1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош за лекување на Дејан Ангелов

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од prettylilprincess, 29 јануари 2012.

 1. prettylilprincess

  prettylilprincess Активен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  ‎28 годишниот Дејан Ангелов од Неготино има потреба од итна операција на мозокот во Словенија. Зафатот чини 19.000 евра, а Фондот за здравство, нормално, не покрива ништо. Лекарот кој што треба да го оперира, Винко Доленц, гарантира успех само ако зафатот биде изведен во најкраток рок. Неговиот единствен родител не е во состојба сам да ги подмири трошоците за операцијата. Затоа, секоја Ваша помош хумани луѓе е добродојдена. Телефоните за донации се активни, како и сметката. Телефонски број за донации: За корисниците на Т Мобиле: 070 143 144 За корисниците на ВИП : 077 143 222 За корисниците на ОНЕ: бројот е во подготовка Ж. с-ка: 200-0020028321-30 Стопанска Банка, на име Дејан Ангелов. Ви благодариме за хуманоста!
   
 2. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  667
  Девојки знам дека сте хумани, ајде да бидеме и овој пат.Нашата мала помош може да спаси нечиј живот.
   
  На Fearless му/ѝ се допаѓа ова.
 3. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  Да се надеваме дека побрзо ќе оздрави!
  Донирано
   
  На Elenuskaa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Апел до сите:
  Се замолуваат сите хумани граѓани кои имаат можност да донираат за 28 годишниот Дејан Ангелов на кој му е потребна итна операција.Кутии за донација има оставено во Кафе бар Амаро,Кафе бар Газела,Кафе бар Јоко,сендвичара Бизи Бургер,интернет кафе Вега лајт,кафе бар Еспресо.Кутиите ќе кружат и низ општинското средно училиште и двете основни училишта.Бидете хумани,донирајте со љубов за живот.Клуб на млади Црвен крст-Неготино.

  Нови девизни жиро сметки за донации за Дејан Ангелов
  smetka vo USD :
  Naziv na banka STOPANKSA BANKA AD SKOPJE
  FILIJALA NEGOTINO MAKEDONIJA
  Acc. of bank: 200000000031032
  swift: STOB MK 2X
  primac Dejan Angelov
  adresa : ul. 29 Noemvri br.26
  Negotino Macedonia
  IBAN: MK 07200 0024150665 13
  Acc: 0024150665
  ID: 397171

  Smetka vo EUR
  Naziv na banka: STOPANSKA BANKA AD SKOPJE
  FILIJALA NEGOTINO MAKEDONIJA
  Acc. of bank: 200000000031032
  swift: STOB MK 2X
  primac Dejan Angelov
  adresa : ul. 29 Noemvri br.26
  Negotino Macedonia
  IBAN: MK 07200 0024150597 23
  Acc: 0024150597
  ID: 397171
  ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ПОМОШТА!
   
 5. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Бројот на ОНЕ на кој што можете да донирате за Дејан Ангелов 075143404
   
 6. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.051
  Донирано.

  Јас верувам во хуманоста на луѓето.
  Господ да му е напомош.
   
  На Elenuskaa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Здраво Феминки, сакав да ве известам дека средствата за Дејан се успешно собрани, Дејан заминува на 19 на операција... :)
   
  На technogirl и Hipica им се допаѓа ова.
 8. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Феминки би сакала да ви кажам дека Дејан веќе е опериран, добар е се опоравува од операцијата :) :)
   
  На technogirl и IvanaMkd им се допаѓа ова.
 9. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.851
  Допаѓања:
  757
  баш ми е мило што дејан е опериран и се чуствува подобро со господ напред да се врати дома жив и здрав