1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош за проектни задачи

Дискусија во 'Образование' започната од Victorya, 5 февруари 2010.

 1. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Ми требаат податоци на тема АДОЛЕСЦЕНЦИЈА по психологија. Значи, се што го карактеризира овој период од животот.
  Благодарам однапред.
   
 2. hristijanka

  hristijanka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  4
  ke ve zamolam dokolku imate praveno proektna zadaca po ekonomija za temata RECESIJA da mi pomognete za vovedniot del celiot go imam napraveno ama vo vovedov ne mi bilo nisto ubavo FALA ODNAPRED
   
 3. Milickaa

  Milickaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Ajde pomos i za mene nesto od bilogija ili pak nekoi fizeoterapevti medicinari mi treba proektna deformiteti na rbeten stolb plsssssss pomosssssssssssss
   
 4. milce

  milce Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  potreben mi e ESEJ- ZRELOST ZA POAGANJE NA UCILISTE., I ESEJ-ULOGA I ZNACENJE NA IGRACKITE. TOA E PO PSIHOLOGIJA.HITNOOOOOOOOOOOOOOOO.i DVATA MI TREBAAT HITNO!POMAGAJTE
   
 5. milce

  milce Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  MI TREBAAT ESEJ-ZRELOST ZA POAGANJE NA UCILISTE, I ESEJ-ULOGA I ZNACENJE NA IGRACKITE
   
 6. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  А да пробуричкате малку на интернет, да направите едно истражување за темите кои ви се дадени, и да седнете и сами да си ги направите? Најдобар есеј е оној којшто сам ќе си го направиш, а притоа да потрошиш некое одредено време во собирање материјали...
   
  На Meri4eK и snegulka21 им се допаѓа ова.
 7. milce

  milce Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  se prebarav nema nisto od psihologija.toa mi e najtesko za sobiranje materijal
   
 8. caccy

  caccy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Слободата е најголемото богатство

  Aj pls koj znae neka pise nesto...na 0vaa tema
   
 9. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  108
  ова за писмена е или... :lol: :lol: :lol:
   
 10. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  тема за писмена а?
  :lol:
  ***
  да ја измениме малце темата..

  Слободата е индивидуална и секој различно ја има и различно ја сфаќа.
  За богатство е, особено кога ќе сме во окови.

  Што за вас претставува слобода?
  изразување на мислење, чувства, слободата и просторот кој ви го дава партнерот, работното место, неделни утра без грижи со кафе во рака гледајќи надвор од терасата со блага насмевка?
   
  На maaa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. caccy

  caccy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  da za pismena e :lol:
   
 12. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45
  Помош!!!!

  Итно ми треба есеј на тема "Личниот печат на Живко Чинго во делото "Големата вода" девојки ако знаете нешто ве молам помагајте. :roll: :roll:

  однапред благодарна
   
 13. betiboop

  betiboop Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  зошто да не утешам помогнам израдувам

  Ве молам дали некој ке може да ми помогне да ми напише или каже каде да се обратам да најдам текст за горе наведенава тема : Зошто да не утешам,помогнам, израдувам.Текстот ми треба за утре , девојчето мое ке прави писмена рабта по македонски јазик.

  ВИ БЛАГОДАРАМ

  :
   
 14. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Кое одделение е девојчето? :)
   
 15. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  темава ме асоцира на ХУМАНОСТ па во таа насока би можело да се напиче состав за било која категорија на луѓе на кои им треба помош....како на пример за сирачињата од домовите, за децата без родители кои би се израдувале на билокаква помош од хуманите граѓани :D
   
 16. mala

  mala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  13
  ve molam za pomos mi treba sostava za temata Dodeka svetot e apsurden sto mu preostanuva na covekot
   
 17. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Мала можеш темата да ја поврзеш со надежта, демек додека светот е апсурден на човекот му преостанува надежта за подобро утре, или со оптимизам, дека секогаш треба да гледаме оптимистички на работите.
  Се надевам ти бев малку од помош :D
   
  На icegirl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. mala

  mala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  13
  fala mnogu
   
 19. vivien

  vivien Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  lugje pomos!

  Da ve zamolam neshto. Koj ja ima procitano lektirata Kandid da mi pomogne malku okolu sodrzinata, zatoa sto jas ja citam ama eve nemozam da stignam za vo ponedelnik mi e..Dali ke moze nekoj da mi pomogne :) ?
  Blagodaram odnapred.
   
 20. Tance123

  Tance123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Помош за семинарска

  Па ми треба некои информации за оваа тема " Слушањето во деловните комуникации "
  и поточки за темата :
  - Важноста на слушањето
  -Форми на слушањето
  - Активно слушање
  - Грешки при слушањето
  Ако некој има каков било материјал за темиве нека го напише ::)