1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош за малата Ангела

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од smiley-94, 10 јуни 2013.

 1. smiley-94

  smiley-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  321
  http://mkd-news.com/18-godishnata-angel ... na-pomosh/
  Осумнаесет годишната Ангела Попоска од Охрид боледува од тумор на коските (Chondro sa fem.sin.post op.fem.sin.trombo embolismus.
  Од таа причина Ангела треба итно да патува во Виена, Австрија, да се изврши операцијата која ќе и го спаси животот.
  Здравствениот фонд на Република Македонија ги покрива трошоците за операцијата, но не и трошоците за патување кои изнесуваат 2 500 евра.
  Ангела на оваа операција треба да патува во Среда 12-ти Јуни и за таа цел се молат сите хумани луѓе да дадат свој скромен придонес на средства со кои ќе и помогнат да стигне на операцијата која за неа живот значи.
  Сите заинтересирани хумани граѓани, средствата можат да ги уплатат на следната сметка:
  НЛБ Тутунска Банка
  Златко Попоски
  210501646252621
   
  На Ejndzell и Trendafilka им се допаѓа ова.
 2. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.253
  Колку што разбрав, девојчево не успеало да се спаси :(