Помош за Мајка (Која загуби син во пожар)

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од ЕденЧлен, 14 јануари 2019.

 1. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.072
  Допаѓања:
  69.300
  Пол:
  Машки
  Здраво на сите,се работи за на другар мајка (другарот за голема жал Мартин (Кепо) почина во пожарот,кој се случи позади Рамстор во (Тунинг Центар) ).Мајката негова е инавлид,нема никаква помош од Државата,укината и е инвалидтската помош (нема одоговор од надлежните зашто),живее со 3800 денари што ги зима од туѓа нега,потребна е храна и хигиенски прибор.Да покажеме уште еднаш дека сме ХУМАНА НАЦИЈА,да ги отвориме срцата,и дадеме помош колку што сме во можност.

  Сите што сакаат да помогнат нека се обратат на овој фејзбук профил (https://www.facebook.com/ljubomir.strezovski?__tn__=,dlC-R-R&eid=ARDnGrYjBSLcyA3VHz_c2vbWBwToH0bJJ21h6yb5tTEU0gd7BX4eOjApa6f16E6XvQolquNDty2xHlO4&hc_ref=ARShX1wIO-dInDwNSZO-K22D3DRbjD-7G4EMs3T4Z25nh1Ai62amGQwPVXTzjlKonP4) или да се јават на овој број 077 749 746 Љубомир.

  1.jpg
   
  На rolulika му/ѝ се допаѓа ова.
 2. The_boy

  The_boy Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2019
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  407
  Пол:
  Машки
  На кој начин може да се помогне?
   
  На Miss666 му/ѝ се допаѓа ова.