1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош за Кристијан Јовески

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од RainBow, 18 март 2013.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.907
  Допаѓања:
  65.963
  Пол:
  Женски
  Со болка и понизност се обраќаме за помош во врска со тешката здравствена ситуацијата на нашиот син, единец, која ја осознавме пред кратко време.
  Кристијан Јовески (Кико) е дете родено на 02.11.2004 година во с. Самоков, Македонски Брод, на кое му беше дијагностициран TUMOR CYSTICUS SUPRASELLARIS. Единствена шанса за да се спаси нашиот Кристијан беше итна хируршка интервенција. За среќа, исклучително сложената интервенција беше успешно извршена, но судбината на Кико и натаму е неизвесна и ќе зависи од натамошни испитувања и лекување. Пред нас предстои тешка борба за живот на Кико.
  Бидејќи сме невработени лица, не сме во можност самите целосно да ги покриеме трошоците за хируршката интервенција. Единствена надеж во оваа неподносливо тешка ситуација која го снајде нашето семејство се добрите и чесни луѓе, за кои знаеме дека постојат и дека се подготвени да им помогнат на оние на кои во дадени моменти најмногу им е потребна помош. Го испраќаме овој апел до Вас хумани луѓе, и Ве замолуваме да ни помогнете онолку колку што можете и колку Вашите средства дозволуваат.
  Однапред неизмерно Ви благодариме и искрено Ви посакуваме добро здравје.
  Со почит,
  тато и мама на Кико
  Николчо и Виолета Јовески
  Николчо Јовески
  Комерцијална Банка АД Скопје
  Трансакциска Сметка 300027053800168, партија 53800137
  ЕМБГ 1812969444001
  Телефон: 078/ 202 – 865, е-mail: nikolcojoveski@yahoo.com
  Тел. бр. за донации: VIP – 077/143-770; T-Mobile – 070/143-116
  Иницијатор: Nesa
   
  На rossonerka и Dog-lover им се допаѓа ова.
 2. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  штотуку моите донираа ... :)
  го знам кико.. братучед ми е многуу паметно детенце е за негова возраст кога разговараш со него како со возрасен човек да правиш муабет навистина му се чудев дури сам поправаше радио :!: и татко му му помагаше кога ќе дојдеа кај него на гости луѓе само песни на редиото им пушташе,многу паметно и весело детенце... :)