1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош за изработка на семинарска работа

Дискусија во 'Образование' започната од WhiteAngel, 8 февруари 2011.

  1. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    И нас не натераа да изработиме семинарски.Наместо да ни дадат цела година да го подготвиме трудот треба да се изработат преки ноќ- буквално, згора на тоа напишаното треба да е на завидно ниво.Ете заборавиле ама имаме инспектори на гости, па им текна дека ќе им скратат на платата и се сетија , ах да и семинарски требаше.Сега направете и излажете дека ја подготвувавте цела година макотрпно.Е како да не, жив доказ на мојот инает е што седам на фемина и ве дружам вас , ама не ни планирам википедија да отворам.И живеам за моментот кога утре пред нив ќе ме прашаат зошто, имам добар одговор подготвено :)
     
  2. mon4i91

    mon4i91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    101
    Презентирање на семинарска

    Сакам да ве прашам нешто...Јас сум на фах 1 година, наскоро имам семинарска за презентирање, ама бидејки цела група имаме иста тема и бара да го смениме начинот на презентирање, не сакам обично презентирање, па сакам ваши идеи за тоа како да ја изпрезентирам семинарската... Ве очекувам :$
     
  3. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Презентирање на семинарска

    Епа вака ќе направиш power point презентација од неколку слајда каде што ќе ставиш само по две-три најбитни реценици на секој слаид од семинарската и слики обавезно. За да ти бид полесно презентирањето на факс односно за да имаш помалку трема собериги твојте дома во една соба и два-три пати испрезентирај им ја презентацијата на нив. Верувај дека така ке се ослободиш од стравот и ќе имаш помалку трема кога ќе треба да застанеш да зборуваш пред сите на факс. Ова бар мене ми помогна од лично искуство. :D Ти посакувам успех и пиши сто си направила. :D
     
    На howdoyoudo му/ѝ се допаѓа ова.
  4. aaleksaandraa

    aaleksaandraa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    34
    Девојки да не имате некој линк за Безбедност на бази на податоци по СУБПРА на техничка информатика. Барав на вкипедија не најдов ништо стрикно ,ми дава за лични податоци,незнам таму некои си други ствари,само тоа што ми треба никаде го нема.
     
  5. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    368
    Да не има некој материјал за ефективност, ефикасност..? ќе ми биде од голема помош :)
     
  6. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    нешто за supply and demand некој да има по англиски семинарска?
     
  7. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    Сакам да ми помогнете околу тема за семинарска. Ваше мислење или ако имате нешто слично околу тоа. Повеќе личи на есеј каде што треба критички осврт но темата мие дадена како семинарска. Насловот е Дали работата ви причинува задоволство или среќа (радост). Ве молам за помош!
     
  8. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
  9. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Има ли некој семинарска работа или пак материјал за екстерналии ??? Фала однапред :)
     
  10. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    Има ли некој правено семинарска за менаџмент,планирање или што и да е друго поврзано со овие две? Ако иманекој нека ми пиши во лп...ве молам...
     
  11. lovelost

    lovelost Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    15
    Може некој да ми каже кои се правилата за правење семинарска. Тражев на уким и не можев да најдам.
    Например маргините колку треба да бидат, фонт такви работи? :)
     
  12. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Фонт 12 нормално со мк подршка ќе си работиш . Речениците јасни и смислени .Корицата пишуваш факултетот кој е после тоа семинарска работа пишуваш кој предмет . Доле од лева или десна не знам не е набитно од една страна пишуваш професор Име и презиме и изработил -Име и презиме . Датум и година би било пожелно да пишеш.
    Семинарската може да биде обично ни викаат до 12 страни од 8-9 до 12. На почеток или на крај пишуваш еден лист СОДРЖИНА и користена литература ...
    ааа и ова треба да напишеш бројче на страните на семинарската .
     
    На Hipica и lovelost им се допаѓа ова.
  13. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Ми треба помош за изработка на бизнис план....
     
  14. VeRyCa

    VeRyCa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Женски
    Здраво дечки, да не има некој материјал за Уставот на Италија ?
     
  15. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Срце пиши само бизнис план и ќе ти искочат сите чекори за изработка на бинис план. Значи толку убаво е објаснето чекор по чекор како се изработува што само вметнуваш твоја компанија и ги менуваш бројките. Се надевам дека ќе ти помогне. не знам за кога ти е иначе можам и да ти помогнам ако сакаш.
     
  16. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.097
    Пол:
    Женски
    Дали има некој нешто за Бахтин или психоанализа на лик?
     
  17. Chupe

    Chupe Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    421
    Дали некој има некакков труд, семинарска за поимот моќ, разработка на Фуко и Ниче.......или нешто за политичка моќ. Фала ви однапред
     
  18. macole

    macole Активен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    14
    Здраво
    Гледам дека имате некои познавања од областа на економијата па би сакал д аве прашам имате ли било каков есеј семинарска на тема лидерство , современи тории на лидерството,бихејвористичка теорија на лидерство сето воа е од областа менџмент
    Благодарам и извинете што вака ви пречам ама итно ми е ептен
     
  19. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    Ми треба семинарска за стратегијата на било која компанија ако има некој ?
     
  20. Berry1

    Berry1 Активен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Побарај на оваа страна: http://seminarskimkd.webs.com. Имам 2 пати земено од тука семинарска и многу се добро изработени, има семинарски со примери и се и сешто во нив, а и не се скапи. Една семинарска чини мислам 200 ден а 2 семинарски 300 ден. Побарај може ке најдеш нешто и да не најдеш од тие семинарски што им се ставени прашај можеби имат. Со среќа