Помош за седумчленото семејството Стојанови од Каратманово

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од manja666, 5 септември 2013.

 1. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.039
  Допаѓања:
  17.438
  Верувам дека сите сте запознаени со сторијата на ова семејство кое што беше презентирана вчера во македонските медиуми.
  Имено станува збор за седумчлено семејство кое што живее на работ на егзистенцијата.
  Иако почна школската година, трите повозрасни деца не одат во училиште. Таткото Санде вели дека нема пари за облека.

  11 годишното девојче денеска заминало во училиште, но само да ги земе бесплатните учебници.

  Повеќе од една година Санде е без работа, претходно работел како овчар - сега, моли за вработување.

  Разочаран од животот, вчера 39 годишниот родител се обидел да се самоубие.

  Верувам дека повеќето од вас ја знаат сторијата и речиси и да нема човек кој што не го потресе оваа потресна приказна. Отворена е жиро сметка за донација па мислам дека секоја една од нас има да одвои барем 100 денари кои што на овие деца многу би им значеле.
  Кој не е запознаен ќе постирам линк, мислам дека зборовите на овој измачен татко најмногу ќе објаснат за тоа колку им се потребни средства.

  NLB Тутунска Банка АД Скопје

  ж-сметка 210700000609005


  http://grid.mk/read/news/505720457/4501 ... aratmanovo
   
  На eliesaab, hermosa, kravce и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.142
  Допаѓања:
  2.743
  ГРЕОТА БЕ ГРЕОТА ;(