Помош за малиот Максим

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од RainBow, 18 октомври 2013.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.047
  Допаѓања:
  48.294
  Пол:
  Женски
  Максим боледува од ретко генетско заболување "schimke imuno displasia sindrom", болест за која медицината во светот сеуште истражува..

  Едно од решенијата за негово лекување е пресадување на коскена срцевина, а
  потоа и пресадување на бубрег...

  Овие операции можат да се изведат единствено во светските истражувачки центри..

  Да ја покажеме нашата хуманост на дело....
  Да бидеме максимум хумани за Максим....
  Искрено благодарни семејство Димовски.


  Донирајте преку телефонските броеви
  070 143 402 075 143 402 077 143 402 (100мкд+ддв)

  Или на следната жиро сметка:
  НЛБ Тутунска банка
  Број на сметка 210700000608132.

  Иницијатор: Bozica1980
   
 2. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.460
  Допаѓања:
  188.189
  Пол:
  Женски
 3. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.612
  Допаѓања:
  73.135
  Пол:
  Женски
  а кој пред број треба да го типнам од друга држава :| кажетеми плс (и како оди ова да дон.. преку тел)
   
 4. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.612
  Допаѓања:
  73.135
  Пол:
  Женски
  е вака ако се помага че свршиме работа :?:
   
 5. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.417
  Пол:
  Женски
  За жал на овие броеи неможе да се врти од странство, нити од друга мрежа, треба да си во РМ и да имаш број од тој оператор. А мислам ни трансакцискава не е девизна туку само денарска.
  За бројот сум сигурна дека неможе од странство, но за сметкава не сум баш сигутна.
   
 6. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.612
  Допаѓања:
  73.135
  Пол:
  Женски
  :| и сега :?: испадна работава помогнете ама нема како ова појче пати вака се случува
   
 7. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.460
  Допаѓања:
  188.189
  Пол:
  Женски
  На броевите може да се донира само од МКД.
  На сликава е сметката ако сакате да донирате.
   

  Прикачени фајлови:

  На zalosna и MacenceEna им се допаѓа ова.
 8. silk

  silk Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  885
  Допаѓања:
  754
  Da donirame site za Maksim, srce malo.

  Se izvinuvam za latinicata.
   
 9. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.398
  Пол:
  Женски
  За детенцево имаше донации во моето училиште минатата недела.Јас донирав а,други соученици дадоа пари.Се надевам дека ќе зе излечи и ќе се спаси.Срценце :l:
   
 10. eddy14

  eddy14 Нов член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Максим боледува од ретко генетско заболување

  Максим боледува од ретко генетско заболување "schimke imuno displasia sindrom", болест за која медицината во светот сеуште истражува..

  Едно од решенијата за негово лекување е пресадување на коскена срцевина, а
  потоа и пресадување на бубрег...

  Овие операции можат да се изведат единствено во светските истражувачки центри..
   
 11. Dee

  Dee Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  334
  Максим боледува од ретко генетско заболување

  Жиро сметка за донирање? Телефонски броеви? Вака не може да се помогне без информации.