1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош за лекување на Ивана Павлеска

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од RainBow, 19 октомври 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.703
  Допаѓања:
  65.025
  Пол:
  Женски
  Младата стружанка, дваесет и пет годишната Ивана Павлеска боледува од leucosis niniymphohiastica acuta (ANLL) .Тогаш кога Ивана помисли дека ја победи својата болест, после две години и осум месеци истата се врати. Примена е првата терапија, а за следната треба да се примени Arsen trioxside чија цена е многу висока. Семејството поради високата цена на лекот не е во можност сами да го обезбедат и затоа апелираат за помош!!!
  Сите хумани луѓе може да донираат на следнава жиро сметка :

  Помош за лекување на Ивана Павлеска
  Стопанска Банка
  ж-сметка : МК200001970854819

  или со донирање 100 денари на 070-143-132 (Т-mobile).
  VIP ‎- 077 143 413

  Од срце им заблагодаруваме на сите што ке донираат, бидеќи оваа прекрасна девојка заслужува да го продолжи својот живот!!!


  Иницијатор за темата: Marilyn-Monroe
   
  На Lepaaa и LUNA.girl им се допаѓа ова.
 2. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  Донирано!

  Да се надеваме дека побрзо ќе оздрави
   
 3. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.886
  Недела, 23.10 во Охрид, 19:00, во киното ќе има хуманитарен концерт (од играорна). Кој сака може да присустува. :)
   
  На Lepaaa и Marilyn-Monroe им се допаѓа ова.
 4. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Повторно ми се случува истото, сега сакав да донирам, се јавив и бројот не постои :^) а од оне вртам.Стварно незнам зошто вака, каква врска има од оне на т-мобиле па да не може да се врти :^)
   
 5. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
  Од секој оператор е правило да доделат број за донации зашто од еден на друг оператор не може да се изврши донирање. Кој ли би знаел која е логиката, зашто нели да е наградна игра - ако сакаш и од говорница можеш да се јавиш. |(

  При тоа, за истиов случај со девојчето, мака си виде кутрото со одобрување на броеви.
  Од T-mobile е даден број дури вчера, а со судни маки од VIP е доделен денес ‎- 077 143 413. За број од мрежата на One ќе информирам кога истиот ќе го добие.
  Ако не ви е тешко, прикачете го во информациите за темата.
   
 6. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  Добив информација дека вечерва во „Арена“ во Мислешево (Струшко) ќе има хуманитарна забава, за Ивана...
  Сите кои се од тој крај и кои би можеле да присуствуваат би било добро да отидат...
  Вашите 100денари можеби ќе го спасат нејзиниот живот
   
 7. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Машки
  Донирано!
  Донирајте и Вие!
   
 8. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.798
  Јавувајте се луѓе.
  Кој колку има нека даде.
  И онака секојдневно фрламе пари за разни глупости.
  Заедно сме посилни.
  Денес е за Ивана, утре не дај Боже, може да е за некој ваш/наш близок.
  Хуманоста нам ни останува.
  Да донираме со отворено срце.
   
  На ljubam му/ѝ се допаѓа ова.
 9. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  931
  Што побрзо да оздрави
   
 10. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Се организираа неколку хуманитарни забави низ Струга. Ете и концертот на „Македонка“ во Охрид. Ама колку е тоа доволно?
  Јас донирав, бев на концертот, оставив и во кутијата, на забавите низ Струга на кои можев отидов.
  Тоа беа 500-600 денари кои ќе отидеа за глупости.
  Ама, се додека не се донира некоја поголема парична сума, овие донации од по 100 денари не помагаат многу.
  А има луѓе низ земјава кои можат да дадат поголеми суми, само се работи за хуманост тука...а не секој ја има во себе.
  Сепак, линиите се се уште отворени, донирајте!
   
 11. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.798
  Се сложувам. Секој ќе даде колку има, ама пак ситни пари се тоа. Треба некој што има повеќе (бизнисмени, итн.) да дадат поголема сума наеднаш. Ама таквите никогаш за ништо не давале!
   
 12. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  848
  Леле девојчево го знам, го запознав на клиниката за хематологија :( . Не можеле да најдат донор на коскена срж, па се лечела со некои лекарства од странство, мислеле дека успешно е излечена, и после скоро 3 години ова :( Донирајте луѓе, кој колку може!
   
 13. LUNA.girl

  LUNA.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  135
  Донирајте колку што можете.
  Во вакви моменти секоја помош е добродојдена.
  Сите заедно ќе и помогнеме на Ивана.
   
 14. anu666ka

  anu666ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  10
  Бидејки до сега немам донирано,а сакам да донирам би ве замолила да ми објасните како се донира преку телефон,јас сум од ОNE и незнам што треба да направам преку јавување или...?
  од напред благодарам
   
 15. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
  Наводно можело да се донира од Оне на Вип, и тоа на оригиналниот број, заедно со префиксот 077 143 413.
   
 16. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.408
  Пол:
  Женски
  А ако завртам од странски број дали ќе се донираат парите?
   
 17. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.798
  Не верувам Љубам....Мислам дека мора број од истиот оператор да биде...
   
 18. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.408
  Пол:
  Женски
  Ох важи ќе и пишам на мајка ми да го стори тоа во мое име, благодарам.. :*
   
 19. Mini-Mouse

  Mini-Mouse Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  1.439
  Пол:
  Женски
  Донирано од моја страна без проблем, од мрежата на т-мобиле.
   
 20. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.051
  Ви благодарам од се срце! Ова многу ми значи... Многу ми е жал што не бев во тек кога сте ја отвориле темава ама имав проблеми со видот, како последица на терапиите. Но мило ми е сега што можам лично да ви се заблагодарам. :)
  Најискрено се изненадив од хуманоста како на поедниците така и на фирми, организации, цркви, џамии, комитети, мас медиумите... Цела Струга и Охрид беа дигнати на нозе, беа организирани многу забави и концерти низ двата града, ми внесоа толкав оптимизам, што ми дадоа на знаење, дека стварно им значам...малку би биле 7 дена да пишувам кој се ми помогнал, како финансиски така и психички.
  Морам да ги споменам моето семејство и пријателите кои ни во еден момент не дозволија да почувствувам дека нема за што да се борам, и докажаа дека премногу им значам.
  Примив определена доза на Арсен3оксид и заклучно со 16 декември сум веќе дома...добра сум и малку по малку се враќам во нормала, почнувам од почеток... Утврдена ми е комплетна ремисија и се надевам се ќе биди во ред.
  Броевите за донација се затворени. Склучените договори со Т-Мобиле и ВИП завршија. Фала му на Господ и на хуманите луѓе, кои ми помогнаа во најлошите моменти од мојот живот. Благодарение на нив го живеам мојот трет живот.
  Оние кои ме познаваат, знаат колкав борец сум била и ќе бидам!
  Болеста е непредвидлива, но не и непобедлива!
   
  На eloves, jasna83, Foreveryoungiwannabe и 109 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.