1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош за историја

Дискусија во 'Канта' започната од Amelia, 16 септември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  2.114
  Допаѓања:
  1.559
  ДЕВОЈКИ ВЕ МОЛАМ ПОМОГНЕТЕ МИ НА ПРАШАЊЕТО
  КОЈА ДРЖАВА СЕ ПРВА ОСЛОБОДИЛА ОД ОСМАНЛИСКАТА ВЛАСТ?
   
 2. nice-girl

  nice-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  430
  Допаѓања:
  111
  ПОМОШ ЗА ИСТОРИЈА

  отвори си на википедија имаш доста работи таму...иначе за прва земја шо се ослободила од османлиска власт е Грција...така мислам ...прочитај си ти за секој случај...позз :)
   
 3. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  2.114
  Допаѓања:
  1.559
  ПОМОШ ЗА ИСТОРИЈА

  nice-girl blagodaram mnogu
   
 4. nice-girl

  nice-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  430
  Допаѓања:
  111
  ПОМОШ ЗА ИСТОРИЈА

  ништо повели и др пат ;)
   
 5. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  ПОМОШ ЗА ИСТОРИЈА

  Леле, за ова ли се отвара тема бре? Има тема САКАМ ДА ПРАШАМ!
   
 6. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  2.114
  Допаѓања:
  1.559
  ПОМОШ ЗА ИСТОРИЈА

  во ред ординари-гирл без нервоза не знаев дека има таква тема но ако можеш да ми кажеш дека точно се наоѓа во кој дел темата бидејќи не можев да ја пронајдам во секој случај благодарам
   
 7. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  kafe-muabeti/sakam-da-prasam-t1298/
  Повелеле!
  Бај д веј, воопшто не сум нервозна, некако се исчеличив од гледање теми без дискусија на форумов...
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.