1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош за мајката на малата Ружа

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Peperutka90, 15 мај 2013.

 1. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.082
  Девојќи не знам дали сте ја виделе статијава на фб, или на некој друг интернет портал. еве доколку не сте ја виделе можете да прочитате на линкот во спојлерот што е. Ајде да бидеме хумани како што сме и секогаш и да им помогнеме на Сузана и нејзината ќерка Ружа.
  јас прееска свртев на бројот што е подоле напишан и ја добив ВИП секретарката. Дали жената е надвор од дофат на мрежа или е се работи за некој друг проблем навистина не знам. Знам дека утре ќе пробам повторно да ја исконтактирам, и да ја прашам како можам ЈАС ЛИЧНО да и помогнам. И воедно би сакала да ве прашам, на кој начин се отвара број за донација на средства кај нашите 3 мобилни оператори? треба некоја посебна молба/барање да се поднесе или како? Навистина ми падна жал кога прочитав дека девојчето го напуштило школувањето поради тоа што нема кој да се грижи за нејзината мајка. :(

  еве за што се работи

  http://www.femina.mk/out/?id=97251504d856a79a2afb33d3184edda6&safeurl=http%3A%2F%2Fwww.komunikacija.mk%2Ftrogatelna-prikazna-od-chucher-sandevo-devojche-go-ostavi-detstvoto-za-da-se-grizhi-za-majka-si%2F

  бидете поздравени сите , и се надевам дека со заедничка иницијатива ќе му помогнеме и на ова семејство.
   
 2. Orthophill

  Orthophill Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  1.783
  Допаѓања:
  4.396
  Пол:
  Машки
  На Witchman и Peperutka90 им се допаѓа ова.
 3. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  72
  може телефон од мајката
   
 4. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.034
  еве и од денеска што даваа на канал 5
  http://www.kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=7531

  Најоргинален е гестот на една новопечена невеста која во поканата за свадбата напишала да не и купуваат цвеќе. Наместо тоа парите да ги остават во кутија за донација за храбрата Ружа и нејзината мајка.

  евентуално ако има телефон за донација ве молам ЛП :(