Помош за лекување на Дејан Ангелов

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од prettylilprincess, 29 јануари 2012.

 1. prettylilprincess

  prettylilprincess Активен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  ‎28 годишниот Дејан Ангелов од Неготино има потреба од итна операција на мозокот во Словенија. Зафатот чини 19.000 евра, а Фондот за здравство, нормално, не покрива ништо. Лекарот кој што треба да го оперира, Винко Доленц, гарантира успех само ако зафатот биде изведен во најкраток рок. Неговиот единствен родител не е во состојба сам да ги подмири трошоците за операцијата. Затоа, секоја Ваша помош хумани луѓе е добродојдена. Телефоните за донации се активни, како и сметката. Телефонски број за донации: За корисниците на Т Мобиле: 070 143 144 За корисниците на ВИП : 077 143 222 За корисниците на ОНЕ: бројот е во подготовка Ж. с-ка: 200-0020028321-30 Стопанска Банка, на име Дејан Ангелов. Ви благодариме за хуманоста!
   
 2. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  663
  Девојки знам дека сте хумани, ајде да бидеме и овој пат.Нашата мала помош може да спаси нечиј живот.
   
  На Fearless му/ѝ се допаѓа ова.
 3. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
  Да се надеваме дека побрзо ќе оздрави!
  Донирано
   
  На Elenuskaa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.033
  Апел до сите:
  Се замолуваат сите хумани граѓани кои имаат можност да донираат за 28 годишниот Дејан Ангелов на кој му е потребна итна операција.Кутии за донација има оставено во Кафе бар Амаро,Кафе бар Газела,Кафе бар Јоко,сендвичара Бизи Бургер,интернет кафе Вега лајт,кафе бар Еспресо.Кутиите ќе кружат и низ општинското средно училиште и двете основни училишта.Бидете хумани,донирајте со љубов за живот.Клуб на млади Црвен крст-Неготино.

  Нови девизни жиро сметки за донации за Дејан Ангелов
  smetka vo USD :
  Naziv na banka STOPANKSA BANKA AD SKOPJE
  FILIJALA NEGOTINO MAKEDONIJA
  Acc. of bank: 200000000031032
  swift: STOB MK 2X
  primac Dejan Angelov
  adresa : ul. 29 Noemvri br.26
  Negotino Macedonia
  IBAN: MK 07200 0024150665 13
  Acc: 0024150665
  ID: 397171

  Smetka vo EUR
  Naziv na banka: STOPANSKA BANKA AD SKOPJE
  FILIJALA NEGOTINO MAKEDONIJA
  Acc. of bank: 200000000031032
  swift: STOB MK 2X
  primac Dejan Angelov
  adresa : ul. 29 Noemvri br.26
  Negotino Macedonia
  IBAN: MK 07200 0024150597 23
  Acc: 0024150597
  ID: 397171
  ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ПОМОШТА!
   
 5. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.033
  Бројот на ОНЕ на кој што можете да донирате за Дејан Ангелов 075143404
   
 6. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.049
  Донирано.

  Јас верувам во хуманоста на луѓето.
  Господ да му е напомош.
   
  На Elenuskaa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.033
  Здраво Феминки, сакав да ве известам дека средствата за Дејан се успешно собрани, Дејан заминува на 19 на операција... :)
   
  На technogirl и Hipica им се допаѓа ова.
 8. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.033
  Феминки би сакала да ви кажам дека Дејан веќе е опериран, добар е се опоравува од операцијата :) :)
   
  На technogirl и IvanaMkd им се допаѓа ова.
 9. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  729
  баш ми е мило што дејан е опериран и се чуствува подобро со господ напред да се врати дома жив и здрав