Помош за малата Ева и за нејзиното срценце

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од deko2009, 2 јуни 2012.

 1. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  399
  077/143-402 ,
  070/143-191;
  075/143-161

  ова се броевите на кои се донира
   
  На majafimceva му/ѝ се допаѓа ова.
 2. deko2009

  deko2009 Активен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  070 143- 191 т мобиле, 077 143-402 вип и 075 143-161 оне
   
 3. deko2009

  deko2009 Активен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  070 143-191 т мобиле,077 143-402 вип и 075 143-161 оне
   
 4. antonina

  antonina Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  809
  Донирано, срце мало :(
   
  На deko2009 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  Донирано на вип и мобимак
   
  На deko2009 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  донирано
   
 7. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.174
  донирано :inlove:
   
  На deko2009 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. VayaConDios

  VayaConDios Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  99
  http://a1on.mk/wordpress/archives/28660
  На социјалните мрежи е објавен очаен повик за малата Ева, која умира пред очите на родителите.

  Потребни се финансиски средства за да се спаси нејзиниот живот.

  Ги повикуваат и молат сите луѓе, институции, медиуми, установи, училишта, пеачи да донираат за нивната Ева.

  А1 се вклучува за спас на Ева.

  Трансакциски сметки на кои може да се уплатат средства:

  300-0070827508-86 Комерцијална банka

  200 – 0016518668 – 27 Стопанска Банка

  Вип мрежа: 077/143-402

  T Mobile 070/143-191

  One 075/143-161

  Повик за донирање за Ева и до сите што живеат надвор од Македонија.

  0024580171

  STOPANSKA BANKA AD SKOPJE

  SWIFT:worried:TOBMK2X

  NAME AND SURNAME:DEJAN ILIEVSKI

  IBAN :MK 07200002458017143 EUR

  MACEDONIA  Малата Ева се бори за живот….

  Ајде да бидеме хумани и да и помогнеме на Ева да го дочека првиот роденден.
   
 9. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.491
  http://mkd-news.com/skandalozno-malata- ... peratsija/


  Ова е толку бедно, што ми делува неописливо депримирачки кога ќе помислам како тие родители ја губат надежта и вербата дека Ева ќе се спаси! Постојано бројките се менуваат, јас не знам што ќе беше ова..

  Од мене е веќе донирано, донирајте и вие доколку можете, да не дозволиме уште еден живот да згасне. :( Срце ме боли кога ќе помислам каков е гаден некогаш животот..
   
 10. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  734
  донирано и од мене ајде луге бидете хумани
   
 11. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  За греота бе го вратиле девојчето, значи на овој свет луѓето се никакви. Не заслужуваат ни луѓе да ги наречеш, монструми. Немам што да кажам. Ајде дај боже да се соберат парите и да се спаси малата Ева. Многу жал ми падна. ;(
   
 12. VayaConDios

  VayaConDios Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  99
  Навистина ужасно :( времето истекува, а малото срценце се бори колку што може за својот живот, да и помогнеме во нејзината прва и најтешка борба, таа си знае колкава болка чуствува... донирајте луѓе
   
 13. deko2009

  deko2009 Активен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Неописливо депримирачки е и нашата помисла дека ја губиме малата Ева...ни умира пред очите...А само што собравме пари за операцијата од 13 800 евра,ја однесовме во Бугарија.Поради предолгото чекање за операција(неможност да се соберат тие 13 800),организмот на Ева претрпел промени(на полошо).Потребни се додатни интервенции на белите дробови,бронхии,дијафрагмата....севкупно 25 000 евра за операциите.Бројките(ако мислите на финансиските средства)постојано се менуваат благодарение на Вас,спасители и помагатели на Ева.За секоја настаната промена известуваме на ФБ профилот http://www.facebook.com/pomoszamalata.eva Ви благодариме за подршката
   
  На VayaConDios му/ѝ се допаѓа ова.
 14. VayaConDios

  VayaConDios Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  99
  [​IMG]
   
  На Micheleljubov му/ѝ се допаѓа ова.
 15. VayaConDios

  VayaConDios Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  99
 16. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.543
  Јас донирав, донирајте и Вие, да му помогнеме на ова сонценце
   
 17. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.034
  Зошто да го пратат детево, така ќе немаат за коњи, за прчли, за бикови да местат на плоштадите, за капии, за останатите срања |( :fubar:

  Нели им е срам на државата бе цццц КАТАСТРОФА :@ :@ :fubar:

  Донирав и јас од телефонот, се надевам дека парите ќе се соберат
   
  На La.Reina.Del.Sur му/ѝ се допаѓа ова.
 18. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  837
  Пред се не разбирам каква душа имаат тие доктори да вратат толку малечко многу болно бебенце и тоа само заради пари. Свесно и го загрозуваат животот и организамот на бебенцето сега трпи и други проблеми.
  Каде им е хуманоста во нивната професија, а од друга страна жално што оваа наша држава со прст не мрда да обезбеди средства за болни со ретки болести кои најитно мора да се лечат надвор од државата. Можат да трошат огромни пари на глупави реклами и нека продолжат само така..срамота е што оставаат на милост и немилост болни луѓе додека се расфрлаат милиони за далеку понебитни работи од нечие здравје.
  Mногу жално е што ова малечко беспомошно бебенце страда и на себе трпи толкава човечка суровост и несовесност уште од самото раѓање, да бидат парите пред нејзиното здравје :(
  Ме боли и стега самата помисла на таа одвратна реалност.
  Искрено се надевам и сакам да се излечи и да има безгрижно и прекрасно детство, па да и помогнеме колку што можеме сите за успешно лекување.
  Издржи срценце, сите сме со тебе! :*
   
  На DELFIN-15 и VayaConDios им се допаѓа ова.
 19. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.199
  Допаѓања:
  49.489
  Пол:
  Женски
  Донирав и јас неколку пати, еднаш откако го свртев бројот после пак ми се стисна несакајќи, си помислив од сите броеви вртени баш тој пак да се сврти не е за случајно, па после пак донирав. Се надевам дека ќе се соберат парите за малово срце да добие чесна шанса да се бори во животот.
   
 20. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.210
  Допаѓања:
  86.655
  Се плашам секогаш кога ја отварам темава.
  Толку многу посакував да ни пише Деко дека се е во ред, дека операцијата е успешна...
  Еден ден и тоа ќе биде.