше веќе државава да одобри ваков случај, ама после случката со Тамара од Велес, мораа.
  Одобрено му е и покриено се околу трошоците, првата операција за брзо ќе ја прави во Загреб, ако се е океј, одат одма на втората но не знам каде. Парите од веќе дадените донации ќе му се дадат на семејството за лични трошоци околу сето тоа.
  Се надевам за него и му посакувам се најдобро :)
   
  На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.806
  Допаѓања:
  15.347
  Пол:
  Женски
  Јас мислев директно за Австрија оди ?
   
 8. CirezD

  CirezD Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  Негов другар, сабајлево така ми кажа, не е битно, само нека е успешна па каде е најмал проблем :)
   
  На kala21 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  3.398
  Допаѓања:
  10.322
  Пол:
  Женски
  Феминки, за жал Зоки не издржа.... почина денес. :(;(Дознав од една наша професорка.Ми беше колега, не бевме многу блиски,го памтам од почетокот кога се запишавме на студии, скоро 2 години беше со нас и потоа заостана со факултетот или откажа.. Нз точно.
  Првата вест дека му треба помош за трансплантација на срце ме шокира, а оваа уште повеќе.
  Почивај во мир, другар.
  Колегите од генерација 2009/2013
   
 10. CirezD

  CirezD Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  И мене другар сабајле ме информираше... Нека почива во мир.