1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош за очајни домаќинки

Дискусија во 'Дом' започната од blond, 27 јануари 2011.

  1. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.223
    Допаѓања:
    200.184
    Пол:
    Женски
    И кај мене се случува тоа, не со сите чаши, туку со оние што се со подебели рабови, подебело стакло. Чашите што се потенки не се такви воопшто, мислам дека зависи од стаклото.
    Ако ги мијам рачно, донекаде излегува, избледува тоа магливото, ама не целосно. Чаре не најдов. Јас користам финиш сол и фери таблетки, ама тоа се случува небитно што користам. Место сјај за садови ставам алкохолен оцет, пак е исто.
     
    На KittyAgnes му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Mumoftwo30

    Mumoftwo30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2023
    Пораки:
    2.317
    Допаѓања:
    4.058
    Пол:
    Женски
    Јас само дојдов да го пофалам сретството за стакло на Pink stuff, подобро нешто немам пробано! Одлично во секоја смисла.
    Да си купите:D
     
    На SummerGirl, lovely91, KittyAgnes и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. KittyAgnes

    KittyAgnes Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2021
    Пораки:
    838
    Допаѓања:
    1.271
    Пол:
    Женски
    да, мислам дека чашиве ни се уништени...некаде читав на нет дека е до тврдата вода некаде дека самите таблети ги уништувале поефтините чаши...
    https://www.reddit.com/r/CleaningTi...f_our_glasses_have_become_cloudy_and_nothing/

    еве ти линк од редит, на сликава точно вака ми изгледаат чашите и ништо не ги спасува
     
  4. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.223
    Допаѓања:
    200.184
    Пол:
    Женски
    Исто,и тоа не само во долниот дел, туку цели чаши буквално. Нема врска скапи или евтини, чаши што поскапо сум ги платила се вакви, а евтини или оние што ми ги дале со цедевита и слично немаат гајле.
     
    На KittyAgnes му/ѝ се допаѓа ова.