1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош за Зоран Ѓорѓиевски

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од CirezD, 21 април 2015.

 1. CirezD

  CirezD Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  Потребна е трансплантација на срце на Зоран Ѓорѓиевски од Вевчани, која вкупно чини 300000-500000 евра.
  Може да се донира на следната жиро сметка:
  Комерцијална банка- 300161000001061,

  Како и на телефонските броеви 070 143 116 и 077 143 706.

  За донации од странство може да се донира на следниве сметки
  Acc.no: 0230706249465
  IBAN: MK07300307062494652
  1111111111.jpg Да му помогнеме сите заедно на Зоран!
   
  На Barbie20, Winter Lady, girl-miri и 5 други им се допаѓа ова.
 2. CirezD

  CirezD Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  Се отвори бројче и од ONE: 075 / 143-777
   
  На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.895
  Допаѓања:
  15.405
  Пол:
  Женски
 4. CirezD

  CirezD Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  CDJtV-AW4AEpfzJ.jpg
   
  На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.895
  Допаѓања:
  15.405
  Пол:
  Женски
  На CirezD му/ѝ се допаѓа ова.
 6. CirezD

  CirezD Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  Исто и јас, редно беше веќе државава да одобри ваков случај, ама после случката со Тамара од Велес, мораа.
  Одобрено му е и покриено се околу трошоците, првата операција за брзо ќе ја прави во Загреб, ако се е океј, одат одма на втората но не знам каде. Парите од веќе дадените донации ќе му се дадат на семејството за лични трошоци околу сето тоа.
  Се надевам за него и му посакувам се најдобро :)
   
  На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.895
  Допаѓања:
  15.405
  Пол:
  Женски
  Јас мислев директно за Австрија оди ?
   
 8. CirezD

  CirezD Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  Негов другар, сабајлево така ми кажа, не е битно, само нека е успешна па каде е најмал проблем :)
   
  На kala21 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. GirlLove

  GirlLove Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  5.012
  Допаѓања:
  14.040
  Пол:
  Женски
  Феминки, за жал Зоки не издржа.... почина денес. :(;(Дознав од една наша професорка.Ми беше колега, не бевме многу блиски,го памтам од почетокот кога се запишавме на студии, скоро 2 години беше со нас и потоа заостана со факултетот или откажа.. Нз точно.
  Првата вест дека му треба помош за трансплантација на срце ме шокира, а оваа уште повеќе.
  Почивај во мир, другар.
  Колегите од генерација 2009/2013
   
 10. CirezD

  CirezD Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  И мене другар сабајле ме информираше... Нека почива во мир.