1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош за проектни задачи

Дискусија во 'Образование' започната од Victorya, 5 февруари 2010.

  1. Darkin

    Darkin Активен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2020
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Здраво,доколку има некој напишано или сака да ми помогни треба да напишам состав за темата "Себепознанието - пат до апсолутна слобода", доколку сака некој да се потруди да ми помогни, следува награда.

    Здраво, потребно ми е проектна задача по Историја, за темата Самуилова Држава, Османлиска Македонија, Маркичка битка, од овие 3теми за некоја. Или пак презентација во пп, доколку сака некој да помогни фала.
     
    Последна измена од модератор: 20 декември 2020
  2. hristinan12

    hristinan12 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2014
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    1.211
    Пол:
    Женски
    Здраво,итно ми треба некој што ќе ми помогне во врска со пишување есеј ,некој што има познавање од уставот на рм,поконкретно темата е темелни вредности.
     
  3. LazzyyMM

    LazzyyMM Активен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2020
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Dali proeknata mora da e spoena so spirali?
     
  4. злоба

    злоба Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2020
    Пораки:
    1.026
    Допаѓања:
    3.321
    Пол:
    Женски
    Да.
     
  5. Anjickas

    Anjickas Активен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2021
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Дали има некој проектна за Алберт Ајнштај и дали може да ми помогнете:)
     
  6. Glowy

    Glowy Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2019
    Пораки:
    2.805
    Допаѓања:
    6.312
    Пол:
    Женски
    За Алберт имаш премногу на интернет материјали ептен брзо ќе ја направиш прокетната.
     
    На Anjickas му/ѝ се допаѓа ова.
  7. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.080
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Совет - пиши Albert Ajnstajn pdf... Така ќе можиш да најдиш подолг текст
     
    На Anjickas му/ѝ се допаѓа ова.
  8. злоба

    злоба Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2020
    Пораки:
    1.026
    Допаѓања:
    3.321
    Пол:
    Женски
    Ако не ти се праи има луѓе што ќе ти ја сработат, не да бараш да ти даваме туѓи трудови. Демек нема доволно литература за човеков.
     
  9. Anjickas

    Anjickas Активен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2021
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Никој не побара туѓи трудови проектната е готова само барав информации плус;)
     
    Последна измена од модератор: 25 февруари 2021
  10. mariaamarija

    mariaamarija Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2015
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Дали има некој пишувано за странецот?
     
  11. Adary.16

    Adary.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2017
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Доколку има некој правено проектна за фармакогнозија, биологија или психологија би сакала да ми каже искуство, оценување, критериум и сл.. Дали на упис влијае оценката итн?
     
  12. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки.
    Би Ве замолила, односно од голема помош би ми била ако некој нешто има правено за семинарска од темиве. На интернет за овие работи нема па бидејќи имам премногу за учење би ве замолила ако нешто имате помогнете ми. Во секој случај ќе преправам нормално, само да видам насоки отприлика.

    IMG_20211219_104712.jpg
     
    Последна измена од модератор: 19 декември 2021
  13. Angel103

    Angel103 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2018
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    30
    Колку детално ги прегледуваат проектните за дали се плагијат? Дека пишвам од англиски страни дали е доволно само што преведувам или треба да ги изменам отпосле речениците?
     
  14. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Пишете број од некој што прави проектни за пари. Без непотребни коментари ако може.
     
  15. Babygirl1234

    Babygirl1234 Активен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2021
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Здраво, правам проеткна за агенција за поддршка на претприемништвото во РМ ми треба совет од каде би нашла извори зашто се што знам барем јас има само на интернет но многу малку е? фала ви
     
  16. злоба

    злоба Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2020
    Пораки:
    1.026
    Допаѓања:
    3.321
    Пол:
    Женски
    Прво најди што можеш повеќе податоци за да дефинираш што е претприемништвото, па за претприемништвото во Македонија, посети ја и самата веб страна на агенцијата. Од самиот учебник извади нешто, ако има цитирани автори и книги разгледај ги, побарај помош од менторот за материјали.
    Имај концепт како сакаш да биде напишано, откако ќе најдеш повеќе податоци почни да го составуваш.
     
  17. Babygirl1234

    Babygirl1234 Активен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2021
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    fala ti, otprilika i jas imam takov plan no problem mi e toa shto za agencijata nema izvori, im pishav na meil no ne odgovaraat.
     
  18. swwetyyy

    swwetyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2021
    Пораки:
    721
    Допаѓања:
    294
    Пол:
    Женски
    Здраво дечки , во програмата за проектна задача има измени, односно проектот треба да биде во вид на истражување.
    Јас сум здравствена струка и проектната задача ми е од стручниот предмет, ве молам некој кој е исто медицина и проектната му е од стручниот предмет , дали може да ми објасни и да ми помогне во уделот за истражувањето , табеларниот приказ итн...
    Ве молам помошш.. што точно треба да се истражи , кои податоци да се внесат , како да најдам такви информации од интернет?
     
  19. Just_a_kid

    Just_a_kid Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2021
    Пораки:
    436
    Допаѓања:
    1.338
    Пол:
    Женски
    Знае некој што точно треба да се пишува и како треба да изгледа воведниот дел на проектната задача?
     
  20. Angel103

    Angel103 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2018
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    30
    Eva za site tri dela:
    Воведот по правило треба да содржи: информации зошто ученикот ја избрал соодветната тема (што го мотивирало), зошто е таа интересна и важна за проучување; најавува кое е истражувачкото прашање (предмет на проучување), до која длабочина и широчина ќе го истражува проблемот (ако се работи на тема Патната инфраструктура објаснува што ја сочинува, зошто е таа важна за животот на луѓето, дали истражувањето ќе биде на локално или на глобално ниво); дава завршни согледувања од истражувањето и најавува дека тие подоцна ќе бидат подетално објаснети во главниот дел. Во главниот дел го образложува јасно и прецизно истражувачкото прашање (ако е есеј дава убедливи одговори на истражениот проблем, ако е емпириско истражување објаснува кои методи и техники се употребени при истражувањето, го опишува планот на истражувањето, постапките и техниките на прибирање на податоците, опишува кои и колку испитаници учествувале во истражувањето и според кој критериум биле бирани, кои инструменти и постапки биле користени при истражувањето и сл.). Во заклучокот ученикот ги презентира завршните согледувања.

    Neka prati nekoj primer ako ima za voveden spored ovie instrukcii
     
    На Just_a_kid му/ѝ се допаѓа ова.