1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош за домашна по англиски

Дискусија во 'Канта' започната од LittleGirl23, 3 септември 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. LittleGirl23

  LittleGirl23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 август 2014
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  14
  Ако е дупла темата слободно преместете ја ...Денес по англиски како прв час од оваа година работевме една вежба...Е сега трбаше дома да ја довршиме а мене за време на часот не ми текна па сакав да прашам ако некој знае да ми помогне ...Значи имаме еден збор и надолу на тој збор да надоврзуваме како дрво на се што не асоцира пример на мк ке дадам пример :
  разговор
  / /
  зборува шрашува
  / / / /
  збор англиски незнае за да знае
  / / / / / /

  и се така надаоглу да се рашири со било колку зборови битно да не асоцира на нешто ...
  Почетниот збор ни е : Comunication ,би ви била многу благодарна ако ми помогнете ...Ви благодарам однапре .. :* :* :)
   
 2. LittleGirl23

  LittleGirl23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 август 2014
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  14
  Лелел лошо ми испаднала табелата значи вака трбеше да биде

  _comunication ________
  ___ ____
  ___ ____ ___ ____
  _ _ _ _ _ _ _ _
  Значќи како идат надолу зборшињата така да се шири табеата да се поврзува и надградува јас дека го праев на средина лошо ми испадна ...
   
 3. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.908
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.